İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

doganadalet, 14.07.2022 - 22:16 yazdı:

Uzun zaman olmuş girmeyeli herkesin bayramı mübarek olsun şimdi baktım 2 yıl olmuş en girişimden sonra .hayata atıldık milletin isini yapmaktan geçim derdinden buraya girip yazmadim unuttum unutmak istedim eski çalışma hayatini memurluğu çünkü benim yaşadığımız hak ettiğimiz birşey değildi.haksiz yere hayatımız ile oynandı. takipsizlik verip red verdikleri iAde icin mecliste görüşüp neler dendiğini istendiğini gordum umudum yok şuan ki adaletten .bazen ülkeden gitmek istiyor insan ama çocuklarım küçük gidemiyor insan . Iki sene içinde ne oldu derseniz iş degistirdim  esimin avukatlik ofisini actik.2 defa corona oldum .göz altına alınıp sonra serbest bırakılıp 2 si defa takipsizlik verildi. bir kızım daha oldu.omurden 2 yıl daha geçti.  Adalete olan güven zerre kalmadı. Dini inancım zayıfladı.insanlara güvenim bitti.kendi hayatımı düzenini kurma yoluna doğru adımlar atmaya şladım.kizlarimla eşimle butunlestim.benim için tek enerji kaynağı yasama sevinci ailem oldu.anne baba ve yuvam başka herşey boş . Rabbim zor durumda olan tüm khkli arkadaşların yar ve yardımcısı olsun umarım birgün bu topraklara adalet gelir ve bizlere bunları yaşatan herkes cezasını çeker . Herkese mutlu huzurlu bayramlar

Evet 6 yıl....insan inanamıyor ama zaman akıp gidiyor önemli olan aileniz bu günlerde geçecek inşallah önemli olan en az zararla atlatmak eşinizin ofisi hayırlara vesile olsun bu çok güzel bir haber  bi şekilde hayata tutunmak lazım eninde sonunda hak yerini bulacaktır buna inancım sonsuz.Kimsenin yaptığı yanına kalmaz.Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler. Tüm mağdurların görevlerine dönmesi dilek ve duasıyla tüm mahalleye selam olsun

• Beğeni 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selamlar 

İnsanın gerçekten yazası gelmiyor artık öyle olumsuzluklar yaşıyoruz ki @doganadalet hocam yazmış ya. Yazdıklarına fazlasıyla katılıyorum. Bizimde nasibimize bu düşmüş napalim. 13sene öncesinden bı tanık yüzünden 6.3 ceza aldım bayram öncesi. göreve iade zaten hayal oldu insan artık özgürlüğümüzü bari bize bıraksınlar yeter diyor.  

@elaf hatırlanmak güzel teşekkür ederim.idari mahkeme süreci devam eden arkadaslarada kolaylıklar diliyorum...

• Üzülme 1

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 19.07.2022 - 11:20 yazdı:

Herkese selamlar 

İnsanın gerçekten yazası gelmiyor artık öyle olumsuzluklar yaşıyoruz ki @doganadalet hocam yazmış ya. Yazdıklarına fazlasıyla katılıyorum. Bizimde nasibimize bu düşmüş napalim. 13sene öncesinden bı tanık yüzünden 6.3 ceza aldım bayram öncesi. göreve iade zaten hayal oldu insan artık özgürlüğümüzü bari bize bıraksınlar yeter diyor.  

@elaf hatırlanmak güzel teşekkür ederim.idari mahkeme süreci devam eden arkadaslarada kolaylıklar diliyorum...

Canım yaa çok üzüldüm itiraz etmişsinizdir zaten bozulur inşallah off yaa bitmedi bir türlü 😔 Allah selamete çıkarsın inşallah

• Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 07.03.2022 - 22:55 yazdı:

İnanir misiniz bir kisi disinda cevremdeki herkes iade olacagimi düşündü ve dile getirdi. Ben de öyle olacagini ummustum. Bir tek babam beklentiye girme üzülürsün dedi bana hep. Öyle dedigi zamanlarda icten ice kizdim ona. Meger tek dogruyu soyleyebilen o olmuş benim icin.

Öğrendiğim zaman babami arayip agladim.  Kızdı bana. Canimi sıktıgim icin.. Sonra yüzyüze konusunca farkettim ki benden çok üzülmüş. Kendimi unutup onu teselli ettim. Çünkü biz birbirimiz için varız. O varsa ben varım, ben varsam o var. Ailelerimiz iyi ki var. 

