İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Psikolojik problem yaşayanlara tavsiyem. Çalışın çalışın çalışın...  Ben işten atıldıktan 1 gün sonra iş aramaya başladım. 2. Gün bir fabrikada üretim bandında işe girdim. Ayaklarımda biraz problem olduğundan 12 saat ayakta duramadım. 2 gün çalışabildim. Ardından arabamı yıkattığım oto yıkama firması eleman alacakmış tecrübeli istediler. Yalvar yakar işe başladım 1 ay çalışıp bir yandan iş baktım. Fazla insan görmek istemiyordum. Sonunda OSB de vasıfsız depo personeli olarak işe başladım. İş ağırdı ancak depoda toplam 12 kişi çalıştığından fazla insanlarla muhatap olmayacağım için devam ettim. 6 ay sonra sevkiyat memuru oldum.

Bir an boşta kalmayı aklımdan geçirmedim ailemden tek kuruş destek almadım. Arkadaşlar fabrikalara gidin bazı yerlerde 20 kişi işe başlar 15 kişi ertesi gün iş bırakır. Bizim seçme şansımız yok. Yalvaracaz ekmek paramız için işe muhtaç olduğumuzu anlatacağız. Yoksa iş bulmak zor gerçekten.

Düşünüyorum da işe girdiğim heryerde adamlara 1-2 gün hiç olmazsa bedava çalışayım memnun kalmazsanız işten atın dedim. Kendime güveniyordum sonuçta internet üzerinde basvurduklarim hariç başvuru yaptığım çoğu yerde işe girdim. 

Psikoloji için hap değil iş, iş ise kolay değil yalvar yakar bir şekilde girin gerisi gelir.

677-YÖK İDARİ PERSONEL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bekletilmek... 

Şöyle düşünüyorum, her şeyimizi bilen ve eminim ki defalarca bizleri soruşturup analiz ettiren bir devlet neden bizler için bir karar vermez? 

Aklıma türlü sebepler geliyor ancak işin içinden çıkamıyorum. Sıramız mı gelmedi? Hakkımızda açık bir adli netice mi yok? Karar vericilerin vicdanı; bizlerin kararını vermek için yeterince ağır mı geliyor? Belki de toplu dosyalar, toplu karar vermelerini sağlayacak bir düzenlenme için mi bekletiliyor? Yoksa sadece zulüm mü... 

Nedir bu durum? 

Var mı bir görüşünüz? 

36 ay etti. 

1095 gün... 

26.280 saat... 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman63, 17 saat önce yazdı:

Bir kişiyi öldürmeyip acı çektirmenın en kolay yolu silaha gerek yok onu belirsizliğe itip derin çukura atmak, mermi bir kere öldürür, belirsizlik ise; her salise her saniye her dakika her saat her gün öldürüyor dayanacak gücüm kalmadı ne oluyorsa olsun artık

?haklısınız ancak sunun şurasında cogu gitti komisyonun zamani bitiyor ne yapabiliriz ki beklemekten başka meşguliyetler bularak saglıgimizı koruyarak sabredip göreceğiz. Bize bunlari reva görenlerin de hesap vereceği bir adalet gelecektir elbet ümit garibanin elinde olan tek çek...ümit edip olumlu düşünüp sağlığımızi kaybetmeden guzel günler elbet gelecektir....

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon 28 06 2019 dan beri duyuruya cikmadi ortalama bir buçuk ay duyuruya çıkardı.

Iki ay oldu bu hafta çıkar mi bir de iade red vs duyamadık komisyon tatile mi çıktı 

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
GamerTeacher63, 1 saat önce yazdı:

Bekletilmek... 

Şöyle düşünüyorum, her şeyimizi bilen ve eminim ki defalarca bizleri soruşturup analiz ettiren bir devlet neden bizler için bir karar vermez? 

'her şeyimizi bilen' Ben buna katılmıyorum. Bizi attılar, hakkımızda düşünmeye sonra başladılar, bazılarımıza sıra bile gelmedi. Bana sorarsanız polis, asker, savcı vs değilse kimin ne olduğuyla gerçekten ilgilenmiyor devlet. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu Komisyon neden karar aciklamiyor 

672-meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bu sefer çıktılar mı acaba yıllık izne? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bence bu komısyon 2021 i görür demedi demeyin. 40 bin dosya var adamlardaki rahatlığa bakın bitirmek gibi bir niyetleri yok.

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar  komisyon  tatile çıkmadı calismalarini surduruyor , normal  devlet  memurlarinda olduğu gibi  20 - 30 günlük  yıllık  izinlerini sırayla yıl  içinde  kullaniyorlar. Komisyon  90 bin veya 100bin  karar  sayısında basın açıklaması yapar. 

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karabulut, 1 dakika önce yazdı:

Arkadaslar  komisyon  tatile çıkmadı calismalarini surduruyor , normal  devlet  memurlarinda olduğu gibi  20 - 30 günlük  yıllık  izinlerini sırayla yıl  içinde  kullaniyorlar. Komisyon  90 bin veya 100bin  karar  sayısında basın açıklaması yapar. 

O zaman komisyon geçen seneki gibi tatil yapmayacak. O tatile ilaveten iki üç hafta daha karar çıkmasını beklemiştik. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...