İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

4LiBaQ.png

• Bu da biz internet cafecilerin durumu ? benzer işler aslında 

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Katibim02, 1 saat önce yazdı:

Yazdıklarımın tamamını okumamışsınız

Okudum merak etmeyin. Tanık beyanı sayısı ve içeriği yerine, ilgili kişinin savcı - hakim kadrosunda olması ve mevcut konjektürün bu kişinin iade olmasına uygun olmamasından bahsetseydiniz daha anlaşılır olurdunuz. Yine söylüyorum, kişi beraat ve takipsizlik aldıysa kriter önemli olmamalı. Yoksa işin içinden çıkılamaz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi partiden ses kısık çıkıyor. Biraz daha artırmaları lazım. Seçim zamanı daha fazla bizden bahsedeceklerdir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ruşen çakır canlı youtobe kanalında Ali Babacan sorular yanıtlıyor. KHK mağdurlarını sorabilirsiniz

(AB 679 kyok)  takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Guardiann, 50 dakika önce yazdı:

İyi partiden ses kısık çıkıyor. Biraz daha artırmaları lazım. Seçim zamanı daha fazla bizden bahsedeceklerdir.

Herkeste bir korku ondan kısık çıkıyor sesleri veya meşhur hikayedeki camidekiler ve imam gibi davranıyor onun taklitini yapıyor herkes günümüzde de bunun gibi kişiler var hep etrafımızda...

O hikaye şöyle ki ;

ilginç bir hikaye

Bayram günü herkes kurban kesiyorlar bunu gören Ermeninin biri, arkadaşına:

-bende kurban kesmek istiyorum, der.

-olur mu saçmala sen müslüman değilsin,kurbanı niye keseceksin ki, diye karşı çıkar, arkadaşı.

Tabi Ermeni kararlı,gidip bir inek satın alır ve eline bıçağı alıp ineğin başına gelir. Elindeki bıçakla ineği ve kendini kan revan içinde bırakır ama bir türlü ineğin canı çıkmaz. Bunun üzerine ermeninin arkadaşı yanına gelip:

-Ya bu kadar işkence çekeceğine git şu karşıdaki müslüman kahvesine bi tanesinden rica et gelip kessin,der.

Ermeni elinde bıçak üstü başı kan içinde kahveye girer.

- Aranızda müslüman var mı?,der.

Kahve halkından biri korkudan ''Müslüman burda ne arar sen camiye git müslümanlar orda''der.

Adam camiye gelir elinde bıçakla içeri girip

-Aranızda müslüman var mı?,der.

Cemaatte ses yok.

-Ermeni tekrar sorar Aranızda müslüman var mı?

Sonunda yaşlı bir adam dayanamaz ve ''ben müslümanım''der.Yaşlı adamla ermeni dışarı çıkarlar.

-Amca ben bu ineği kurban etmek istiyorum ama bir türlü beceremedim,der.

Yaşlı adam ineği keser ama çok yorulmuştur Ermeniye ''oğlum ben çok yoruldum, derisini de başkası yüzsün.''der.

Ermeni elinde bıçak üstü başı kan içinde camiye tekrar gider ve,

-Aranızda başka müslüman var mı?, der.

Cemaat, Ermeninin yaşlı adamı kestiğini düşünür ve arkası dönük olan hocayı göstererek,

-Aramızda en müslüman imam,derler.

Ermeni hocanın karşısına dikilir ve

- Burda tek müslüman sensin heralde?,der.

Hoca kanlı bıçağa bakar ve

- Şurda iki rekat namaz kıldırdık diye hemen müslüman mı olduk der.
Not:alıntı

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Konu Dışı: 

Öncelikle kabul alanlara tebrikler, red alanlara ise geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Evinizde demode olduğu icin artık kullanamadığıniz eski bir bilgisayar var mı? Cvp evetse yazının devamını okumanızı tavsiye ederim.

Böyle bir bilgisayara bir arkadaşımın tavsiyesiyle Windows yerine linux/ubuntu'nun bir versiyonu olan lubuntu işletim sistemini, MS Office yerine de LibreOffice'i yükledim (her iki yazılım da tamamen ücretsiz ve aktivasyon/lisans için şifre vb. gerektirmiyor). Sonuç: Eski bilgisayarımın performansı hissedilir derecede arttı. Bu işletim sistemini iki haftadır kullanıyorum, şimdilik çok memnunum, ancak böyle bir adım atmadan önce googlede ve forumlarda iyi bir araştırma yapmanızı öneririm zira memnun kalmazsanız arkamdan kötü söz soylemenizi istemem. Bilgisayarınız çok çok eskiyse forumlarda işletim sistemi olarak puppy linux (lubuntudan daha hafif olduğu iddia edilen bir işletim sistemi) tavsiye ediliyor, ancak bu işletim sistemini hiç kullanmadığım için hakkında yorumda bulunamayacagim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 32 dakika önce yazdı:

Konu Dışı: 

Öncelikle kabul alanlara tebrikler, red alanlara ise geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Evinizde demode olduğu icin artık kullanamadığıniz eski bir bilgisayar var mı? Cvp evetse yazının devamını okumanızı tavsiye ederim.

