İçeriği gör
Aklima

MSB Araştırma Merkezine Atananlar

Önerilen Yorum

Aklima, 3 saat önce yazdı:

İyi günler,

Cuma günü katlış yaptım.

Katılışta tek istenen 3 adet beyaz fonlu 5*6 ebadında kıravat ve ceketli resim.

Doldurulacak evraklar konusunda ilgili personel yzrdımcı oluyor.

Kıyafet konusunda ilk gün sıkıntı olmamakla birlikte sonrası için gömlek ve mümkünse ütülü pantalon yada keten pantalon ve sırtmayacak seviyede spor ayakkabı giyilebiliyor. 657 de yazan kıyafet kıstaslarında bütün devlet dairelerinedi esneklik var.

En önemli olduğunu düşündüğüm husus sakal traşı. Bu konuda hassas olmak gerekli.

Bir kişinin yaptığı olumsuzlukla alakalı genele yansıma olduğunu meslekten biliyoruz.

Katılış sonrası rütbeli olarak atanmak için dava açılması gerekiyor. 60 gün

Eski birliğinizden araştırma merkezine kadar yolluk dilekçesi veriliyor. Hazır dilekçeler kurumda var.

Kuruma asker olarak atanmak için dilekçe veriyor. Hazır dilekçeler kurumda var.

Geçmişe dönük mali haklar için dilekçe veriliyor. Hazır dilekçeler kurumda var.

Msb akıllı kimlik kart için dilekçe veriliyor. Aile fertlerinede isteyecekseniz yukarda yazdığım özelliklerde onlar içinde resim getiriniz yada sonradan alabilirsiniz.

Son dönemde katılım çok olduğundan işlemlerimizi yapan insanlar üzerinde yoğunluk var. Bu nedenle diğer tecrübeli katılanlardan bilgi alarak onlara yardımcı olmanızı tavsiye ederim.

Hala terörist gibi gören az bir kesim olsada insanlar genel olarak iyi niyetli. Tedbirli yaklaşanlarda var. Psikolojik olarak bu duruma hazırlıklı olunuz.

Gelmeden önce kalacak yer konusunu halletmenizi tavsiye ederim.

Son atalar kuvvetler bünyesinde oluşturulan merkezlere yapılıyor. Önceki gibi her kuvvet aynı yerde değil.

DzKK için ankara dışında istanbulda da bir merkez açılacağı konuşuluyor.

Msb memur misafirhaneleri, öğretmen evleri ve diğer kamu misafirhanelerini araştırabilirsiniz. İnternette hepsinin iletşim bilgileri var.

Gördüğüm üzüldüğüm iki husus var. İnsanlar genel olarak bütün davalarını avukata bırakmış dilekçelerinde ne yazdığını bilmiyor. Dilekçe ve karalarını paylaşmaktan imtina ediyorlar. Şunu dahi duydum, ben avukata para veriyorum sizde tutun.

Lütfen dilekçe ve karalarınızı paylaşınız ki atıldığımız çukurdan çıkmak için, yapılan yanlışı düzeltmek hatta aynı yanlışı başkaları yapmasın diye yorum yapılabilsin.

Özellikle atama iptal davaları ve OYAK davaları konusunda şu ana kadar karara ulaşamadım desem yeridir.

Ohalin bittiği tarihten bu yana atama yada oyak konusunda açılan dava olmaması mümkün değil.

iade olduğunuzda çalışan emsalinizin fiili çalışma için aldığı tazminat (makam, paraşüt vb) haricindeki maaşı alıyorsunuz. Atandığınız kadrodaki memur maaşı sizinle eşitlenene kadar zam alamıyorsunuz. Buda özellikle eski personel açısından sıkıntılı bir durum.

Şu an için son olarak, OHAL komisyonuyla dönen sayısı inanılmaz az. Toplam KHK lı asker sayısına oran yüzde 1 seviyesinde dahi olmayabilir. 

Özellikle KHK lılar için mücadele yeni başlıyor. Çünkü mahkemelere erşim ve hak arama özgürlüğüne kabul kararyla kavuştuk. Bu aşamada dilekçeler ve açılacak davalar çok önemli.

