İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Atiba, 8 saat önce yazdı:

Bugün ret kararımı gördüm. 

Kurum MSB astsubay

677 KHK 2018 (223- 2b)

Bylock patates hat mağduru

Geçmiş olsun, 2-b beraatın hiçbir faydası yok demek ki! Aslında komisyon Türk yargısına hakaret ediyor. Size de irtibatlı iltisaklı diye iftira atıyor. 

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm arkadaşlar sizce bu yıl bitermi bu dosyalar.dört ayda 1000 dosya nedir. Bu kadar saçmalık yetti artık. Umarım Aralık ayına kadar bitirirler. Haziran itibarıyla normalleşirsek komisyonda biraz hız kazanır umarım. 

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nrt0505, 12 saat önce yazdı:

Hayırlı akşamlar..

3 yıl önce gözaltına alınmıştım. 2 gün önce mesaj geldi iddianame kabul edilmiş mahkemede dosya açılmış. İlk duruşma tahmini ne zaman olur? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim

Hakkınızdaki suçlamalar ve deliller nedir bilmediğimden dikkat etmeniz gereken bir hususa değinmek isterim. Silahlı terör örgütü üyeliğiyle yargılanacağınız ve bu suçlamanın ceza alt sınırı da 5 yıldan başladığı için avukatınız olmak zorunda. Siz tutabileceğiniz gibi barodan da verilebilir. Önemli olan avukatınız olmak zorunda. Avukatınız olmazsa, beraat alsanız dahi savcının istinafa gitmesi durumunda karar bozulur. Yargılama yeniden yapılır. Süreç uzar.

Size yapılan suçlama silahlı terör örgütüne üye olmak değilse durum değişebilir. İlk duruşma tarihi yer ve mahkemeye göre değişir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Atiba, 12 saat önce yazdı:

Bugün ret kararımı gördüm. 

Kurum MSB astsubay

677 KHK 2018 (223- 2b)

Bylock patates hat mağduru

Geçmiş olsun, 223/b den beraat alan birisine ret vermenin tek açıklaması kurum kanaati olacaktır. Kurumda büyük olasılıkla okula girdiğiniz dönem ve okuduğunuz okulun o dönem için fetö etkisinde olduğunu yazacaktır. Süreci uzattılar, o kadar. Mücadeleye devam.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yorumsuzdur.

31.12.2020 tarihli açıklama: 13170 kabul, 99140 ret ve toplam 112310 incelemesi devam eden 14320

28.05.2021 tarihli açıklama: 14072 kabul, 101058 ret ve toplam 115130 incelemesi devam eden 11544

Toplam bekleyenlerin kaçı kamu görevinden çıkarma kaçı kurum kuruluş vb belli değil. 31.12.2020 tarihinde açıklanan başvuru sayısıyla 28.05.2021 tarihinde açıklanan başvuru sayısında 44 artış var. Bunlar kimdir, nedir açıklanmamış.

31.12.2020 tarihli verilere göre bakılan dosya sayısına göre kabul oranı %13.28

28.05.2021 tarihli verilere göre bakılan dosya sayısına göre kabul oranı %13.92 yani artmış.

31.12.2020-28.05.2021 arası bakılan dosya sayısı 2820 oluyor. 5 ayda bu kadar dosya bakılmış. Aylık ortalama 564 yapıyor.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 2
  • Üzülme 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Aleyhinde eski tarihli SGK kaydı ve SGK kaydının olduğu kurum tarafından istenen bank asya hesabı olanların dikkatine;

https://forum.khkhaber.com/topic/23131-danıştay-12-daire-e-20192980-k-20195721-i̇ltisaklı-kurumda-eski-tarihli-sgk-kaydı-hareket-olmayan-bank-asya-hesabı-nedeniyle-i̇şlem-yapmak-hukuka-ve-mevzuata-uygun-değildir/?tab=comments#comment-92248

sayfasında bu durumda olan bir kişiye ait danıştayın, ilk derece mahkemesi ve istinaf mahkemesinin ret kararlarını bozduğu bir kararını paylaştım.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 11 saat önce yazdı:

Siz sadece il nüfus müdürlüğüne dilekçe vereceksiniz kalkması İçin. Onlar (yani nüfus) zaten emniyet kurum vs yazı gönderecekler. Kurumlardan gelen cvp doğrultusunda ya kaldırılacak ya da kaldırılmayacak.  

