İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Katibim02, 21 dakika önce yazdı:

Hakim savcı oldukları için özellikle öyle bir karar alındığını düşünüyorum. Ama şu da bir gerçek malesef danıstaydan bizim hakkımızda da iyi bir karar çıkmayacağı acı bir gerçek.

Kararı tam incelediniz mi beraat kararı kesinleşmediği kararda vurgulanmıştı.. 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 30 dakika önce yazdı:

Kararı tam incelediniz mi beraat kararı kesinleşmediği kararda vurgulanmıştı.. 

Özellikle söyledim hakim savcıların göreve dönüşü şu aşamada imkansız. Çünkü özel kamu görevi statüsündeler. Ayrıca kararın içeriğindede bir ve birden fazla tanık beyanı mevcut. Beraat takipsizlik almak kadar bu kararların içeriğide biz buna (dosya muhtevası) diyoruz çok çok önemli. Mesela tanık beyanları  olsun istihbari bilgiler olsun tek başına hükme esas alınıp ceza verilmez ama göreve dönüş noktasında sıkıntı yaratıyor bu konjonktürde. Yine vurguluyorum Danıstay olsun AYM olsun şu aşamada beraat takipsizlik alanlar nezdinde topa girmez. Siyasetin yarattıgı adli sakatlık durumlarını adli makamlar temizlemez/ temizleyemez, Türkiyemizin gerçeği bu.

Güncelleme • • Katibim02
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaklaşık 4 yıldır süren soruşturma. Sadece 1 kez 2017 yılında ifademi almışlardı. Başka hiçbir işlem olmadı. Ve bugün takipsizlik kağıdı geldi eve az önce 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tolga, 43 dakika önce yazdı:

Yaklaşık 4 yıldır süren soruşturma. Sadece 1 kez 2017 yılında ifademi almışlardı. Başka hiçbir işlem olmadı. Ve bugün takipsizlik kağıdı geldi eve az önce 

Hayırlı olsun gözün aydın

Bu safhada kalıp extra mahkemede derdini anlatmak için duruşmalar ile uğraşmadan bitmiş olması da güzel 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
PardonDenen Mağdur, 28 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun gözün aydın

Bu safhada kalıp extra mahkemede derdini anlatmak için duruşmalar ile uğraşmadan bitmiş olması da güzel 

Teşekkür ederim

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 18 dakika önce yazdı:

Emoji bırakan ve geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim.. %10 gibi olumsuz karar beklerken gerçek oldu.. çok merak ediyorum gerekçelerini.. Rabbim 4 yıldır benim bu duruma katkısı olanları kahreylesin... mücadeleye devam... 

Öncesinde En son ne zaman bakmıştınız hocam?

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Katibim02, 1 saat önce yazdı:

Özellikle söyledim hakim savcıların göreve dönüşü şu aşamada imkansız. Çünkü özel kamu görevi statüsündeler. Ayrıca kararın içeriğindede bir ve birden fazla tanık beyanı mevcut. Beraat takipsizlik almak kadar bu kararların içeriğide biz buna (dosya muhtevası) diyoruz çok çok önemli. Mesela tanık beyanları  olsun istihbari bilgiler olsun tek başına hükme esas alınıp ceza verilmez ama göreve dönüş noktasında sıkıntı yaratıyor bu konjonktürde. Yine vurguluyorum Danıstay olsun AYM olsun şu aşamada beraat takipsizlik alanlar nezdinde topa girmez. Siyasetin yarattıgı adli sakatlık durumlarını adli makamlar temizlemez/ temizleyemez, Türkiyemizin gerçeği bu.

Hukuk geri geldiğinde Tanık beyanları kriteri olanlar dönemeyecek mi demek istiyorsunuz yani siz? O zaman beraat ve takipsizlik almanın bir anlamı yoktur. Masumiyet karinesi gereği, dosyanın içeriği ne olursa olsun ilgili kişi beraat ya da takipsizlik aldıysa görevine dönmelidir. Bu şekilde ayrıştırma yapılmamalıdır. Yoksa bu işin içinden çıkılamaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 47 dakika önce yazdı:

Hukuk geri geldiğinde Tanık beyanları kriteri olanlar dönemeyecek mi demek istiyorsunuz yani siz? O zaman beraat ve takipsizlik almanın bir anlamı yoktur. Masumiyet karinesi gereği, dosyanın içeriği ne olursa olsun ilgili kişi beraat ya da takipsizlik aldıysa görevine dönmelidir. Bu şekilde ayrıştırma yapılmamalıdır. Yoksa bu işin içinden çıkılamaz. 

Yazdıklarımın tamamını okumamışsınız

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 58 dakika önce yazdı:

Öncesinde En son ne zaman bakmıştınız hocam?

Çarşamba akşam bakmışım.. belkide perşembe red aldım ama ben cuma gördüm 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...