Naçizane fikrim önümüzde yaklaşık 5 yıllık bir mücadele dönemi var.

Atamanın iptali davalarında YD isteme konusu kişilerin durumuna ve beraat alsalar yada idare mahkemesinden iade alsalarda farklı olacaktır. Bu nedenle YD isteğinide bulunacakların durumları ve haklarındaki isnadları iyi değerlendirmesini tavsiye ederim. Çünkü YD aldığınızda idare istinafa gitmekte ve bzı istinaf mahkemeleri esasa girerek YD nin iptaline karar vermekte buda ilk derece mahkemesini zora sokabilmektedir.

Vermiş olduğunuz ayrıntılı bilgiler için çok teşekkürler. Bir nebzede olsa nefes almak için insanın görevine geri dönmesi çok güzel. Ancak asker ve polislerin tam anlamıyla görevlerine geri dönememesi, gri alanlarda sanki şüpheli veya defolu insanmışçasına muamele edilmesi insan hakları açısından tam bir utançtır. Bu utanç bizim değildir. İnsanları gri alanlarda bırakmamak lazım. Bazı sorularım olacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki araştırma merkezi nerede acaba? Bu merkezler bünyesina atanan personel ne yapıyor? Aktif bir görev veriliyor mu yoksa bir odaya tıkılıp akşama kadar bize görünmeyin muamelesi mi yapılıyor? İdare mahkemesi süreci devam ediyor ama seçim olana kadar belki bende göreve dönersem en azından psikolojik olarak hazırlıklı olayım. Gerçi karar çıksa bile idare kesin istinafa başvuracaktır. Oradada en az 6 ay beklerim heralde. Bir gün tüm mağduriyetlerin bitmesi dileğiyle.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Beraat kararlarının onanmasından sonra mı İdari mahkemeleri net karar veriyor yani istinaf yargıtay derken bu süreç benim için daha süreceğe benziyor gibi 😕

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dzkk araştıtma merkezi dikim evi, kkk yenikentteymiş.

ismail_oracle, 29.05.2022 - 14:14 yazdı:

Vermiş olduğunuz ayrıntılı bilgiler için çok teşekkürler. Bir nebzede olsa nefes almak için insanın görevine geri dönmesi çok güzel. Ancak asker ve polislerin tam anlamıyla görevlerine geri dönememesi, gri alanlarda sanki şüpheli veya defolu insanmışçasına muamele edilmesi insan hakları açısından tam bir utançtır. Bu utanç bizim değildir. İnsanları gri alanlarda bırakmamak lazım. Bazı sorularım olacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki araştırma merkezi nerede acaba? Bu merkezler bünyesina atanan personel ne yapıyor? Aktif bir görev veriliyor mu yoksa bir odaya tıkılıp akşama kadar bize görünmeyin muamelesi mi yapılıyor? İdare mahkemesi süreci devam ediyor ama seçim olana kadar belki bende göreve dönersem en azından psikolojik olarak hazırlıklı olayım. Gerçi karar çıksa bile idare kesin istinafa başvuracaktır. Oradada en az 6 ay beklerim heralde. Bir gün tüm mağduriyetlerin bitmesi dileğiyle.

Şimdilik verilen bir iş yok. Bilgisayarlara erişim yok. Muhtemelen EGM gibi bir arada tutmaktansa dağıtacaklardır. Bizde işler biraz farklı yürüyor malumunuz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilgiler için çok teşkkürler @Aklima sizinle eş zamanlı giderse bir iki haftaya bende atama emrini almış olurum

Evet, asıl mücadele şimdi başlıyor, komisyon kararı ile haklarımız iade edilmeli, KHK sonucunda çıkarılan üniforma mesleğe devam edecek  olsakta olmasakta hakkımızdır. 

Sİzden süreçle ilgili iyi haberler bekliyor olacağız 

Katılış işlemleri ne kadar sürecek acaba? Hak edilen izin ne kadarsa, ne süre de alıp izne ayrılabiliriz gibi süreçlerle ilgili de haber bekliyoruz. 

