İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

tozkoparan, 25.06.2021 - 16:17 yazdı:

İyi parayı bastırabilen iade olsun, biz de bir 5 yıl bekledik, bir 5 yıl (veya daha fazla) daha bekleriz.

Bu durumun ortaya cikarilmasina itirazım tabiki yok ama kisinin zaten hakkiydi vb. söylemlerle bu durum hiçbir şekilde masumlastirilamaz; bu işe talep yaratan  durumun yayginlasmasina/olaganlasmasina katkıda bulunmuş oluyor.

Böyle bir ortamda, komisyon görevlileri rahat çalışabilir mi!

Varsa para veya torpille iade olanlar inşallah gereken cezayı alırlar; hicbirine hakkımı helal etmiyorum.

İade olanların tepkisini anlıyorum. Komisyonda bekleyen diğer herkesin tepkisini de anlıyorum. Ama sizinki çok enteresan ve forumda hiç kimsenin vermediği bir tepkiyi veriyorsunuz.

Birçok suçta hafifleştirici sebep vardır. Bunların yaptığı ile, hak etmediği pozisyona küt diye getirilen veya devletten torpille ihale alanların yaptığı aynı değil. Kanunlarla aynı düşünmek zorunda da değilim. Kanunlarda ceza diyorsa, fail cezasını çeker.

Savunduğunuz komisyon görevlileri 3 senedir sizin terörist olup olmadığınızı anlayamamış insanlar. Komisyondan karar bekleyen bütün dostlara söylüyorum bunu. Bundan daha ağır hakaret görmedim ben. Çok mu benziyorsunuz teröriste de inceleye inceleye ayıramıyorlar sizi?

Bold yaptığım kısımdan anladığım, komisyon görevlilerinin rahat çalışamamasının suçu da bize kaldı. Halbuki bu olaydan bahsetmesek rahat rahat işlerini göreceklerdi?

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 13 dakika önce yazdı:

Hocam, iade olanların tepkisini anlıyorum. Komisyonda bekleyen diğer herkesin tepkisini de anlıyorum. Ama sizinki çok enteresan ve forumda hiç kimsenin vermediği bir tepkiyi veriyorsunuz.

Hocam masumlaştırma değil söylediğim. Birçok suçta hafifleştirici sebep vardır. Bunların yaptığı ile, hak etmediği pozisyona küt diye getirilen veya devletten torpille ihale alanların yaptığı aynı değil. Kanunlarla aynı düşünmek zorunda da değilim. Kanunlarda ceza diyorsa, fail cezasını çeker.

Savunduğunuz komisyon görevlileri 3 senedir sizin terörist olup olmadığınızı anlayamamış insanlar. Komisyondan karar bekleyen bütün dostlara söylüyorum bunu. Bundan daha ağır hakaret görmedim ben. Çok mu benziyorsunuz teröriste de inceleye inceleye ayıramıyorlar sizi?

Bold yaptığım kısımdan anladığım, komisyon görevlilerinin rahat çalışamamasının suçu da bize kaldı. Halbuki bu olaydan bahsetmesek rahat rahat işlerini göreceklerdi?

Demek istediğimi okuması-yazmasi olan herkes anlamıştır, daha fazla uzatmayacagim.

Siz konuyu başka yönlere çekerek konuyu sulandiriyorsunuz. Böylece, sanki ben komisyon görevlilerinin avukatlığını yapiyormusum gibi bir hava yarattiniz, bravo, sizi gerçekten takdir ettim.

Vicdanen rahat beklemenizde, size sonsuz kolaylıklar dilerim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://images.app.goo.gl/fd3XQG9BL7CB77m68

Bu fotoğraf 1 Kasım 2019 tarihli... Moral motivasyon ve şevkle çalışmaları için gerçekleştirilmiş bir ziyaret olsa gerek... 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Twitter da düne ait kabul kararı var arkadaşlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 25.06.2021 - 17:53 yazdı:

Zaten topu topu kaç iade var ki. Neredeyse iadelerin hepsini biz yaptırdık diyecekler. Onlar olmasaymış ki de iade olamazmış. 

Geriye bir şık daha kalıyor ki, bu ülkede resmî makamlara ve resmî rakamlara güvenmediğinden neden olmasın diyorum. O da, resmî verilenden fazla iade olabileceği. El altından referans vs iade olanların bu rakamlara dahil olmayabileceği. ? Of neyse aklım ermiyor bu işlere. 

Referanssız iade olan var mı, var

referansla olan var mı, var

referansa ilaveten para karşılığı iade olan var mı, var

kimseyi kınamam, kim ne durumda ne şartta bilmem. Gün gelir kınadıklarımız oluruz. Hele ki böyle bir ülkede asla Asla demeyin. 1 an sonrasının garantisi yokken. 

5000 kadar komisyon öncesi iade vardı. MHP referanslıların çoğu orada iade oldu. Bu şekilde düşününce mantıklı geliyor bu rakam.

14 bin komisyon iadesiyle beraber "toplam 19 bin KHKlı iadesinin 7 bini MHP ile oldu." diyor bu iddia. Diğer iddiada da binlerce Süleyman iadesi olduğu vardı.

Rakamlar çok imkansız da değil. Altını çizerek söylüyorum forumdaşların, iade olmuş birçok dostun hiçbirinin bu işin içinde olduğuna ihtimal dahi vermiyorum. Çünkü bu işi yapanlar daha sessiz kalmaya meyillidir ve reflilerin birçoğu çok önceden iade oldular.

Yok mu peşine düşecek savcı?

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün de inceleme devam ediyor.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

incelme devamke

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...