Evet ek bir mesleğim var. Suan çalışıyorum.. çok şükür..

Umalim da bundan sonrasi için  iyi olsun hersey bizlere.. Buradaki herkes icin en büyük dilegim budur..😇🌺

Sevgili @Ophelia yoğunluktan foruma sık giremiyorum red aldığınızı okuduğumu hatırlamıyorum çok üzüldüm nolur kusuruma bakma e malum bu yaşta 5 yıl aradan sonra liseli gençlerle uğraşmak (hele de pandemi  sürecinde okuldan uzak kalıp zor disipline girdikleri bir dönem de ) görev yapmak yeniden oturup ders çalışmak kolay olmadı benim için o yüzden gözümden kaçmış olabilir cevap yazmamış olabilirim 😔 iyiki bir mesleğin var ve devam ediyorsun Allah sana ve ailene sağlıklı uzun ömürler versin .Ben de emekli oldum.Herşey zamanında güzel.Allah isteyen bekleyen herkese yaşatsın bu duyguları inşallah

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 10 saat önce yazdı:

Sevgili @Ophelia yoğunluktan foruma sık giremiyorum red aldığınızı okuduğumu hatırlamıyorum çok üzüldüm nolur kusuruma bakma e malum bu yaşta 5 yıl aradan sonra liseli gençlerle uğraşmak (hele de pandemi  sürecinde okuldan uzak kalıp zor disipline girdikleri bir dönem de ) görev yapmak yeniden oturup ders çalışmak kolay olmadı benim için o yüzden gözümden kaçmış olabilir cevap yazmamış olabilirim 😔 iyiki bir mesleğin var ve devam ediyorsun Allah sana ve ailene sağlıklı uzun ömürler versin .Ben de emekli oldum.Herşey zamanında güzel.Allah isteyen bekleyen herkese yaşatsın bu duyguları inşallah

Sayın umutlu emekliliğiniz  hayırlı olsun .Ben sizi  kendim gibi sınıfçı sanmıştım.Emekliliğiniz sağlıkla huzurla geçsin inşallah. Liselilerle uğraşmak çok zor .Bende  49 yaşındayım. Yaşım 53  gösteriyor emeklilikte  günüm gelsin bende beklemeiycem.Benimkiler minik olmasına rağmen ilk 2 ay özlem vardı  görmedim. Sonra sonra  bütün sorunlar gözüme gözüme battı. Arkadaşlar da bu sinif çok sorunluydu eski ogretmeni canından bezdirmislerdi adam tansiyon hastası olmuş bu arada  ondan önceki de  idareci olup kaçmış  ..bu hocahanim nasıl mutlu mesut geziyor derlermiş....Tabiki hikayeyi duyunca  tamam bunlara başka türlü sabredilmez biz de anlamlandiramiyorduk dediler.Rabbim bugünümüzü aratmasın önce gençlerin yolunu açsın..Duam bu yönde hep .Ama  bir yanım  bahar bahçe olsa da yaşadıklarımızdan sonra bi yanımız çok çok buruk ..Herkesten herseyden sogumusum 17 yıl çalıştığım okul arkadaşlarım vs çok çok iyi karsilanmama rağmen  buz gibi geldi .istemedim orda kolmayı boş olan başka yere geçtim kendi rizamla.  Ben kurtuldum  diyemiyorum maalesef  o ortamlarda  olmayı hak eden  çok çok değerli meslektaşlarım varken  herbayrak töreni benim gözlerim doluyor kaldıramıyorum her zil sesi  onlar için içten içe dua ediyorum ...Nasıl olcak nasıl düzelecek hiç bir fikrim yok .Ondan hep buralardayım..Güzel haberler almak umuduyla sevgiyle kalın....

• Beğeni 3

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilen1302, 13 saat önce yazdı:

Sayın umutlu emekliliğiniz  hayırlı olsun .Ben sizi  kendim gibi sınıfçı sanmıştım.Emekliliğiniz sağlıkla huzurla geçsin inşallah. Liselilerle uğraşmak çok zor .Bende  49 yaşındayım. Yaşım 53  gösteriyor emeklilikte  günüm gelsin bende beklemeiycem.Benimkiler minik olmasına rağmen ilk 2 ay özlem vardı  görmedim. Sonra sonra  bütün sorunlar gözüme gözüme battı. Arkadaşlar da bu sinif çok sorunluydu eski ogretmeni canından bezdirmislerdi adam tansiyon hastası olmuş bu arada  ondan önceki de  idareci olup kaçmış  ..bu hocahanim nasıl mutlu mesut geziyor derlermiş....Tabiki hikayeyi duyunca  tamam bunlara başka türlü sabredilmez biz de anlamlandiramiyorduk dediler.Rabbim bugünümüzü aratmasın önce gençlerin yolunu açsın..Duam bu yönde hep .Ama  bir yanım  bahar bahçe olsa da yaşadıklarımızdan sonra bi yanımız çok çok buruk ..Herkesten herseyden sogumusum 17 yıl çalıştığım okul arkadaşlarım vs çok çok iyi karsilanmama rağmen  buz gibi geldi .istemedim orda kolmayı boş olan başka yere geçtim kendi rizamla.  Ben kurtuldum  diyemiyorum maalesef  o ortamlarda  olmayı hak eden  çok çok değerli meslektaşlarım varken  herbayrak töreni benim gözlerim doluyor kaldıramıyorum her zil sesi  onlar için içten içe dua ediyorum ...Nasıl olcak nasıl düzelecek hiç bir fikrim yok .Ondan hep buralardayım..Güzel haberler almak umuduyla sevgiyle kalın....

Çok haklısınız, hocam aklımızdan çıkmıyor mağduriyeti devam eden arkadaşlarımız dualarımızda her daim ve evet ben de çok buruk başladım eski okuluma değil başka bir okula verdiler ve ilk gittiğim gün tanıştığım tüm arkadaşlara KHK li olup komisyon kararı ile göreve döndüğümü söyledim sağolsunar hepsi de yakınlık gösterdi ama hiç bir şey eskisi gibi olmuyor yaşadıklarımız bizden çok şeyler alıp götürmüş o yüzden emekli oldum gerçi henüz ilden onay bekliyoruz ama okuldan ayrılırım yapıldı şükürler olsun .Haksız yere yaşadıklarımızın hüznü hep bizimle ama bi şekilde hayat devam ediyor Allah tüm mağdurları selamete çıkarsın inşallah

• Beğeni 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Umutlu, 21.07.2022 - 00:23 yazdı:

Ahhhh...

Sevgili @Umutlu hocam üzülmeyin ne olur bir de benim için.. Ben o ilk gördüğüm anda galiba herseyi yeniden yaşamış gibi hissettim. Halbuki zaten yıllardır aynı haksızlıkla mücadele ediyorum.. Şimdi iyiyim merak etmeyin. 

Siz de emekli olmuşsunuz hayırlı olsun. Allah tadını aldırsın çok sevindim 😇 Emekli olmak diyince aklıma hep liseye hazırlandığım zaman geliyor. O zamanlar bir telaşla sınava çalışmak, kaygılarla yüklü olmak beni çok yormuştu. Evin ilk çocuğuyum, gözlerin üzerimde olduğunu hissediyorum ve anne babanın emeklerini boşa cikarmamaya gayret ediyordum. O karmaşada bi gün misafir ortamında eee nereyi istiyosun ? diye sordular. Ben de bisey istemiyorum emekli olmak istiyorum demistim 😂😂  Tüm salon kahkaha atmıştı.. Henüz yolun başında emekliliği isteyecek kadar yorgun hissettigimi gören olmadi orasi ayri😅 

Şimdi düşününce emek emek geldiğim, dirsek çürüttügum noktadan cok uzaklara savruldugumu icimde ince bi sızı olustu.. Hayat bambaska bi telaseymis. Öğrendim.

Kendinize iyi bakın..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 10 saat önce yazdı:

Ahhhh...

Sevgili @Umutlu hocam üzülmeyin ne olur bir de benim için.. Ben o ilk gördüğüm anda galiba herseyi yeniden yaşamış gibi hissettim. Halbuki zaten yıllardır aynı haksızlıkla mücadele ediyorum.. Şimdi iyiyim merak etmeyin. 

Siz de emekli olmuşsunuz hayırlı olsun. Allah tadını aldırsın çok sevindim 😇 Emekli olmak diyince aklıma hep liseye hazırlandığım zaman geliyor. O zamanlar bir telaşla sınava çalışmak, kaygılarla yüklü olmak beni çok yormuştu. Evin ilk çocuğuyum, gözlerin üzerimde olduğunu hissediyorum ve anne babanın emeklerini boşa cikarmamaya gayret ediyordum. O karmaşada bi gün misafir ortamında eee nereyi istiyosun ? diye sordular. Ben de bisey istemiyorum emekli olmak istiyorum demistim 😂😂  Tüm salon kahkaha atmıştı.. Henüz yolun başında emekliliği isteyecek kadar yorgun hissettigimi gören olmadi orasi ayri😅 

Şimdi düşününce emek emek geldiğim, dirsek çürüttügum noktadan cok uzaklara savruldugumu icimde ince bi sızı olustu.. Hayat bambaska bi telaseymis. Öğrendim.