701 KHK TSK, Kara Kuvvetleri, Kriter Aile Bireyleri, Adli İdari işlem yok, 13 Nisan 2022 İADE Kararı telefonla Tebliğ, 19 Nisan 2022 İADE kararı tebliği yazılı, 17 haziran 2022 atama tebliği araştırma merkezi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Atama iptali ve oysk konusunda dava kararlarına ihtiyaç var. Olumlu yada olumsuz olabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Atama iptali ve oysk konusunda dava kararlarına ihtiyaç var. Olumlu yada olumsuz olabilir.

İnsanlarımız galiba kabul kararı alınca maalesef buradan ayrılıyorlar. Bu nedenle bilgi birikimi veya yaşanan tecrübelerden faydalanamıyoruz. Forumun diğer bir başlığında gördüğüm bir makale bağlantısı vardı. Makalenin genel konusu araştırma merkezine atananlarla ilgiliydi ve makale sahibi asghukukdanismanlik' tı. Tam olarak başlığı hatırlamıyorum ama en azından paralıda olsa bir yardımı olur diye düşünüyorum. KHK' lılar olarak gelirimiz olmadığından genel olarak adli yardım telepli davalar açıyoruz ve herşeyimizi kendimiz takip etmek zorunda kalıyoruz. Buda çok profesyonel olmuyor. Hazır biraz paraya kavuşmuşken buna benzer bir hukuk bürosu veya Levent Mazılıgüney gibi isimlerden yararlanılırsa daha iyi olur sanırım. Birgün bende görevime dönersem galiba bu yolu izleyeceğim. İnşallah o zaman kadar bu abuk subuk durumlar biter.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklimaburada paylaşılan bir binbaşının kararı vardı onun dışında karar görmedik. @oracle dediği gibi kabulü alan kayboluyor, açıkçası kabul alıp kaybolanlar için hiçte iyi düşünmüyorum.Halen korkacak birşeyi olan kaçar, kaybolur. 

@aklima ne kadar sürede o mesaiden ayrılma şansımız var, izin vs? Birde cep tel kesin yasaktır ama akılsız olabiliyor mu?

Sakal memurlara serbest oldu? Bir çok devlet kurumunda saçta sıkıntı edilmiyor, bem çok durmayacağım diye ümit ediyorum , saçı sakalı kesmeden birine bakıp çıkacakmış gibi bir katılış yapamaz mıyız?

Güncelleme • • star5214

701 KHK TSK, Kara Kuvvetleri, Kriter Aile Bireyleri, Adli İdari işlem yok, 13 Nisan 2022 İADE Kararı telefonla Tebliğ, 19 Nisan 2022 İADE kararı tebliği yazılı, 17 haziran 2022 atama tebliği araştırma merkezi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben avukat konusunda KHK gruplarından meşhur Mustafa Özkan ile çalışacağım, konuya hakim, ayrıca o da ruhsatını almış, resmi olarak avukatlık yapıyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese merhaba ben daha önce de yazmıştım msb personel kısmına fakat yayınlanmadı yazdıklarım ...dava sürecim henüz bitmediği için bir şey yazmadım fakat durumu yakından takip ediyorum Levent Mazılıgüney'den danışmanlık almış biri olarak şunu söylemem gerekiyor gerçekten bu konulara hakim ama konjonktür durum ortada ...Ayrıyetten ana davamı takip eden avukatım da Ankara'da ...

ben bu durumumu şimdiye kadar hiç kimseden saklamadım yaşadıklarım,gerçekler neyse herkese anlattım paylaştım yani bireysel de olsa ne kızımın öğretmeninden çekindim sakladım ne ev sahibimden ne pazardaki amcadan mesleğimi soran herkese KHK meselesini anlattım...

2016 da tedbire binaen denilip tutuklandım sonra ardından 677 ile kasımda ihraç edildim..