Böyle bir bilgisayara bir arkadaşımın tavsiyesiyle Windows yerine linux/ubuntu'nun bir versiyonu olan lubuntu işletim sistemini, MS Office yerine de LibreOffice'i yükledim (her iki yazılım da tamamen ücretsiz ve aktivasyon/lisans için şifre vb. gerektirmiyor). Sonuç: Eski bilgisayarımın performansı hissedilir derecede arttı. Bu işletim sistemini iki haftadır kullanıyorum, şimdilik çok memnunum, ancak böyle bir adım atmadan önce googlede ve forumlarda iyi bir araştırma yapmanızı öneririm zira memnun kalmazsanız arkamdan kötü söz soylemenizi istemem. Bilgisayarınız çok çok eskiyse forumlarda işletim sistemi olarak puppy linux (lubuntudan daha hafif olduğu iddia edilen bir işletim sistemi) tavsiye ediliyor, ancak bu işletim sistemini hiç kullanmadığım için hakkında yorumda bulunamayacagim. 

Hocam benim bilgisayarda ikinci işletim sistemi olarak ubuntu ve içinde de libre office var. Ubuntu şu anda bence en iyi işletim sistemi, ancak diğer işlerim nedeniyle mecburen windows ve office kullandığımdan, iki işletim sistemli olarak yürüyorum. Bilgisayarınız eskiyse kesinlikle ubuntu yükleyin derim. Kısa bir alışma süresinden sonra memnun kalırsınız. Hoş yeniyse de ubuntu kullanın ? 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 37 dakika önce yazdı:

Hocam benim bilgisayarda ikinci işletim sistemi olarak ubuntu ve içinde de libre office var. Ubuntu şu anda bence en iyi işletim sistemi, ancak diğer işlerim nedeniyle mecburen windows ve office kullandığımdan, iki işletim sistemli olarak yürüyorum. Bilgisayarınız eskiyse kesinlikle ubuntu yükleyin derim. Kısa bir alışma süresinden sonra memnun kalırsınız. Hoş yeniyse de ubuntu kullanın ? 

Ubuntunun lubuntu versiyonunun özellikler bakımından Windowstan daha üstün olduğunu belki iddia edemem ama LibreOffice gerçekten harika, özellikle çeviri yaparken bir ozelligi çok işime yarıyor (mesela, recommendation yazacakken, rec yazınca ilgili kelimeyi LibreOffice kendisi öneriyor yani akıllı teknolojiler kullanarak leb demeden leblebiyi anliyor) Bu özellik office wordte yoktu veya ürün anahtarim olmadığı için bende aktif değildi. Bu arada, Windows ve Officete yapabilip de Ubuntu ve LibreOfficete yapamadığıniz işler nedir merak ettim doğrusu zira LibreOfficete hazırladığım dosyalar MS wordte açılabiliyor yani uyum sorunu da yok, zaten uyum sorunu olsa ben de Windows kullanmak zorunda kalirdim.

Kısacası bundan böyle ekonomik şartları da göz önüne alarak Microsoft'u zengin etmeye pek niyetim yok ?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 50 dakika önce yazdı:

Ubuntunun lubuntu versiyonunun özellikler bakımından Windowstan daha üstün olduğunu belki iddia edemem ama LibreOffice gerçekten harika, özellikle çeviri yaparken bir ozelligi çok işime yarıyor (mesela, recommendation yazacakken, rec yazınca ilgili kelimeyi LibreOffice kendisi öneriyor yani akıllı teknolojiler kullanarak leb demeden leblebiyi anliyor) Bu özellik office wordte yoktu veya ürün anahtarim olmadığı için bende aktif değildi. Bu arada, Windows ve Officete yapabilip de Ubuntu ve LibreOfficete yapamadığıniz işler nedir merak ettim doğrusu zira LibreOfficete hazırladığım dosyalar MS wordte açılabiliyor yani uyum sorunu da yok, zaten uyum sorunu olsa ben de Windows kullanmak zorunda kalirdim.

Kısacası bundan böyle ekonomik şartları da göz önüne alarak Microsoft'u zengin etmeye pek niyetim yok ?

Hocam muhtemelen kullanım tarzı ile ilgili olsa gerek, Excel'de veri analizi, formül, macro vb. ile ilgili pek çok şeyin karşılığını libre'de bulamadım. Belki vardır da ben yılların alışkanlıklarını atamadığımdan kullanamadım ? Bunun yanında solverstudio gibi bazı eklentilerin libre versiyonu mevcut değil. Bu eklentileri kullanmam gerekiyor. Windows ve office'e de para ödemedim, üniversitemin sunduğu özel lisans hakkı ile ücretsiz kullanabiliyorum ? 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...