İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

tanıdık linklerı ve kines hocamızı burda görmek çok iyi oldu, her konuda bir aile gibi olmustuk;

komisyondan karar çıkmadı ama olası red kararına karşı yolumuz uzun ve kines hocamın da dediği gibi memuriyete engel ceza almayan son masum hakkini alana kadar burdan birlikte birbirimize nefes olmaya devam edeceğiz, benim duyun alacağım kimsem yok o nedenle pek fazl forumda yorum yapamıyordum ama sizin duyumlarınız ve gündem okumaları önümüzü görme adına çok iyi oluyordu, paylaşımları ile katkı sağlayan herkese çok teşekkürler 

701 sayılı khk ile ihraç albatros (4 puan) magduru, komisyon incelemeye devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı geceler. Malum ret aldım ? kaçıncı idare mahkemesine dava açmamı tavsiye edersiniz? 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Bitmeyensürec, 2 dakika önce yazdı:

Hayırlı geceler. Malum ret aldım ? kaçıncı idare mahkemesine dava açmamı tavsiye edersiniz? 

Yetkili İdare Mah. diye dava açıyorsunuz, onlar sizin hangi mahkemeye düşeceğinizi belirliyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumda  yazılan tüm sayfaları okuyarak geldim.Gördüm ki kines hocaya forumu aniden kapatmasından dolayı aşırı olumsuz ve olumlu tepkiler gösterilmiş.

Ben gösterilen her iki tepkiye de karşıyım.Kines hocam inisiyatif alarak bir forum kurmuş,bu süreçte mağdur olan  bir çok kişiye yardım etmiş ve yol göstermiştir.Bu konuda hakkını yememek lazım.

Forumu kendisi kurarken kimseye sormadığı gibi kapatırkende kimseye sorması beklenemez.Forumu ister atar,ister satar,isterse de kapatır (ki kapattı)

Bence olumsuz tepkilerin büyük bir kısmı "forumu kuran üyelerin iade olması ile" devam eden cümle olmuştur.Deseydi ki "açıklayamayacağım bazı sebeplerden dolayı forumu (her ne kadar son kişi kalana kadar açık tutacağım demesine rağmen) kapatmak zorunda kalıyorum".O vakit kimse buna itiraz etmezdi.Bu denli tepki de göstermezdi.Her iki tarafın da hassasiyetlerine saygı duymak ve anlayışla karşılamak lazım.Küfür,hakaret olmadan ve saygı sınırlarını aşmadan her insan eleştirilebilir,yanlışı da söylenebilir.Buna mukabil doğrularıda,iyilikleri de söylenip hakkı teslim edilmelidir.Ne demişler Sezarın hakkı Sezara.

Şunu hayatımız boyunca unutmayalım.

"Hayatta mutlu olmak istiyorsak üzülmek istemiyorsak kimseden ama kimseden bir beklentiye girmememiz lazım" diye düşünüyorum.

Seçim sonuçlarının da başta biz mağdurlara olmak üzere ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam.Yaklaşık 1 hafta önce adalet bakanının bakanlıktaki  bir toplantıda  “ çok yanlış işler yaptık ,ibadet kısmını cezalandırdık” dediği bir duyum aldım. Yalandanda olsa ne güzel gülmüştün bana ?

Takipsizlik aldı beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 15 dakika önce yazdı:

Yetkili İdare Mah. diye dava açıyorsunuz, onlar sizin hangi mahkemeye düşeceğinizi belirliyor...

Teşekkür ederim sn rose 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Dr. Kinesyoloji, Bir saat önce yazdı:

Temmuz ayında normalde meclis tatile girecekti. Ancaj yargı duzenlemelerinin 1. Paketini yasalastirmak için tatili ertelediler.

Temmuz ayında bu paket çıkar ve yasalaşır.

Hakkinda adli bir engel olmayan khklilarin tamami başvurmaları halinde pasaport alabilecek.

Vallahi üstad Erbil de Azeri bir işadamının bir hastahane inşaatı var. Bağlantıda var. Er yada geç, komisyon yada mahkeme ile iade olacağım hususunda hiç şüphem yok zaten de, İade olmadan önce önce orada 1 yıl çalışmak çok güzel olabilir. Hatta iade olsam bile bir yıl ücretsizdir izin alıp gitme fikri bile kafamda dönüyor.

Belki de sadece "Aç Tavuk ve Darı Ambarı" konusudur. Amaaaaan hayal de mi kurmayak! ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Öncelikle form cok güzel olmuş emeği gecen herkesin eline sağlık..benim sorum 679 khk ile ihrac olan bir polism 2,5 yılın sonunda neden ihraç olduğumu öğrendim iftiracının biri 2010 da sohbete gittiğimi ifade etmiş sırf bu iftira yüzünden ihraç olmuşum mit ve istihbarat raporları da temiz kendi gözümle gördüm..komisyon inclemeye devam sizce karar ne olur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Konjonktür itibariyla farklı bir döneme girişin yavaş yavaş gerçekleşeceğini düşünüyorum. Keskin bir değişim beklemek gerçekçi olmaz fakat olumlu sinyalleri önümüzdeki dönemde görmek muhtemel. Bize düşen, umudu kaybetmeden zamanı iyi değerlendirmek ve şahsi gelişim üzerine çaba göstererek hayata tutunmak.

Derler ki; ”Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik’te fırtınaya sebep olabilir.” İşte biz her birimiz, tıpkı o kelebek gibiyiz, fakat bir farkla; bizim kelebeğimiz fırtınaya sebep olmaz! O, kanatlarını açar, fırtınaya karşı koyar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...