2017 mayısta iddianame hazırlandı ilk mahkeme yaklaşık 5 ay sonrasına verildi ve eylül sonu ilk ara kararla tahliye oldum..sonrası dosya ayrıldı biz yaklaşık 170 küsür asker başka bir dosyada yargılanmaya devam ettik 2021 aralıkta hem savcı hem hakim beraatimi istedi ve beraat ettim fakat aralık 2021 den beri gerekçeli kararı bekliyoruz tabi bu süreç devam ederken ohal komisyonu red verdi...Arkasından idari mahkeme sürecini başlattık, 27.idari mahkemesinde görülüyor msb klasik evrak göndermiş 6-7 sayfalık benim dışımda herşeyden bahsediyor diğer kurumlar cevap bile vermemiş 08şubat son ara karardan beri öylece bekliyor işte böyle ,hepimiz için çok yorucu bir süreç inanın eşim de ben de yakından takipteyiz.. siz benden çok daha önlerdesiniz gelişme olarak o yüzden yazacaklarım kendi adıma bu kadar.. 

Allah hepimizin yardımcısı olsun ...

tek bildiğim süreç zahmetli fakat haklarımızı üniformamızı elbet birgün alacağız bundan hiç şüphem yok...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
oracle, 21 saat önce yazdı:

İnsanlarımız galiba kabul kararı alınca maalesef buradan ayrılıyorlar. Bu nedenle bilgi birikimi veya yaşanan tecrübelerden faydalanamıyoruz. Forumun diğer bir başlığında gördüğüm bir makale bağlantısı vardı. Makalenin genel konusu araştırma merkezine atananlarla ilgiliydi ve makale sahibi asghukukdanismanlik' tı. Tam olarak başlığı hatırlamıyorum ama en azından paralıda olsa bir yardımı olur diye düşünüyorum. KHK' lılar olarak gelirimiz olmadığından genel olarak adli yardım telepli davalar açıyoruz ve herşeyimizi kendimiz takip etmek zorunda kalıyoruz. Buda çok profesyonel olmuyor. Hazır biraz paraya kavuşmuşken buna benzer bir hukuk bürosu veya Levent Mazılıgüney gibi isimlerden yararlanılırsa daha iyi olur sanırım. Birgün bende görevime dönersem galiba bu yolu izleyeceğim. İnşallah o zaman kadar bu abuk subuk durumlar biter.

Avukat mevzusu kırk kere düşünülmesi gereken bir mevzu. Neden mi? Katıkışımdan buyana okuduğum bütün dilekçeler eksikliklerle dolu. Avukatlara baksanız mangalda kül bırakmıyorlar. Vergi ve faiz davalarına bşr şey demem ancak özellikle atamanın iptali davaları askerler için standart dilekçeler. YD için gerekli iki nedeni geçtim bir somut neden yazıkı okan yok. İdari davalarınıza dikkat ediniz. Emniyetteki mağdurların durumuda farkkı değil hatta onlarda baskın birileri var.

star5214, 19 saat önce yazdı:

@Aklimaburada paylaşılan bir binbaşının kararı vardı onun dışında karar görmedik. @oracle dediği gibi kabulü alan kayboluyor, açıkçası kabul alıp kaybolanlar için hiçte iyi düşünmüyorum.Halen korkacak birşeyi olan kaçar, kaybolur. 

@aklima ne kadar sürede o mesaiden ayrılma şansımız var, izin vs? Birde cep tel kesin yasaktır ama akılsız olabiliyor mu?

Sakal memurlara serbest oldu? Bir çok devlet kurumunda saçta sıkıntı edilmiyor, bem çok durmayacağım diye ümit ediyorum , saçı sakalı kesmeden birine bakıp çıkacakmış gibi bir katılış yapamaz mıyız?

Katılanların ev, dava, dilekçe, mahkeme işleri yopunluğu nedeniyke izin konusunda sıkıntı yaşanmıyor. Sakal traşı önemli. Bahsettiğiniz traş serbestliği konusunda gelen bir yazı yok. Telefon konusu mesaideyken nasılsa aynı esaslar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...