İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

LA TAHZEN, 20.03.2022 - 21:49 yazdı:

Hamdolsun hocam. Allah bu günümüzü aratmasın.  İşler durgun . Malum kriz var.

Çocuklarla  yuvarlanıp gidiyoruz. 

Tüm Gündem dışı halkı geceniz hayra çıksın. Allah a emanet olun

🙋

Allah kolaylik versin @LA TAHZEN zor zamanlardan geçiyoruz gerçekten can sağlığınız ve ağız tadıniz yerinde olsun bu günler de geçer elbet

• Beğeni 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı ramazanlar  herkese ...Rabbım dualarımızı kabul etsin sağlıkla  bayrama kavuştursun.Herkesi merak ediyorum ama kimse yazmıyor.

Özellikle de  bizlere tavuk ve civcivlerinden bahseden öğretmenimizi.Cok yazmıyor ama zevkle okuyordum. Umarım tüm mahalle sakinleri iyidir.

• Beğeni 2

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok şükür...

Dünya hali, herkes işinde gücünde...

Rabbim sağlıkla bayrama erişmeyi nasip etsin...

• Beğeni 2

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kadir geceniz mübarek olsun. Allah gönlünüzden geçen tüm duaları hayatınıza nasip etsin.

Zorda,darda olan insanlara çıkış kapıları açsın yaradan Mevlam.

Dostlar, KHK zede kardeşlerim, hepinize güzel , neşeli günler diliyorum.  🤲

Allah a emanet olun

🙋

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mahallemizin güzel insanları bayramınız kutlu olsun 💞 ağzınızın tadı yerinde sevdikleriniz yaninızda olsun 💞 tüm sıkintilarinızdan kurtulup huzura ereceğiniz(miz) bayram gibi bayramlara  kavuşmanız(mız) ümidiyle sevgi ve selamlar hepinize💞

• Beğeni 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tüm masum ve mazlumların Bayramları mübarek ola

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler öncelikle tüm mahalle sakinlerinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım uzun zaman oldu buraya yazmayalı.sanirim kimse de yazmıyor. Ufak tefek sıkıntılar ramazan bayram derken bugün oldu. Neyse nasılsınız duymadığım görevine dönenler var mı?sevgili Teacher  vergici emmi. la tahzen umutlu ophelia Hüdayi hepsiyah wonder daha hatırlayamadıklarım  nasılsınız. İyi misiniz.? Ben çok şükür daha iyiyim. Hastalıklar bazen insanın enerjisini düşürüyor ama geçiyor çok şükür hepinizi selam saygılarımı gönderiyorum. Kendinize iyi bakın moralimizi yüksek tutup hayata sıkı sıkı tutunup yaşayıp gidelim inşaallah. 

Kısmet olursa yarın 25. İdare de mah.  var dualarınızı bekliyorum. Gerçi değişen birşey olur mu bilmem ama ben sebeplere riayet edip takdiri Yüce Yaratandan bekliyorum. Ankara soğuk mu 😔?

• Beğeni 2

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 30 dakika önce yazdı:

İyi günler öncelikle tüm mahalle sakinlerinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım uzun zaman oldu buraya yazmayalı.sanirim kimse de yazmıyor. Ufak tefek sıkıntılar ramazan bayram derken bugün oldu. Neyse nasılsınız duymadığım görevine dönenler var mı?sevgili Teacher  vergici emmi. la tahzen umutlu ophelia Hüdayi hepsiyah wonder daha hatırlayamadıklarım  nasılsınız. İyi misiniz.? Ben çok şükür daha iyiyim. Hastalıklar bazen insanın enerjisini düşürüyor ama geçiyor çok şükür hepinizi selam saygılarımı gönderiyorum. Kendinize iyi bakın moralimizi yüksek tutup hayata sıkı sıkı tutunup yaşayıp gidelim inşaallah. 

Kısmet olursa yarın 25. İdare de mah.  var dualarınızı bekliyorum. Gerçi değişen birşey olur mu bilmem ama ben sebeplere riayet edip takdiri Yüce Yaratandan bekliyorum. Ankara soğuk mu 😔?

Aleyküm selam, hayat devam ediyor. Çok şükür sağlığımız yerinde. Soranlardan dua edenlerden, iyi dilek gönderenlerden Allah razı olsun.

Rabbim taşıyamayacağım yük, katlanmayacağım dert vermesin.

Hak ve hukuk mücadelesine devam inşallah...

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de mahalledeki arkadaşları merak edenlerdenim .Ama kimsecikler yazmıyor artık.Göreve dönenler var  sanki. Hayat herkese çok çok güzel günler göstersin.Çalışanlara bol kazanç bekleyenlere müjdeli haber sağlık afiyet  versin Rabbım herkese selam 

elaf, 39 dakika önce yazdı:

Rabbım işinizi  kolaylaştırsin.Bugun olmazsa yarın illaki olacak buna canı gönülden inanıyorum.Yolunuz açık olsun

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
elaf, 10 saat önce yazdı:

sn @elaf hocam yarın sizin icin guzel getirileri olan bir gun olur inşallah..

bizde dediğiniz gibi iyi olmaya çalışıyoruz. Komisyondan ret alincaz, sessiz sedasiz devam etmeyi uygun gördüm kendim icin.. Bende 21. idareye düştüm bu arada ama bakalim neler bekliyor bizi..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...