İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

mehmet.46, 4 saat önce yazdı:

Saadet partisi ittifakı kabul ederse ki ( bu gidişle öyle olacak gibi) khklılar hakkında düşüncelerinde değişme olur mu yoksa şimdiye kadar dillendirdikleri en azından beraat eden khklıları gündeme getirirler mi? Bu konuda bizler ne yapabiliriz?

Ya da tam tersi cumhur ittifakına katılan hak hukuku unutur mu, herşey olabilir

Sizin Saadetten bir beklentiniz mi var ki? Adamların kendine bı hayrı yok bize bı hayrı olsun. Kelin merhemi olsa hesabı. Siyasilerin ve herhangi bir toplulukta makam sahibi olanların hiçbirine guvenmedim, güvenmem. Yaşananlar gerçek, söylenenler boş. Ta ki yaşanana kadar...

• Beğeni 1
  • Katılmama 2

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gunaydin  arkadaslar ohal komisyon kararini ankarada elden nereden aliyorduk tam adresi bilen varmidir. Yardimci olabilir misiniz 

672 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yibo, 3 saat önce yazdı:

Gunaydin  arkadaslar ohal komisyon kararini ankarada elden nereden aliyorduk tam adresi bilen varmidir. Yardimci olabilir misiniz 

Komisyon vermiyor, kuruma devrediyor, diye biliyorum. Ama Ankara'da kurumunuzdan alabilirsiniz belki... 

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mehmet.46, 26.01.2021 - 11:00 yazdı:

bunun için ihraç olduğumuz ildeki adliyeye mi gitmemiz gerekiyor yoksa şu an yaşadığımız ildeki adliyede de soruşturma olup olmadığına baktırabilir miyiz?

İhraç olduğunuz ile baktırmanızı öncelikle tavsiye ediyorum. Çünkü sistem şöyle işliyor:

Sizi ihraç eden kurum, yapılan işin hukuki gerekçesini (bazen kendi de bulamadığı ve bilmediği için) adli kurumların yerine getirmesi ya da ihraç ettikleri için yaptıkları işle tutarlı olmak adına; sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunuyor. Ben bunu attım, siz de gereğini yapın diye. (İşin normalde nasıl olması gerektiği vb. konuları tartışmıyorum) Hal öyle olunca da savcılıklar bu duyuru gereği delil toplamaya başlıyorlar. Dosyanın tamam olduğuna inanırlarsa gözaltı/ifadeye çağırma vs. lerden sonra gerekli görülürse dava aşamasına geçiliyor.

Yani siz ihraç olduğunuz ilin adliyesine gidip sorun: "Hakkımda bir soruşturma dosyası var mı?" diye. Yok derlerse yetinmeyip bir de yaşadığınız ildeki adliyeye sorabilirsiniz. Bazı durumlarda şöyle şeylerde olabilyor. Kişi Y*** ilinde 2010-2014 yıllarında çalışmış sonra K*** iline gelmiş. K*** ilindeki kurumdan ihraç olmuş. Ama Y*** ilindeki devam eden bir soruşturmadan dolayı hakkında işlem yapılabiliyor. O durumda Y*** ilinin adliyesine de gidip sormanız uygun olur.

Kolay gelsin.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
direnm@li, 37 dakika önce yazdı:

Komisyon vermiyor, kuruma devrediyor, diye biliyorum. Ama Ankara'da kurumunuzdan alabilirsiniz belki... 

Tesekkur ederim .yerini ogrendim .MEB besevler kampusu j blokmus 

672 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar iyi günler, İLKSAN dan aranan oldumu acaba? Bugün beni aradılar 2021 Eylüle kadar paranızı almak için başvurun diye aradılar. Başına böyle birşey gelen oldu mu?

668

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hiç karar yok insan şaşcak valla. Kafayı yedik. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bahadır bey çok haklı. Kürsüye çıkıp konuşmalıyız. İçimizden birisi o kürsüye çıkıp KHKlıların hain olmadığını anlatmalı.  Biz öcü değiliz. Nasıl yapabiliriz bu işi? Bilemiyorum ama yapmalıyız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hak yersen haram yersen işten atılırsın üstüne birde ceza alırsın ama AYM hak ihlali sayar tekrar göreve dönersin. Vatanını canından çok seversin, devletine bağlı görevini yaparsın namuslu olursun yaranamazsın. KHK ile işten atılıp hain olursun. Adaletinizle çok yaşayın.

672- sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

istanbuldayım 5 aydır Ret tebligatı gelmedi personel daire başkanlığını arıyorum açan yok.. vatan caddesindeki il emniyetteki personel den mi talep etmeliyim..

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...