Kendinize iyi bakın..

Allah kaldiramsyacani vermiyor kuluna sayın ophella..Emin olun hayatımızda işimiz gücümüz   maddi imkanımız yerindeyken de yolunda gitmeyen o kadar çok şey vardı ki ..O zaman ki yaşadıklarımıizin yanında  benim ihraç olmam daha hafif kaldi. Kısaca amann niçin kimin için çalışacağım yetti gayri  canımdan bezdim diyecek ağır sınavlar verdik eşimle. 

Şimdi  göreve döndüm eski morel motivasyon yok  tabiki .Ama benimle aynı kaderi yaşayan arkadaşlarımın özellikle hayatının baharında gençlerin en kısa sürede haklarını almasını istiyorum yüce mevladan. İş yerindeki arkadaşların boş boş sitem ve şikayetleri bizim çektiklerimiz  yanında   o kadar anlamsız geliyor kiii. Offf offf bazen kabima sığamıyor atıyorum kendimi okul  bahçesine..Mesleğine dönen kişilere niçin döndün diye olumsuz tepki yok gözün aydin olsun  diyebiliyorlar  ama  hala binlerce bekleyen masumdan  iktidar gibi onların da haberi yok  aaaa varmi o kadar  bak dönüyor işte insanlar yavaş yavaş modundalar.Velhasil  sizin gibi yolunu çizmek  kimseye boyun egmemek en yüce en kutsal iş. Mücadeleden vazgeçmeden tüm resmi sosyal a sosyal ortamlarda  ben varım diyebilsek ah keşke..sorunu  zamanı gelmeden çözemeyiz belki ama  cılız  da olsa bir sesimiz cikar...

Sevgiyle kalın Rabbım bundan sonraki hayatınızda   çok güzel  yollar açsın. Nimetleri güzellikleri kaderdaslarimin  önlerine sersin .

Sevgiyle kalın....

• Beğeni 3

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nilen1302, 2 saat önce yazdı:

Şimdi  göreve döndüm eski morel motivasyon yok  tabiki .Ama benimle aynı kaderi yaşayan arkadaşlarımın özellikle hayatının baharında gençlerin en kısa sürede haklarını almasını istiyorum yüce mevladan. İş yerindeki arkadaşların boş boş sitem ve şikayetleri bizim çektiklerimiz  yanında   o kadar anlamsız geliyor kiii. Offf offf bazen kabima sığamıyor atıyorum kendimi okul  bahçesine..Mesleğine dönen kişilere niçin döndün diye olumsuz tepki yok gözün aydin olsun  diyebiliyorlar  ama  hala binlerce bekleyen masumdan  iktidar gibi onların da haberi yok  aaaa varmi o kadar  bak dönüyor işte insanlar yavaş yavaş modundalar.Velhasil  sizin gibi yolunu çizmek  kimseye boyun egmemek en yüce en kutsal iş. Mücadeleden vazgeçmeden tüm resmi sosyal a sosyal ortamlarda  ben varım diyebilsek ah keşke..sorunu  zamanı gelmeden çözemeyiz belki ama  cılız  da olsa bir sesimiz cikar...

Sn @Nilen1302 en motive olmaniz gereken zamanlardasiniz aslinda.. Bizim için bile öyle olmaniz gerekiyor sadece kendiniz için degil.. Hem yasadiginiz hayati kendiniz ve aileniz için daha güzel yaşamalısınız.. Ben üzülüyorum sizin gibi göreve iade olup da umutsuz olanlari isittikce.. Tam tersi dediğim gibi siz bizim icin de bi kat fazla umutlu olmalısınız 😇 öyle olun ki biz duyup isittikce daha da direncli kalalim hakkimizi alana dek.. 

siz de sevgiyle kalin efendim 😇

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 19 saat önce yazdı:

. Ben de bisey istemiyorum emekli olmak istiyorum demistim 😂😂

Dua yerine geçmiştir inşallah senin emekli olduğun günleri de görmeyi nasip etsin Mevlam sevgili. @Ophelia 💞🌺🍀💐

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...