İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk
03Ragnar03, Bir saat önce yazdı:

701 khk sonucu bu cuma komisyondan maalesef RET kararı geldi. Sımdıye kadar ıfadeye bile çağıran olmadı. Komısyon kararı karakola falan çağırılıp tebliğ mi ediliyor yoksa eve posta yoluyla mı geliyor? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 

Geçmiş olsun. Komisyon kurumunuza gönderiyor. Kurumunuz adresinize gönderiyor. En azından benim tebligatımın geliş prosedürü böyleydi. Karar tarihi ile tebliğ tarihi arasında 39 gün vardı. Komisyondan direkt tebligat alan var mı acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
03Ragnar03, 1 saat önce yazdı:

701 khk sonucu bu cuma komisyondan maalesef RET kararı geldi. Sımdıye kadar ıfadeye bile çağıran olmadı. Komısyon kararı karakola falan çağırılıp tebliğ mi ediliyor yoksa eve posta yoluyla mı geliyor? Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 

En son çalıştığın ilin/ilçenin personel şube müdürlüğü veya polis merkezinden biri seni yakında arar. Egm de elden tebliğ ediliyor evrak. Eğer o ilde değilsen bulunduğun ile postayla gonderiyorlar. Ama gene elden tebligat yapılıyor. Postacı beklemene gerek yok yakında aranırsın.

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeni Rektorler atandi,

Bize iftira atan ve bu zulmu yapan zalim rektör artik hic bir makami olmadan odasinda...

Aldigi ve bundan sonra alacagi beddualarla yasayacak...

Allahtan niyazim bir gün bu zalim rektör ve ekibinin şerefsizce süründüğünü görmek...

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

RET kararına karşı itiraz için İzmir de önerebileceğiniz avukat var mı acaba? 

.     701 egm RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

03 ragnar 03 kardeşim izmirin en iyi idari davalar avukatı mesut kılıçtır. Yeri pasaport'da,konakta.bingodur aldığı dava. Allah yardımcınız olsun. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anlaşılan bu hafta kararlar EGM ağırlıklı ve 701 sayılı khk'lar dan çıkmış. Geneli ve çoğunluğu itibarıyla garson fişlemelerinden ve sonuç olarak ta red kararlarından oluşmakta. İlk khk lar dan olup ta sonucu çıkmayan kararlar arafta kalan kritersiz gri kategoride düşündükleri belki sonrasında birşey çıkarmı yada çıkmaz mı diye düşündükleri dosyalardan oluşuyor. Fişleme dosyalarını 4-5 haftada bitirip gri kategoriye soktukları dosyaları kutum kanaatlerini de göz önüne alarak, ilk khk lardan başlayarak kararlar çıkmaya başlayacağını düşünüyorum. Çünkü ilk kararlar ceza alanlar, bylok yüklü olanlar,talimatlı banka, sendika ve yan kriterler, şimdi de albatros ve garson fişlemeleri ile incelemeler devam etmektedir. Adli ve idari cezası olmayanlar en kötü ihtimal idare mahkemelerinden fişlemeleri olumlu olanlar da komisyon eliyle döndürüleceğini düşünmekteyim.

670 KHK EGM 25.09.2020 tarihinde ret görüldü.  4 yıl sonra Adli soruşturma açıldı. Mahkemeden Beraat alındı. 28. İdare mahkemesinden ret kararı çıktı. Şu anda istinaf aşamasında. (Dipnot hukuka ve yargıya olan inancım ve beklentim hiç kalmadı. Bu davalar siyasi davalardır.)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Bilge Güneş, 17 saat önce yazdı:

672

İnceleme devam

Ne inceliyorlarsa

Başvuruyorumcom dan Sn Güneş misiniz yoksa...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
03Ragnar03, 3 saat önce yazdı:

ben kendim kurumdan aldım ama adrese de posta yolu ile teslim ediyorlar. bu arada geçmiş olsun  

679 KHK -KYOK SGK kurum garson red 21.idare Mah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

692 khk kurum egm bende cuma günü ret kararımı gördüm. Adli idari soruşturma yok.

EGM 692 KHK ihraç. Kriter yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
İBRAHİM Ke, 17 saat önce yazdı:

Yokmu Antepli bir  barak notaya alsın 

Aman söyleyin babama çalıştığım yere gelmesin 

Gelipte bu kötü halimi görmesin görmesin görmesin. 

Aaaahaoo  aaahoo 

Aman getirin Anamın yüzünü de 

Aman getirin Anamın yüzünde 

Yine  benciliden saklayın benciliden saklayın  Aman amaan, aman amaan,, aman amaaan 

Aman söyleeyin anama geri gelmesin le le le le,,le geri dönmesin  ahay ay ay ahay ay ay 

Valla Gelipte benim bu perişan halimi görmesin  amaa aa an  ben ölmüşüm aman aman aman oyyy oy 

Amaan hergün ağrıyor da  öyle  hergün acıyor da benim sol yanı, sol yanı, sol yanıı, gurbanın olayım sol yanı sol yanııı Hele sakın he hee   hee he kara toprağa koymayın öyle kara toprağa gömmeyin işine iade olmayanı, iade olmayanı. Aman söyleeyin anama geri gelmesin le le le le,,le geri dönmesin  ahay ay ay ahay ay ay 

Valla Gelipte benim bu perişan halimi görmesin  amaa aa an  ben ölmüşüm aman aman aman oyy oyy

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...