İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Foruma yansıyan kararlara göre ret ağırlıklı gidilmiş.

Bu kadar karar verdiğine göre komisyondan bayram öncesi bir açıklama gelebilir.

Fetö oluşumları ile irtibat ve iltisakı yönünden değerlendirme yapan komisyonun tahminime göre idari incelemesinde tarih olarak 2014 sınırlaması olduğunu düşünmüyorum çünkü idari yargıda bunun örneklerini duyduk bu sebeple bu kadar negatif kararlar görülmekte kanaatindeyim.

Bir başka çıkarım ise bu seneye özgü bir değerlendirme yapılıp bu kadar yoğunluklu karar görülmesinden dolayı kalan dosyalar ile ilgili de bir emsal oluşturuldu ve komisyon böyle devam ederse kalan dosyaları 8 ay içinde tamamlayacağı düşüncesindeyim.

İçinde bulunduğumuz durumdan kurtulmak dileğiyle.

Benim inceleme devam gaste kriterinden bekliyorum bakanlık enerji. Khk672 benzer durumda olanlar için bilgi vermek istedim. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Mrb arkadaşlar komisyon haftaya çalışacak mı ?

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ali Haydar, 15 dakika önce yazdı:

Mrb arkadaşlar komisyon haftaya çalışacak mı ?

9 gün bayram tatili var. Çalışma olmaz.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hüzün ve mutluluğu aynı anda yaşatan forum iadelere hayırlı redlere geçmiş olsun. Yaşamaya devam umut hep olacak.

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar günaydın bu sabah itibariyle bir ret haberi de ben vereyim. En son geçen cuma bakmistim. Adalet bakanlığı 689 KHK. Kriter albatros4 idi. Kendimi herşeye göre ayarladigim için büyük bir üzüntü yaşamadım açıkçası. Mücadelenin çetin ve uzun olacağı belliydi zaten Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bundan sonraki süreçte neler yapmam gerek kısaca anlatabilecek var mi? Avukat tutmanın  faydası var mi değilse örnek bir dilekçeyle basvurumu kendim yapmak istiyorum.  

Bu arada süreçte iki kez adres değiştirdim. Kararı ne  şekilde tebliğ edecekler ?

Benimde albatros 4 dü ve başka hiçbir kriter yoktu. Albatros 4 den iadeler olunca ben umutluydum nebileyim başka kriter yok dönerim diyordum.. 

692 adalet Bakanlığı inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
M.Alp, 10 dakika önce yazdı:

Benimde albatros 4 dü ve başka hiçbir kriter yoktu. Albatros 4 den iadeler olunca ben umutluydum nebileyim başka kriter yok dönerim diyordum.. 

Sonucunuz belli oldu mu? Inceleme devamsa umutsuz olmayin 

Forumda idare mahkemesine basvuranlarla ilgili bir sayfa var mi? Sayın @MSA

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 14 saat önce yazdı:

Dostlar 5 sene oldu artik. Yok referansa rağmen ret, kriter yoktu ama ret, amcamın oglu reisin şoförünün teyzesiydi ama büyük bir haksızlık yaptılar ve ret.

Adamlar ABDde 100 sene önce zencilere yapılmayan muameleyi yapıyor bize ve iddia ediyorum zevkle okuyordur bizim bu serzenişlerimizi. Eğlendirmeyin şunları artık. Kendinize, kendimize yazık.

eşim için takipteyim 692khk diyanet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...