İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Arkadaşlar hepinize hayırlı günler. İdare Mahkemesine dava açacağım, elinizde İdare mahkemesinin adalet bakanlığı albatros fişlemesine ilişkin iptal kararı var mı ? emsal olarak sunmak için. Tek kriterim albatros 4 fişlemesi adli soruşturma geçirmedim. 

701 khk albatros 4 adli ve idari işlem yok red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 11 saat önce yazdı:

Günaydın. Foxda bı haber geçti Arınç bı khklıyı ziyaret etmiş diye.Haberi tam izleyebilen varmı? Konu tam olarak nedir bilgisi olan beni aydınlatabilirmi. Bulamadım nette birşey

https://www.aydinlik.com.tr/arinc-tan-firari-feto-cunun-pastanesine-ziyaret-politika-agustos-2019-1

Arınç'tan firari FETÖ'cünün pastanesine ziyaret

18.8.2019 15:31

Bülent Arınç, Kırıkkale’de Mehmet İşler’e ait pastaneyi ziyaret etti. Arınç, geçen yıllar da FETÖ'den hüküm giyen ve yurtdışına kaçan Mehmet İşler'le samimi görüntüler vererek 'Değerli dostum' demişti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, dün Kırıkkale’de FETÖ firarisi Mehmet İşler’in pastanesine bir ziyaret daha düzenledi. Bülent Arınç, ziyarete ilişkin “Eskiye dayanan dostluk” dedi.

Hakkında FETÖ’den tutuklama kararı verilen pastanenin sahibi Mehmet İşler firar etmişti. Mehmet İşler’in bir oğlu FETÖ’den halen tutuklu bulunuyor.

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Bülent Arınç, pastane ziyaretinin sebebini şöyle açıkladı:

“Tokat’tan dönerken eşimle birlikte uğradık. Hanımefendi de oradaydı. Gizli saklı bir ziyaret değil. Bundan özel bir anlam çıkarıp başka yerlere çekilmesin.”

Bülent Arınç, 2013 ve 2016 yılında da İşler ailesini ziyaret etmişti.

ÜÇOK TEPKİLİ: BİR KİŞİ İLE ANCAK BU KADAR OLUYOR

FETÖ'nün Balyoz kumpası mağduru emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok sosyal medya hesabından Arınç'ın ziyaretini eleştirdi. Üçok şu ifadeleri kullandı:

"FETÖ ile mücadelede geldiğimiz son nokta;

-Türk Silahlı Kuvvetleri %20

-Kamu Kurumları %4

-Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent ARINÇ, Kırıkkale’ye gelerek, FETÖ firarisi Mehmet İŞLER’in oğlu ile görüştü. Bir kişi ile ancak bu kadar oluyor."

Ahmet Zeki Üçok@ucokahmetzeki

FETÖ ile mücadelede geldiğimiz son nokta;

-Türk Silahlı Kuvvetleri %20

-Kamu Kurumları % 4

-Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Bülent ARINÇ,
Kırıkkale’ye gelerek,
FETÖ firarisi Mehmet İŞLER’in
oğlu ile görüştü.

Bir kişi ile ancak bu kadar oluyor.

672 KHK-RET-BANKA-ADLİ İŞLEM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İnceleme devam ediyor. Arayan soran da yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar içinizde bu dönemde sakinleştirici kullanan oldumu. Zaten asabi birisiydim ama artık iyiden iyiye herşey dokunur, herşey batar oldu. Aniden sinirlenmeler, ani patlamalar yaşıyorum. evde oğlum ve eşimin bile bir çok normal şeyine ani parlamalar yapar oldum. sonradan kendimde pişman oluyorum. uyku yapmayan sakinleştirici olarak ben şunu kullandım / şunu önerebilirim diyecek arkadaşlar varmı?

şunu diyebilirsiniz. arkadaşım git bi doktora görün. bunu diyecek arkadaşlarda haklılar. lakin o bile öylesine ağır geliyorki anlatamam. ayın dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşır demiş Mevlana Hz. aynı duyguları yaşayan kaderdaşlar olarak buraya sormak, buraya yazmak doktora anlatmaktan, doktora danışmaktan daha çok içime siniyor.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Masum_155, 5 dakika önce yazdı:

şunu diyebilirsiniz. arkadaşım git bi doktora görün.

Ben size kesinlikle bunu öneririm. Emin olun profesyonel destek almanız daha iyi olacaktır. Tabi ki dr sizin yaşadıklarınızı anlamaya çalışmayacaktır ama o tani koymak için elinden geleni yapar. Tedavinin faydasini da görürsünüz. Nasil bagisikliginiz düşünce grip nezle oluyorsanız, bu kadar zorlu geçen bir süreç yaşayınca da hastalanmış olabilirsiniz. İkisi arasinda en ufak bir fark yok.Her insan zaman zaman desteğe ihtiyaç duyar.  Yeni okula başlayan bir çocuk, doğum yapmış bir anne ya da yakınlarını kaybetmiş biri.. Bu sizin omur boyu yaşayacağınız birşey degil. Uygun tedaviyle kısa sürede halledilir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen 5 yaşındaki oğlum “baba silahın nerde hiç görmüyorum” dedi, bozuldu oğlum attım dedim. Gırtlagımdan mideme  bir yanma geldi anlatamam ah ulan ah

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Masum_155 hocam Allah yardımcımız olsun. Aynı şeyleri yaşadık/ yaşıyoruz.  Doktor uyku problemi için gece ayrı, gündüz sözünü ettiğiniz olumsuz ilişki ve tutumlar için ayrı olmak üzere 2 ilaç yazdı . Sağolsun psikyatrist ilgiliydi. Çünkü O' nun da eşi  KHK lıymış.

İstersen özelden yazabilirim ama bu ilaçlar raporla veriliyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her insana, travmaya göre verilen ilaç farklıdır. Bu yüzden doktor şart. Hikayenizi ve sizde oluşan belirtilere göre ilaç verecektir. Zaten reçeteden sonra sizi kontrole çağıracak, sorduğu sorulara verdiğiniz cevaplara göre ilacınızı değiştirebilecektir. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 2 saat önce yazdı:

Petsy hocam oradaki karar emniyet mensubunun kararı idi. İyi hatırlıyorum kinesyoliji hoca da kararı paylaşmıştı. Hatta ben o tarz kararları ve genelleme yapan haberleri tek tek kaydetmiştim. Akşam kendisine mail atayım bakalım. 

hocam keşke zahmet edip haberi açıp okusaydınız. orada zaten polis memurunun  kararından bahsediyor. hatta bunu kinesss başvuruyorumda ana sayfada haberleştirmişti. neysee ? 

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
inspector, 15 dakika önce yazdı:

@Masum_155 hocam Allah yardımcımız olsun. Aynı şeyleri yaşadık/ yaşıyoruz.  Doktor uyku problemi için gece ayrı, gündüz sözünü ettiğiniz olumsuz ilişki ve tutumlar için ayrı olmak üzere 2 ilaç yazdı . Sağolsun psikyatrist ilgiliydi. Çünkü O' nun da eşi  KHK lıymış.

İstersen özelden yazabilirim ama bu ilaçlar raporla veriliyor diye biliyorum.

teşekkür ederim. lütfen özelden yazarsanız sevinirim. ilaçları, rapor durumunu vs. internetten araştırabilirim. evet kendimde aynı düşüncedeyim. doktora görünmek en sağlıklısı. ama hiç içimden gelmiyor. böyle durdukça da olmuyor. aynı duyguları yaşayan kaderdaşlar olarak buraya bari yazayım dedim. herkese teşekkürler.

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...