İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mağdur_6748, 05.12.2020 - 00:21 yazdı:

Teşekkür ederim.Ohal bittikten sonra kuruma almış olduğum KYOK belgesinin bir nüshasını ekleyerek mevcut durumun daha fazla mağduriyete yol açmaması için göreve iademi istiyorum babında bir dilekçe yazdım.(Aslında verilen cevaba göre dava açacaktım tabi verilen bu karardan sonra açmadım)Dilekçeme 1 hafta içinde cevap geldi.İşte hakkınızda yapılan kurum soruşturmasında göreve dönmesi uygundur kararı verilmiş olup bakanlık teftiş kuruluna gönderilmiştir şeklinde cevap geldiğinde öğrenmiştim.

Hayırlı olsun. Ancak takipsizlik aldığımızı kuruma söylememiz gerektiğini ilk defa duyuyorum. Sadece komisyondan cevap beklememiz gerektiğini biliyordum. Şimdi ben göndermek istesem olur mu ki? Süresi mi vardı?

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 3 saat önce yazdı:

Sohbet iddiası artı kurum kanaati nedeniyle red aldın sende. Sohbet iddiası ile red alan çok fazla. Yalnız değilsin. Albatros var mı? Takipsizlik yada beraat aldın mı? Zannediyorum öğrenci İKM olarak mesleğe başladın. Doğru mu?

Öğrenci infaz koruma memuru nasıl oluyo?

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim cidden anlamadığım birşey var anlaşılan bu hafta da adalet bakanlığı red haftası red alan mağdur kardeşlerime geçmiş olsun diliyorum öncelikle. Ya kardeşim 3 aydır hep adalet bakanlığı sonuçları MEB sonuçları açıklanıyor bu komisyonda biz EGM ciler Sağlıkçılar ve diğer kurumlardan insanlar da var ya bize de bakın Allah için zaten sonuc belli senelerdir belli red se red kabul se kabul kabul red olur ama red kabul olmaz niye adamları 4 sene bekletiyorsun red vermek için yaşadıklarımıza bakın ya oyyy oyyy çıldırcam

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Meltem 61, 10 saat önce yazdı:

Takipsizlik vardi.umudum yoktu ama 28 ay beni arastirdiktan sonra anlamışlardır diye düşünmeye başlamıştım.tesekkurederim cevap icin

Gecmis olsun   Banka hareketleri nasıldı acaba   benimde banka komisyon red idareye bsv yapacam    bankayı idarede  red mi ediyor 

686 banka MEB red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta adalet bakanlığı haftası maalesef. Bugün sanırım bir operasyon da yapılmış adalette.

• Beğeni 1
  • Üzülme 4
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Katibim02, 8 saat önce yazdı:

Öğrenci infaz koruma memuru nasıl oluyo?

6 ay eğitim görüp ise başladım sözleşme deil kadro demek öğrenci. Albatros da yok 3 kişi aynı dosyada idik onlarda 3 yazıyordu b3nde bisey yokdu

Su an red kararımı gördüm 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
adigey, 8 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Ancak takipsizlik aldığımızı kuruma söylememiz gerektiğini ilk defa duyuyorum. Sadece komisyondan cevap beklememiz gerektiğini biliyordum. Şimdi ben göndermek istesem olur mu ki? Süresi mi vardı?

Beraat / KYOK veya takipsizlik alındığı zaman ek dilekçe ile OHAL komisyonuna bilgilendirme yapabileceğiniz gibi kurumunuzuda bilgilendirme yaparsanız en azından BERAAT/ KYOK veya takipsizlik alan birisi olduğunuzu bilirler salla pati iş yapmazlar veya insaflı bir görüş bildirirler sonuçta kendilerinide sağlama almış olduğu bir evrak ellerinde olmuş olur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ozan Aysu, 11 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun kurumunuz aranmış mı idi. Bilginiz var mı. Bende 2 aya yakın oldu kurum görüşü alinali hala bekliyorum İKM 675

Geçmiş olsun kardeşim kurumunuz aranmış mı idi bilginiz var mı. 

Kurum aranma yok. Olsaydı haberim olurdu. Adalet bakanlığı ihraç etmeden önce çalıştığım kuruma 3 kez beni sormuş. Kurumum bir rapor düzenlemiş. Raporda; " örgütle irtibat ve iltisak yoktur meslekte kalmasına karar verilmiştir"  şeklinde bir karar var. Bu karara rağmen ihraç edildim. İnşallah iade olursunuz. Ama adalet bakanlığında su sıralar redler daha fazla. Herşeye hazırlıklı olun. Sizin nasıl haberiniz oldu kurum görüşü alındığından? Çünkü kurumlar yalan söylüyorlar. Olumlu bilgi verdik deyip olumsuz bilgi veriyorlar.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Bu hafta adalet bakanlığı haftası maalesef. Bugün sanırım bir operasyon da yapılmış adalette.

Daha çokkk operasyon yapılır bitmezki☺️ Komısyon süreside uzayacak ya bahane lazım birazda?

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...