İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Arkadaşlar "ne haber? " lafına bile gerçekten çok ön yargılı cevaplar yazmışlar. Bir de tanınmamak için oluşturduğum eposta hesabını forum otomatik olarak kullanıcı adı yapmış. Şimdi değiştirdim. Ben de khk mağduruyum 672 li ilklerden yani. Başvuruyorumforum da da bir fetö bükücü diye biri ile küfürleştik ve ben ayrıldım forumdan. Çoğu kişi olaylara kendileri gibi tepki vermemi veya bize olanları kendileri gibi sorgulamamızı istiyor. Ona uymuyorsa hemen bir yargılama ve ihraç. Yani aynı bizi ihraç edenler gibi davranıyor. 

Tekrar ediyorum ben trol değilim. Ihraç biriyim. Suçluyum. Ev parasını bank asyada katılım hesabında biriktirdim. Siyasi uyarılara kulak asmadım. Ben kanunlara uyarım gerisi beni ilgilendirmez dedim. Ve şutlandım. 

Beni yanlış anlamayın. Hüküm vermeden önce acaba diye bir düşünün.

672 akademisyen. banka. BES. RET ALDIM. adli idari henüz yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Socrates, 2 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar "ne haber? " lafına bile gerçekten çok ön yargılı cevaplar yazmışlar. Bir de tanınmamak için oluşturduğum eposta hesabını forum otomatik olarak kullanıcı adı yapmış. Şimdi değiştirdim. Ben de khk mağduruyum 672 li ilklerden yani. Başvuruyorumforum da da bir fetö bükücü diye biri ile küfürleştik ve ben ayrıldım forumdan. Çoğu kişi olaylara kendileri gibi tepki vermemi veya bize olanları kendileri gibi sorgulamamızı istiyor. Ona uymuyorsa hemen bir yargılama ve ihraç. Yani aynı bizi ihraç edenler gibi davranıyor. 

Tekrar ediyorum ben trol değilim. Ihraç biriyim. Suçluyum. Ev parasını bank asyada katılım hesabında biriktirdim. Siyasi uyarılara kulak asmadım. Ben kanunlara uyarım gerisi beni ilgilendirmez dedim. Ve şutlandım. 

Beni yanlış anlamayın. Hüküm vermeden önce acaba diye bir düşünün.

Yanlış anlaşılma olduysa affola ama takdir edersiniz ki herkesin içi yanıyo kalkıp o sekilde bi isim ve tanınmamak için milyon tane kelime kullanılabilecekken   Bunu seçmeniz herkesi şaşırtmadı değil amacımız bir olmak ve hakkımızı aramak  kimseyi yermek germek değil ama lütfen biraz sağduyulu olalım basit bi isim dememek gerek . Tekrar söylüyorum yanlış anlasılma olduysa affola . 

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Gün içinde bir arkadaşın benim mesajıma yazdığı cıvık cevabı okudum ve sinirlendim. Eve gider gitmez ciddi birkaç satır yazayım şuna dedim ama Melih Hocanın haberini aldıktan sonra ne denli boş şeylere kafa yorduğumu fark ettim. Sözün bittiği yerdeyiz. Her şey boş, her şey düzelir. Allah böyle zor imtihanlara daynma gücü versin. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalbim sızladı.Ne büyük bir acı yarabbim!Melih Bey ,başınız sağ olsun.Allah sabır versin.Kalbimiz sizlerle.

672 KHK - Ret  Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah'ı var.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Melih hocama ve ailesine Allah güç ve sabır versin. Çok ağır bir imtihandan geçiyorlar.  Rabbim yardımcilari olsun. Rabbim mekanını cennet etsin ?

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Petsy, 5 saat önce yazdı:

komisyonun yön değiştirdiğini yada değiştireceğini asla düşünmüyorum. başta ne karar aldılarsa harfiyen onu uyguluyorlar. bidefa %85-90 ret arası ret verecekler. süleymen özışık vasıtasıyla komisyon başkanı iade oranının %15 leri bulacağını söylemişti. elimizdeki birinci ağızdan gelen tek veri bu. demekki baştan ön inceleme yaptıktan sonra böyle karar verilmiş. 

%15 iade oranı  ortalama 20 bin dosyaya tekabül ediyor. öyle olursa , komisyon 105 bin ret , 20 bin iade oranı tutturmuş olacak.

benim kendi hesaplamalarım bugün itibarıyla kalan dosya sayısı 39000, iade sayısıda 7 bindir. dolayısıyla 13 bin iade daha olması bu hesaplamalar itibarıyla muhtemeldir. bu demekki 3 kişiden birisi iade olabilir.

kalan dosyalardan asker-polis-adliye üzülerek söylüyorum ki idare mahkemelerine kalacak gibi gözüküyor. zaten dosyaların yarısını bunlar oluşturuyor. öğretmen ve sağlıkcılar nispeten daha şanslı. aym barış imzacıları için hak ihlali kararı verdi ama üniversiteleri tam kestiremiyorum.

bunlar benim gözlemlerimden çıkardığım tahminlerim. çok iddialı değilim.

Adliye personeli bekliyoruz demeli retmi gelecek 

692 KHK adalet bakanlığı komisyon incelemeye devam adli süreç beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Melih Hocam, Allah sabır versin evlat acısı acıların en zoru...

Yavrumuz cennete uçtu, böyle inancımız...

Rabbim büyük sıkıntıları iyi kullarına veriyor...

Ya da ne bileyim bazı kullarının imtihanı çetin oluyor...

Buradaki arkadaşlar gibi...

Hikmetinden sual olunmaz

Veren O, alan O...

Dile kolay...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Melih hocam başın sağolsun Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
692 mağdur, 22 dakika önce yazdı:

Adliye personeli bekliyoruz demeli retmi gelecek 

her meslek grubundan iadeler olacaktır. ama heralde en düşük iade,  bu riskli gördükleri guruplardan olacaktır.

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şaka mı ya.Melih hocanın kızı vefat mı etmiş?Artık isyan etmek istiyorum. Bu kadar da acı olur mu?Yetmedi mi çektikleri acı. Allahım ya...Melih hocam o kadar üzüldüm ve de kahr oldum ki inanin anlatamam.Allah sabır versin.Ne denir ki başka.O kadar öfke doluyum ki.Kalbim sıkıştı ya.

686 KHK incele(me)me devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...