İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İHRAÇ FAZLASI, 1 saat önce yazdı:

Ret kararimi biraz önce gördüm 30 ay sendikam vardı hiçbir şey hissedemiyorum az da olsa umudum vardı ne diyeyim bilemiyorum

Çok çok üzgünüm ? Güçlü olmaya çalışın.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@İHRAÇ FAZLASI geçmiş olsun hocam kurum görüşünüz alinmismiydi eş ihracmiydi sadece sendikamiydi geride kalanlar için bilgi verirseniz seviniriz acaba bugünün karari mi?En son nezaman bakmistiniz?

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 2 saat önce yazdı:

Ret kararimi biraz önce gördüm 30 ay sendikam vardı hiçbir şey hissedemiyorum az da olsa umudum vardı ne diyeyim bilemiyorum

Çok geçmiş olsun hocam. Biraz bilgi verebilir misiniz? 

Ne zaman istifa etmiştiniz? 

Ek bir durum var mıydı? 

ILO kararında sendikal sebeple işinden yoksun bırakılan mağdurları haklı bulmuştu. Bunun yansıması komisyona olmamış sanırım. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, Şimdi yazdı:

@İHRAÇ FAZLASI geçmiş olsun hocam kurum görüşünüz alinmismiydi eş ihracmiydi sadece sendikamiydi geride kalanlar için bilgi verirseniz seviniriz acaba bugünün karari mi?En son nezaman bakmistiniz?

Her gün bakıyordum mesai sonu , eşim çalışıyor öğretmen, sadece sendika ama 30 aydı , ihraç olduğum okuldan biri iade oldu geçen ay ona olumsuz soylemedilerse bana da olumsuz görüş bildirilmemiştir

GamerTeacher63, 3 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun hocam. Biraz bilgi verebilir misiniz? 

Ne zaman istifa etmiştiniz? 

Ek bir durum var mıydı? 

ILO kararında sendikal sebeple işinden yoksun bırakılan mağdurları haklı bulmuştu. Bunun yansıması komisyona olmamış sanırım. 

İstifasiz 30 ay 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@İHRAÇ FAZLASI çok geçmiş olsun.Hakkınızda dava sadece sendika nedeniyle mi açıldı? Takipsizlik almışsınız. Takipsizlik kararınızda tanık beyanı vs var mı 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red kararı almış olan arkadaşlar kararı nasıl tebliğ aldınız? Güncel adresinize mi geldi yoksa başvuru yaptığınız tarihteki adrese mi geldi? Bilgisi olan biri aydinlatirsa sevinirim.

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, Bir saat önce yazdı:

Her gün bakıyordum mesai sonu , eşim çalışıyor öğretmen, sadece sendika ama 30 aydı , ihraç olduğum okuldan biri iade oldu geçen ay ona olumsuz soylemedilerse bana da olumsuz görüş bildirilmemiştir

İstifasiz 30 ay 

İade olan arkadaşın da mı 30 aydı hocam?

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Khk701kkk, 14 saat önce yazdı:

Herkese merhaba grubun sessiz takipçilerindenim dün KABUL kararımı gördüm 701 KHK TSK-KKK ASTSUBAY Kriter olarak adli makamlarda herhangi bir işlemim yok polis soruşturması vs. yok sadece kurumdan bilgi alma tutanağı vardı iki adet 1. Bankasya hesabı para yatırma çekme yok pasif 2. 5 adet icerigi bilinmeyen ankesör araması. Bu konularda bilgi alma işlemi oldu ve ihraç oldum neyse ki dün kabul kararımi gördüm benim gibi olan butun herkese umut olmasi icin paylaşıyorum sağlıklı günler.

Forum tarihine geçtiniz tebrik ederim???

Kabul kararınız hayırlı olur inşallah. 

Bir tabu daha yıkıldı... ? 

• Teşekkür 1
  • Kahkaha 2
  • Onaylama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 4 saat önce yazdı:

KHK ihracı nedeniyle uygulanan ek tedbirlerin kaldırılmasına yönelik yakın zamanda dilekçeler verildi arkadaşlar..

bununla ilgili olarak hak kazanımı elde edebilen oldu mu?

hakkında verilmiş olan ilave tedbirleri kaldırabilen oldu mu?

geçmiş olsun...

yasal süre bitmeden idari mahkemede iptal davanızı açın..

sendika vb. kriterlerin mahkeme kararıyla  iade olma şansı yüksek...

benim dilekçeme cevap gelmiş ihraç olduğum bakanlık adalet bak. Demiş ki: "dilekçenizde belirtilen kamu görevinde isthdam edilme, kamu hizmetinde doğrudan ya da dolaylı görevlendirme, yeniden kamu hizmetine kabul edilme,ihraç işlemi tarihinde hak sahibi olunan mahkeme kararı aranmaksızın geri alınan rütbe ve memuriyete sahip olma ve bunlarla illiyet bağı olan her türlü hak ve menfaat kullanma, göreve iade halinde kamu görevinden çıkarılma nedeniyle tazminat talep etme,göreve iade halinde kamu görevinden çıkarılma nedeniyle tazminat talep etme, göreve iade halinde kamu görevinden çıkarılma tarihinde bulunulan yöneticilik görevi dahil öğrenim durumu ve kazanılmış hak aylık dereceye uygun kadro ve pozisyonlara atanma gibi hususlara dair ilave tedbirler adı altında bu tedbirlerin kaldırılmasına yönelik talepte bulunulmuşsa da bu hususlar 7075 sayılı olağanüstü hal işlemleri komisyonu kurulması hakkında kanun hükmünde kararnamenin değiştirilerek kabul edilmesine dair kanunun geçici 4. Maddesinde belirtilen ilave tedbirler mahiyetinde bulunmamaktadır..."

Devamında biz bakanlık olarak sadece ihraç işlemine karar verdik,bunun dışında silah ruhsatı iptali vs. gibi diğer işlemler ilgili idarele tarafından değerlendirmeye alınacak, ilgili yerlere gönderdik diyor...

Peki bu cevaba itiraz etmek ya da mahkemeye başvurmak gerekiyor mu?

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@phantom18 komutanım, bu kriterin de tıpkı diğerleri gibi tırıvırı olduğunu en iyi onlar biliyorlar. İnsanların teknik konulardaki cehaletinden faydalanarak, Nedim gibi medya cengaverlerini de cepheye sürerek ortada birşey varmış gibi yapıyorlardı işte.

Belki de bir dönemin daha sonuna geliyoruz. Bu habere olumsuz yaklaşmak istemiyorum o yüzden. Sayın @Khk701kkk, yalnız birşeyi merak ediyorum. Rumuzunuza göre 701 khk ile ihraç edilmişsiniz. Ondan 1.5 sene önce benden birtakım aramalarla ilgili bilgi alındı demişsiniz. Yani siz ankesörle ilgili kurumunuzda 2017 Ocak'ta mı sorgulanmıştınız?

Bu arada lafı açılmışken Nedim nerede? İyi insan lafının üzerine tvye çıkarmış, görürüz yine. Daha iyi uyan bir söz var aslında da, neyse şimdi anladınız onu siz.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...