Selamlar,

Öncelikle değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Ben tahditi kaldırdım fakat bazı insanların tahdit kaldırıp pasaport almasına rağmen havaalanlarında pasaport kontrolünde sorun yaşadıklarını duydum. Bu problemin nedeni de kurumlar arası irtibatsızlıksan kaynaklı olduğunu belirtenler oldu. Emniyetin hudut kapıları daire başkanlığına bilgilendirme yapılması gerektiğine dair bazı paylaşımlar gördüm. Bu olayın aslı var mı problemi yaşayanlar varsa nasıl ilerlediler bunu sormak istedim. Saygılar & sevgiler.

pertevkansu, 13 saat önce yazdı:

Hayır hocam, yakında ilgili valilikten de yazı gelir gelmediyse şimdiye kadar, ama sizin emniyete bir yazı götümenize gerek yok. Tahdidin kaldırılmasndaki uğraklardan biri EGM zaten.

Selamlar,

Öncelikle değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Ben tahditi kaldırdım fakat bazı insanların tahdit kaldırıp pasaport almasına rağmen havaalanlarında pasaport kontrolünde sorun yaşadıklarını duydum. Bu problemin nedeni de kurumlar arası irtibatsızlıksan kaynaklı olduğunu belirtenler oldu. Emniyetin hudut kapıları daire başkanlığına bilgilendirme yapılması gerektiğine dair bazı paylaşımlar gördüm. Bu olayın aslı var mı problemi yaşayanlar varsa nasıl ilerlediler bunu sormak istedim. Saygılar & sevgiler.

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Özgür Barış, 30 dakika önce yazdı:

Bu problemin nedeni de kurumlar arası irtibatsızlıksan kaynaklı olduğunu belirtenler oldu. Emniyetin hudut kapıları daire başkanlığına bilgilendirme yapılması gerektiğine dair bazı paylaşımlar gördüm. Bu olayın aslı var mı problemi yaşayanlar varsa nasıl ilerlediler bunu sormak istedim.

Güzel soru, keşke daha önce de bu şekilde acik yazsaydiniz. Bu husus forumda daha önce paylasilmisti. Yerinizde olsaydım EGMnin ilgili daire başkanlığına bilgi vermenin yanı sıra, çıkış yapilacak havalimanında pasaport kontrolü yapan polis memurlarına da durumumu detaylarıyla anlatip yurtdışına çıkışla ilgili sorun yaşayıp yaşamayacağımi vize ve bilet almadan evvel sorarak kendimi garantiye almaya çalışırdım. Böylece biletinizi ve vizenizi yakma riskini minimize etmiş olursunuz. Malum, vize kısıtlı bir süre için geçerli ve almak zor, uçak biletleri de pahalı. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun, 223/b den beraat alan birisine ret vermenin tek açıklaması kurum kanaati olacaktır. Kurumda büyük olasılıkla okula girdiğiniz dönem ve okuduğunuz okulun o dönem için fetö etkisinde olduğunu yazacaktır. Süreci uzattılar, o kadar. Mücadeleye devam.

Sayın @Aklima sizin tezinize katılıyorum. Aynı dosyada beraat kararı aldığımız 2010 ve sonrası nasıblı sb, asb, uzm. erbaş farketmiyor hep ret geldi. Ben bu forumda veya daha önceki bir forumda: ihraç komisyonunda görev almış daha sonra kendisi de ihraç olmuş bir üyenin; 2010-2016 arasındaki personelin kademeli olarak ihraç edileceğine dair bir söylemi vardı. Ne kadar doğru bilemiyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...