İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk

Zaten pardon demiyorlar mı? Olan masuma mağdura oluyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kines@Dr. Kinesyoloji  hocam Allah sizden razı olsun çok bunaldığımız zamanlarda bize nefes oldunuz bıkmadan sabırla sorulara cevap verdiniz. Sizi snaaldada olsa tanımaktan memnun ve mutluyum ara ara yazın lütfen 

672 sayılı khk incelemeye devam ediyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar retten sonraki 2 günlük araştırmalarım sonucu karar , komisyona başvururken belirttiğiniz ilk adrese yapılıyor.Sonradan valilik kanalıyla gönderdiğiniz adres değişikliği pek çok kararda dikkate alınmamış.Suanki adresinize gonderilmesi için kurumunuz (bakanlığınız) ile irtibata geçmek gerekiyor sanırım.Ben öyle yapıp ptesi MEBi teftiş kurulunu arayacağım.

Diğer husus, şuana kadar kararlar önce sisteme düşüp sonra kuruma gönderiliyor, sonra da tebliğe çıkarılıyor şeklinde idi.Bu yüzden uzun tebliğ süreleri duyuyorduk.Fakan anladığım kadarıyla artık kuruma gönderildikten bir süre sonra sisteme düşüyor ve bu sayede artık  biz sistemden kararı gördükten 1 hafta 10 gün sonra tebliğ yapılmış oluyor.

Komisyon kararlarindaki eğilim, tee ilk zamanlardakinden hiçbir şekilde farklı değil.Yani katı, hukuksuz ve tamamen iktidarın belirlediği ölçütlere göre karar vermeye devam ediliniyor.Yani ülkedeki siyasi durumun komisyon kararlarına hiçbir şekilde yön verme etkisi yok.Onlar aynı hukuksuz ve vicdansizlik içinde karar çıkartmaya devam edecekler.Eger Hukuku baz alan bir düzenleme olacaksa bu komisyonu etkilemeyecek şekilde ve tüm ihraclara yansıyacak şekilde yapılacaktır.yani şunu demek istiyorum, eğer yüksek bir referans veya borsa bağlantısı kuramadiysaniz, sizin karariniz da şuana kadar cikanlarla aynı çizgide cikacaktir.Ahlayip vahlamadan hak kaybına uğramadan sonraki sürece devam etmeliyiz.Evet yargı süreci çok uzun. Ama ben eminim ki bu 5-6 yıl şeklinde sürecek idari yargı süreci sona gelmeden hukuksal bir düzenleme masumlar haklarına kavuşacaktır.Saglicakla..

Dip not: forum şablonu, işlevler çok keyifli ve hızlı olmuş, emeği geçenlerin eline sağlık

686 KVYO BANKA RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selam devrelerim.başvururum da yazan ve önümüzü görmek için analiz yapan devrelerim .artık  analizlerimzi bu forumda  paylaşalım.kolay gelsin .baba devrem krtasiyeci emre ve diger adını sayamadığım devrelerim burda mısınız.

679 sgk ihracıyım.sd kod:AD.Adlı işlem takipsizlik.6 Şubat İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khkli, 15 saat önce yazdı:

Mrblar benim çok farklı bir sorum olacak kbkmayin lütfen .  Cezaevinde iken sözde avukat bir adi tarafından dolandirildim.  Tutuklandigim esnada aileme kredi banka kartlarımı şifreleri ile beraber borçlarımi ailemin kapatması için avukata sulh ceza sonrasında  emanet ettiim fakat bu avukat bozuntusu neyim var neyim yok yok hepsini çekmiş savcılığa başvuru yaptım aradan 1.5 yıl geçti fakat ceza işleri genel müdürlüğünde olduğu bilgisi verildi. Sormam gereken soru şu  daha neler yapmam gerekiyor ciddi bir miktar dolandirildigimi herşeyiyle beraber (tanık banka ekstresi ve tutuklu olup dışarıdaki atilerden çekildiği vs) belirttim. Şimdi ne yapmam gerekiyor ne kadar sürede sonuçlanır ve paramı geri alabilir miyim şimdiden tskler

@MSA bana Şu konuda da yardımcı olur musunuz? 

Hak,hukuk,adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar ben  First aid 

Öncelikle forum yöneticilerine bu platform için teşekkür ediyorum.

Zor zamanlardan geçtiğimiz hepinizin malumu.

İşimizi kaybettik, beraberinde kimisi sagligini kimisi sevdiklerini, eşini, dostunu..

Ama ne olursunuz insanligimizi kaybetmeyelim.

Acımasız eleştiriler yapılıyor, dayanamayıp bir iki kelam etmek istedim.

Kines hocanın hakkı ödenmez, Allah razı olsun kendisinden.

Güzel haberlerinizi duymak dileğiyle

Saygılar, selamlar...

679 KHK- Komisyon Red (10.03.2022)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khkli, 34 dakika önce yazdı:

@MSA bana Şu konuda da yardımcı olur musunuz? 

Hukukçu değilim. Mutlaka yapılması gerekenler olacaktır. Aynı zamanda eski hakim olan şu moderatörlerimizden aşağıdaki forum bölümünde yazarak tavsiye alınız. Bu forum bölümü ohal komisyonu gündemi ve analizi amacıyla kullanılıyor.

@Mehmet Ali Dinçer @Hukukçu @fatihalkan_law

İlgili Forum bölümü:

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MartinEden, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar retten sonraki 2 günlük araştırmalarım sonucu karar , komisyona başvururken belirttiğiniz ilk adrese yapılıyor.Sonradan valilik kanalıyla gönderdiğiniz adres değişikliği pek çok kararda dikkate alınmamış.Suanki adresinize gonderilmesi için kurumunuz (bakanlığınız) ile irtibata geçmek gerekiyor sanırım.Ben öyle yapıp ptesi MEBi teftiş kurulunu arayacağım.

Ben ise şöyle bir şey yaşadım.

Adres değişikliğini valilik aracılığı ile bildirdikten sonra siteden kontrol ettiğimde, tahmin edeceğiniz gibi, hala eski adresin göründüğünü farkedince, tekrar valiliğe gidip sorunu anlattım.

Görevli benim yanımda komisyonu aradı ve "adres değişikliği ile ilgili dilekçenin ulaştığını, kayıtlarda gerekli güncellemelerin yapıldığını ancak OHAL sayfasındaki bilgileri güncelleme yetkilerinin olmadığını (kendilerinin bile) öğrenmiş, başvuruyorum da da bilgiyi paylaştım.

İlgililerin bilgisine arz/rica ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstek üzerine Akademik Personel Forumu - Kurum Forumları kategorisi altında açılmıştır.

Saygılarımızla...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
nmelihkutlu, 21.06.2019 - 13:37 yazdı:

Merhaba Arkadaşlar. Yakında kendi kişisel hesaplarımdan paylaşımları azaltıp, tüm paylaşımları buradan yapmayı düşünüyorum. Forum yöneticilerine teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

Teşekkürler Melih hocam ayrıca site kurucusu sizede teşekkürler inşallah bu kez uzun soluklu bir  forum olur ve kapanan formu aramadan tüm güzel paylaşımlara ulaşırız. Her şeyin çok güzel olması dileğiyle bizde burdayız

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...