İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Ophelia, 10 saat önce yazdı:

sn @elaf hocam yarın sizin icin guzel getirileri olan bir gun olur inşallah..

bizde dediğiniz gibi iyi olmaya çalışıyoruz. Komisyondan ret alincaz, sessiz sedasiz devam etmeyi uygun gördüm kendim icin.. Bende 21. idareye düştüm bu arada ama bakalim neler bekliyor bizi..

Teşekkür ederim ne edelim hep birlikte sebeplere riayet edip sonucu bekliyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 19.05.2022 - 13:01 yazdı:

Kısmet olursa yarın 25. İdare de mah.  var dualarınızı bekliyorum. Gerçi değişen birşey olur mu bilmem ama ben sebeplere riayet edip takdiri Yüce Yaratandan bekliyorum. Ankara soğuk mu 😔?

Duruşmanız nasıl geçti hocam? İzlenimlerinizi aktarabilir misiniz?

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 9 saat önce yazdı:

Duruşmanız nasıl geçti hocam? İzlenimlerinizi aktarabilir misiniz?

Rutin geçti değişik bir durum yok mahkemede kayda geçen birşey yok karar merci ve sizler toplam 6 kişi oluyorsunuz avukatiniz varsa yanınızda biz 5 kişi idik iddialara cevap verdim kendimce yani farklı bir karar beklemiyorum kes kopyala yapıştır hakimin tavrı yeni bir karar verme doğrultusunda gelmedi bana.

• Teşekkür 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 19.05.2022 - 13:01 yazdı:

İyi günler öncelikle tüm mahalle sakinlerinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım uzun zaman oldu buraya yazmayalı.sanirim kimse de yazmıyor. Ufak tefek sıkıntılar ramazan bayram derken bugün oldu. Neyse nasılsınız duymadığım görevine dönenler var mı?sevgili Teacher  vergici emmi. la tahzen umutlu ophelia Hüdayi hepsiyah wonder daha hatırlayamadıklarım  nasılsınız. İyi misiniz.? Ben çok şükür daha iyiyim. Hastalıklar bazen insanın enerjisini düşürüyor ama geçiyor çok şükür hepinizi selam saygılarımı gönderiyorum. Kendinize iyi bakın moralimizi yüksek tutup hayata sıkı sıkı tutunup yaşayıp gidelim inşaallah. 

Kısmet olursa yarın 25. İdare de mah.  var dualarınızı bekliyorum. Gerçi değişen birşey olur mu bilmem ama ben sebeplere riayet edip takdiri Yüce Yaratandan bekliyorum. Ankara soğuk mu 😔?

Çok teşekkür ediyorum sn @elaf sağolun var olun iyiyim şükür yoğunluktan sık giremesemde foruma her zaman dualarımdasınız Allah selamete çıkarsın tüm sıkintıda olanları inşallah.Geriye dönüp baktığımızda koskoca bir 6 yıl geçmiş nasıl geldi nasıl geçti yaşayan bilir darbe sonrası ihraçlar başladığında hiç bu kadar uzun süreceğini düşünmemiştim  tüm mağdurların görevlerine geri dönmesi ümidi ve duasıyla hepinizi sevgiyle selamlıyorum 🌺💚🍀

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tüm mahalleye  selamlar .Umarım herkes iyidir bir yaramazlık yoktur .Sona doğru geldikçe  forum sakinleri ve  mahallemiz iyice sessizleşti.Insalah bu sessizlik hayra alamettir .

• Beğeni 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilen1302, Bir saat önce yazdı:

Tüm mahalleye  selamlar .Umarım herkes iyidir bir yaramazlık yoktur .Sona doğru geldikçe  forum sakinleri ve  mahallemiz iyice sessizleşti.Insalah bu sessizlik hayra alamettir .

