İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

İzol, Bir saat önce yazdı:

@Hepyek  Ben sendikadan dolayı 6 yıl 3 ay ceza aldım. Ha bir de yanında gizli tanık var. Sizi temin ederim ki gizli tanığın söylediği her şey iftira. Sendikaya üye olmanızı tavsiye eden bayan hakkında hakaret etmeseydiniz iyi olurmuş kanaatimce.

Aslında hakaret vari kelimeler tarzım değil. Doğru da bulmam. Fakat benim iyi kötü bu taraklarda bezim olmadığını herkes bilir çevremde. Kendisi fetö sempatizani imiş. Beni neden sürüklüyor böyle olaylar içine. Benim ne maddi ne manevi nede gönül bağım var fetö ile kendisi gönül vermiş ise .kendisi gibi olanlar ile devam etsin bu yolda .3 yıldır fetocu damgası yememe. Mahkemede anayasa yı bozmak. Terör örgütüne üye olma suçu ile yargilanmama ve yıllardır ailemin ve benim alın terim ile okuyup elde etmis olduğum kutsal meslegimi kaybetmemin en büyük vesilesidir bu bayan. Yinede terbiyem müsade etmediği için o kadarını yazdım. Siz yazdığım o kadar şeyin içinden ona mi takildiniz. Benim feto ile ne oncem var nede sonram. Buna rağmen başıma gelen bu olay beni .çok büyük yaraladı. Bi Zahmet müsaade edinde bu işleri başımıza açan. Vesile olanlarda sitem edebilelim.

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hepyek, 10 saat önce yazdı:

2014 ün nisan ayında  (kadere bak kadere ) aynı okuldan bayan bir meslektaşı mız. Geldi sınıfa hocam dedi aktifsen sendikası yöneticileri geldi okuldaki ogretmenlerle görüştü. Sizi bulamaladilar. Bana sizle gorusmemi istediler.bende o sendikanın üyesiyim. Bayan öğretmenlerin kapalı çalışmasını. Erkek öğretmenlerin sakal ve kıyafet özgürlüklerini savunan muhazakar bir sendika. Sizden ricam beni kirmazsaniz sizide Bu sendikaya üye yapalım. Siz öğretmenler odasına pek gelebilen bir değilsiniz ama.biz sizide dini konularda hassas oldugunuzu biliyoruz beni geri cevirmeyin dedi. Neyse daha uzatmayim vel hasıl kelam bizde iyi dedik. (Bu olaydan öncede Müdürümüz beni egitimsene üye yapmıştı anliyacaginiz kim ne dese olur diyen bir kisiyim ) bunlar öteki gün temsilci ile birlikte geldiler sınıfın kapısına formu doldurmuslar. Hocam form hazır imza atmanız yeterli. O lanet imzayı sınıfın kapısında attık

Aynen eşimin durumu. Hikaye birebir örtüşüyor. Eşimi üye yapanlar hiçbir işlem görmedi ve çalışıyorlar. 

Umarım en kısa sürede durumunuz tüm masumlarlar düzelir. 

RosedewittbukateR, 2 saat önce yazdı:

"Vicdan; adaletin en iyi vekilidir..."

Lady Mary Montagu

Sanırım birileri vicdana gelmeden adalet bekleyemeyeceğiz...

Sanırım o birilerinde vicdan kırıntısı bile yok.

Olsaydı bu yaşadıklarımız yaşanmazdı. 

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alpha, 22.07.2019 - 18:46 yazdı:

Geçen hafta sadece kurum kanaati ile pkk iltisakından dolayı bir ret belgesi ulaştı. Böyle bir kararı ilk defa gördüm. 

Sayıyı bilmiyorum 

Ben de varım maalesef.

679 KHK  - Adli İdari İşlem Yok - Kriter Yok - Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 12 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim sağolun öneriniz için  ?? Evet o haberi bn de okudum hatta ümitlendim ama malesef bu tarz şikayetler gizli oluyomuş ve isim vermeyeceklermiş adliyede hakkımda hiç bi şey görünmüyo yani anlayacağınız diğer tarafta hesaplaşacağız yaktıkları kadar yanarlar inşallah ne diyim ?

Cok gecmis olsun tekrar,yalniz anlamadigim isim vermiyorlarsa diger mesejinizda da akraba ise dikkate aluniyormus sikaywt demustiniz.Yengeniz oldugunu nasil ogrendiniz o zaman?

Eş durumundan ihraç,KYOK var.Isin kurali yok,sadece bekliyorum.Bu arada esim de iftiradan ihrac.Calistigim kurum sanssizligimdi maalesef.Atacak adam bulan bulamayan kurumlar 667 nun o serinletici sorumsuzluk semsiyesiyle ativerdiler iste...Allah buyuk.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

669 kaç kişi kaldık acaba ?

669 -Wifi - Kovuşturmaya Yer Yok, İncelemeye Devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 khk sonucu bu cuma komisyondan maalesef RET kararı geldi. Sımdıye kadar ıfadeye bile çağıran olmadı. Komısyon kararı karakola falan çağırılıp tebliğ mi ediliyor yoksa eve posta yoluyla mı geliyor? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 

.     701 egm RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Torî, 1 saat önce yazdı:

Ben de varım maalesef.

İki olduk desenize ? henüz ulaşmış bir red karari yok çok şükür ama herşeye hazırlikli olmali

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aynasız, 36 dakika önce yazdı:

Cok gecmis olsun tekrar,yalniz anlamadigim isim vermiyorlarsa diger mesejinizda da akraba ise dikkate aluniyormus sikaywt demustiniz.Yengeniz oldugunu nasil ogrendiniz o zaman?

Teşekkür ederim ?? Emniyete gidip komiserden öğrendim ama idari mahkemeye açtığım davada söylenmesi gerekiyomuş ve bunu yapmazlarmış emniyet de avukatım da aynı şeyi söyledi hatta iftirayı onlar atmış olsalar bile karar merci devlet olduğu için böyle bi davada haklıyken haksız konumuna düşebilirmişim ?

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu anki halimizi tecavüze uğrayan bir insanın tecavüzcüsünden, vicdan, merhamet ve iyilik beklemesine benziyor. Zihinsel ve fiziksel moderasyon şart.

Şahıslar fani DEVLETİMİZ BAKİDİR. Adalet ergeç tecelli edecektir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
03Ragnar03, 32 dakika önce yazdı:

701 khk sonucu bu cuma komisyondan maalesef RET kararı geldi. Sımdıye kadar ıfadeye bile çağıran olmadı. Komısyon kararı karakola falan çağırılıp tebliğ mi ediliyor yoksa eve posta yoluyla mı geliyor? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 

Geçmiş olsun. Adresinize tebliğ edilmek üzere ptt aracılığıyla gönderiliyor. Evde bulamazlarsa muhtarlığa teslim ediliyor. 

692 - Gizli tanık iftirası - Bankasya - Adli süreç yaşanmadı -  İade kararı görüldü 04.09.19

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...