İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaslar bedelli olarak askere gidiyorum bu hafta insaallah

Daha once gidip gelen arkadaslardan ihtiyac listesi varmi yanimiza olmamiz gereken seyler neler.

Birde camasirlarin renkleri yesil olmak zorundami beyaz olmazmi bos yere para harcamayalim durumumuz malum bilgisi olan varsa sevinirim.

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Devrem askerde en önemli şey sağlık yanına antibiyotik ağrı kesici ateş düşürücü al birde bahçe de sivil gezebilirsiniz diyebilirler onun için bahçede kendini rahat hissedebileceğim spor ayakkabı aşofman alabilirsiniz birde uyumak içi yatak kıyafeti al kalanını oradan veriyorlar aklıma gelen bunlar 

işlem yapılmadı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 28 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar. Geçmiş olsun. Egm ea kodu şimdiye kadar hiç kabul alan olmadı diye biliyorum. Üzülmeyin bunların hepsi idare Mahkemelerinden dönecek. Benimde aynı durum. Tanık ifadeside yoktu. Ea ve 0 kodu ret aldım bende. İdare mahkemesine verdim. Beş aydır bekliyorum. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ben bir soru sormak istiyorum.Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.Daha önce forumda konusu olmuştu.Demirbaş silahımızı görevden ayrılırken teslim ettik.Silahımızın ücretini kendimiz ödemiştik. Müracaat edip silahının parasını alan varmı? varsa ne kadar bir ödeme yapıyorlar.Ben 1995 yılında 36.000.000 TL ödemiştim. şimdi bir değeri yok.güncel fiyattan mı ödeme yapıyorlar.

Güncelleme • • POLİCEMAN

679 KHK- OHAL komisyonu RED- Sor.devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
POLİCEMAN, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar ben bir soru sormak istiyorum.Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.Daha önce forumda konusu olmuştu.Demirbaş silahımızı görevden ayrılırken teslim ettik.Silahımızın ücretini kendimiz ödemiştik. Müracaat edip silahının parasını alan varmı? varsa ne kadar bir ödeme yapıyorlar.Ben 1995 yılında 36.000.000 TL ödemiştim. şimdi bir değeri yok.güncel fiyattan mı ödeme yapıyorlar.

Evet ben silah ücretini aldım. Silahım CZ-75 idi. CZ-75 için damga vergisi kesintisi sonrası yanılmıyorsam 995 TL ödeme yapılmıştı. Mermi başına da 1 TL ödeniyormuş. Müracatı dilekçe ile yaptım, Zati Demirbaş Tabanca Satış Senedinin bir fotokopisini eklemiştim. Kişinin kendisine ait bir iban numarası yazmazı zorunlu imiş dilekçede. Bunu atlamayın. (eşi, annesi, babası adına iban yazanların ödemeleri, kendilerine ait iban bildirilene kadar yapılmıyormuş.)

Tabancanın kriminal incelemesini müteakip İkmal ve Bakım Daire Başkanlığı Zati Tabanca Bürosuna teslimini müteakip belirlenen tutarda ödemeler hesaplara geçiyormuş.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Masum_155, 2 saat önce yazdı:

Evet ben silah ücretini aldım. Silahım CZ-75 idi. CZ-75 için damga vergisi kesintisi sonrası yanılmıyorsam 995 TL ödeme yapılmıştı. Mermi başına da 1 TL ödeniyormuş. Müracatı dilekçe ile yaptım, Zati Demirbaş Tabanca Satış Senedinin bir fotokopisini eklemiştim. Kişinin kendisine ait bir iban numarası yazmazı zorunlu imiş dilekçede. Bunu atlamayın. (eşi, annesi, babası adına iban yazanların ödemeleri, kendilerine ait iban bildirilene kadar yapılmıyormuş.)

Tabancanın kriminal incelemesini müteakip İkmal ve Bakım Daire Başkanlığı Zati Tabanca Bürosuna teslimini müteakip belirlenen tutarda ödemeler hesaplara geçiyormuş.

devrelerim eğer çok ihtiyacınız yoksa silah parası almak için bence müracaat etmeyin. O silahlar bize elbet bir gün dönecek. Süreç devam ediyor. Onlar bizim helal paramız. Ben 1994 yılında 2 yıl taksitle ödedim aldım. Miktarını hatırlamıyorum ama o silahımı söke söke alacağım geriye.

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 16 saat önce yazdı:

devrelerim eğer çok ihtiyacınız yoksa silah parası almak için bence müracaat etmeyin. O silahlar bize elbet bir gün dönecek. Süreç devam ediyor. Onlar bizim helal paramız. Ben 1994 yılında 2 yıl taksitle ödedim aldım. Miktarını hatırlamıyorum ama o silahımı söke söke alacağım geriye.

İhraç kararı verildikten sonra, kriminal incelemesini müteakip o silahlar Kurumun standart dışı silahı oluyormuş. Yani inşaallah Rabbim geri dönmeyi nasip ederse, eski silahlarımızı değil, yeni başlayan memurlara verilen silahlar geri verilecekmiş. (miş diyorum, kesin bilgim değil, duyumumdur. )

İhraç sonrası göreve dönen tanıdığınız varsa, silah olarak ne vermişler öğrenebilen var mı? eski silahınımı vermişler, yoksa yeni silah mı?

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Masum_155, 21 saat önce yazdı:

Teşekkür ediyorum. Kafamdaki sorulara cevap buldum.

derebom, 19 saat önce yazdı:

Haklısınız ama ihraç olduktan sonra komisyondan dönerim diye silahın parasını almayı düşünmedim. Komisyon red verdi.İdare mahkemesi ne zaman karar verir belli değil.Çokta ihtiyacım yok parasına ama hakkım varsa alayım. Birgün dönersem yeni silah verecekler zaten parası neyse veririm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
POLİCEMAN, 23 saat önce yazdı:

Birde zati demirbaş silahımdan hariç ruhsatlı 7,65 mm astra marka silahımı ruhsat şubeye teslim etmiştim.Bu silahın ücretini de alma şansım var mı?

Kusura bakmayın internette araştırdım.Bişey bulamadım.Onun için buraya yazdım. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...