İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Bulutyıldızay, 4 dakika önce yazdı:

Merhaba öncelikle çok sağolun. Bu siteyi kurup bilgilendirdiğiniz için. OHAL komisyondan red alıp idari mahkemesine başvurmasıyla sonuçlanması ne kadar sürüyor 

Komisyon sayfasında ret kararı gördüğünüz tarihten itibaren ortalama 1-2 ay içinde kararınınız elinize ulaşır. 60 Gün içinde de dava açarsınız.

İdari davalarda ilk aşamanın sonuçlanma süresi; başvurudaki talepler, duruşma, adli davanın beklenmesi, dosya içeriğine göre değişkendir. Minimum 2 yıl diyelim.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O zaman sorarlar neden alelacele siteyi erişime kapatıp o dosyaları ortadan kaldırdın ve daha önce açıklanan dosyalarla çok benzerlik gösteriyor sizin şamlar. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nihavent, 2 saat önce yazdı:

Biz de dosya yok zannediyorduk. Geçen hafta telefona mesaj geldi açılan sorusturma ile ilgili savcılığa gelin diye. Ilginc olan 2017 ocakta ihraç oldu eşim. Soruşturma 2018 de açılmış.

İl neresi benim istanbul ama en son görev yaptığım yer hakkari. Hakkari deyi ce aklıma hendek oparasyonları geldi hergün 5-6 şehit veriyorduk çok zor zamnlardı eşim de bende şehitlerimize orda çok ağladık her gün her gün şehit haberi gelir di Allâh şehitlerimize rahmet eylesin benim savcı o.a diye bir savcı ya senin

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar

geçenlerde özel kurumlarda çalışabilme üzerine bir şeyler yazmıştım. Bugün o haberi veren arkadaşımla tekrar konuştum. Müdürü eskiden sisteme girdiğimizde khklı işlem yapılmıyordu artık o yazı çıkmıyor hatta daha önce okullarında çalışmış bir öğretmeni bizzat işe aldıklarını söylemiş. 

Öğretmen arkadaşlar bi baksınlar. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bir İnsanın hayatının gidişatı değişebilir ama düşünmeye ne gerek var.

Kopyala-Yapistir gitsin, iş çıkışı servise geç kalmamak lazım

1prm1A.jpg

7BPE95.jpg

GZ5Qq2.jpg

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nihavent, 2 saat önce yazdı:

Biz de dosya yok zannediyorduk. Geçen hafta telefona mesaj geldi açılan sorusturma ile ilgili savcılığa gelin diye. Ilginc olan 2017 ocakta ihraç oldu eşim. Soruşturma 2018 de açılmış.

Oncelikle gecmis olsun hakkinizda hayirlisi olsun. rizkiniza yonelmeyi ve temkinli iyimserligi tavsiye ederim.

Ben de kasim 2016 ihrac

Eylul 2017 sorusturma dosyasi acilmasi

Mart 2018 ifadeye cagrilmam

Temmuz 2018 agir ceza iddianameyi kabul etmesi

Aralik 2018 ilk durusma

Subat 2019 ikinci durusma ve beraat

Incelemeye hala devam kriter de banka + SGK kaydi. 

Surecim hakkinda bilgilendirme' yaptim. Iyi gunler

OGM-Satış Memuru, 677 - inceleme devam ediyor, 26/02/2019 beraat - 13/03/2019 kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Olabiliyor

Takipsizlik aldı beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Eline sağlık MSA.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 4 saat önce yazdı:

Insallah ironi yapiyorsunuzdur. Meselenin icisleri bakanligi seviyesinde seyreden bi tarafi yok malumunuz. En tepeden baslayarak vasifsiz(!) milletvekillerine kadar degisim olmadikca, duzelme ihtimali, mars'a hem ucup hem yuzebilen robot gonderme ihtimalimizle ayni seviyede. 

Sevgili hocam size katılmıyorum. Çünkü hemen hemen bütün İhraçların yolu iade veya ret aşamasına gelmesini sağlayan en önemli sac ayağıdır. İlgili EGM birimlerinin görüşü alınmadan karar verilmiyor. 

Ayrıca KHK'larla ihraç olan askeri personel ile EGM personelini sayısal olarak kıyasladığınızda arada ki uçurumu görürsünüz. S. SOYLU alkışı seven bir siyasidir.

701 KHK İnceleme Devam ediyor! EGM. KYOK Kararı mevcut.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar basvuruyorumdan geldim bende. birşey sormak istiyorum. tam tarihini hatılamıyorum ama takip edenler hatırlaycaktır. Maltepe CİK 'da İnfaz koruma memuru arkadaşı komisyondan kabul kararı aldığını ve  karar içeriğinde örgütün çözülmesine yardımcı bilgiler verdiğinden dolayı  kabul kararı verildiği kendisinin bile çok şaşkın olduğunu eğer paylaşırsa kararı atacağını söyleyen bir arkadaş vardı. kendisi burada ise birşey sormak istiyorum bana özelden ulaşabilir 

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...