Selamlar. Herkes hayatından bezdi. Bıhdıg ya bıhdıg 😶

• Beğeni 4

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı bayramlar ...Gelecek günlerimizin  bayram tadında olması dileğiyle tüm mahalleye  selamlar.Israrla yazmamiza rağmen bazı  forumdaslardan ses çıkmadı..Umarım  bekledikleri müjdeli haberi almışlardır. Belki ayrılmış belki yazmak istemiyorlar sa bile    yolları bahtlari açık olsun..İyi akşamlar 

• Beğeni 6

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mahalle dağıldı, biz Red alıp yerimize oturduk. İdari süreç devam ediyor. Neşe denen şeyi unuttuğumuz için yazmıyorum. 

• Beğeni 2
  • Üzülme 3

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Uzun zaman olmuş girmeyeli herkesin bayramı mübarek olsun şimdi baktım 2 yıl olmuş en girişimden sonra .hayata atıldık milletin isini yapmaktan geçim derdinden buraya girip yazmadim unuttum unutmak istedim eski çalışma hayatini memurluğu çünkü benim yaşadığımız hak ettiğimiz birşey değildi.haksiz yere hayatımız ile oynandı. takipsizlik verip red verdikleri iAde icin mecliste görüşüp neler dendiğini istendiğini gordum umudum yok şuan ki adaletten .bazen ülkeden gitmek istiyor insan ama çocuklarım küçük gidemiyor insan . Iki sene içinde ne oldu derseniz iş degistirdim  esimin avukatlik ofisini actik.2 defa corona oldum .göz altına alınıp sonra serbest bırakılıp 2 si defa takipsizlik verildi. bir kızım daha oldu.omurden 2 yıl daha geçti.  Adalete olan güven zerre kalmadı. Dini inancım zayıfladı.insanlara güvenim bitti.kendi hayatımı düzenini kurma yoluna doğru adımlar atmaya başladım.kizlarimla eşimle butunlestim.benim için tek enerji kaynağı yasama sevinci ailem oldu.anne baba ve yuvam başka herşey boş . Rabbim zor durumda olan tüm khkli arkadaşların yar ve yardımcısı olsun umarım birgün bu topraklara adalet gelir ve bizlere bunları yaşatan herkes cezasını çeker . Herkese mutlu huzurlu bayramlar

Güncelleme • • Konuk
Duzeltme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doganadalet, 10 saat önce yazdı:

Uzun zaman olmuş girmeyeli herkesin bayramı mübarek olsun şimdi baktım 2 yıl olmuş en girişimden sonra .hayata atıldık milletin isini yapmaktan geçim derdinden buraya girip yazmadim unuttum unutmak istedim eski çalışma hayatini memurluğu çünkü benim yaşadığımız hak ettiğimiz birşey değildi.haksiz yere hayatımız ile oynandı. takipsizlik verip red verdikleri iAde icin mecliste görüşüp neler dendiğini istendiğini gordum umudum yok şuan ki adaletten .bazen ülkeden gitmek istiyor insan ama çocuklarım küçük gidemiyor insan . Iki sene içinde ne oldu derseniz iş degistirdim  esimin avukatlik ofisini actik.2 defa corona oldum .göz altına alınıp sonra serbest bırakılıp 2 si defa takipsizlik verildi. bir kızım daha oldu.omurden 2 yıl daha geçti.  Adalete olan güven zerre kalmadı. Dini inancım zayıfladı.insanlara güvenim bitti.kendi hayatımı düzenini kurma yoluna doğru adımlar atmaya başladım.kizlarimla eşimle butunlestim.benim için tek enerji kaynağı yasama sevinci ailem oldu.anne baba ve yuvam başka herşey boş . Rabbim zor durumda olan tüm khkli arkadaşların yar ve yardımcısı olsun umarım birgün bu topraklara adalet gelir ve bizlere bunları yaşatan herkes cezasını çeker . Herkese mutlu huzurlu bayramlar

Belki bu mesaji da hemen göremeyeceksiniz. O lanet günün bugün yildönümü üzerinden 6 yıl geçmiş koca altı yıl. İnsan  işinin  haksız yere elinden alınmasına  tahammül edemiyor çok çok haklısınız anca yaşayan bilir.

Ama yeni düzen kurmanıza hayata 4 elle sarilmaniza  yeni bebek  haberinize  çok sevindim. Bundan sonraki günleriniz eskisinden güzel olsun .... Allaha emanet olunuz

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...