İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Nogam, 3 saat önce yazdı:

Gündem dışı sohbet bölümü varmış ve de aktifmiş dediler. Madem öyle dram filmi önerileri olan varsa, önerilerini beklerim. 

Dram izlemeye karşıyım, hayatımız dram olmuş. Eskiden de böyleydim. Çok su kaybediyorum izlerken. İki senedir dram izlemiyorum daha iyiyim. Bir müslüm ü izledim. O da enfesti...

İzlemediyseniz Kasım'da aşk başkadırı öneririm.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672. EGM. Takipsizlik 2018. 2020 mart kabul gördüm. Darısı tüm masumlara...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 8 saat önce yazdı:

Anladım. Teşekkür ederim.

Az önceki mesajımı düzenlemeye çalışırken düzenleyemedim. Son zamanlarda başıma gelen olay sinirlerimi bozdu da ben içimi dökeyim, sizle de beyin fırtınası yapmış olalım ahali ? 

Daha önceki yorumlarımda idare mahkemesine açtığım davamın yanlış idare mahkemesine tevzi olduğunu söylemiştim. Bu durumla alakalı olarak geçen hafta ilgili mahkemeyi aradım. Durum hakkında bilgi verdim. Kapatırken de "malum bizim davamızın konusu gereği zaten uzun sürüyor, en azından sizin mahkemenizdeki süreç uzamazsa ve bu yönde uğraşırsanız sevinirim" dedim. Teşekkür ederek kapadım. 18/09/2019 tarihinde davayı açtık. Dün tekrar aradım, halen kararı yazmamışlar. Bunun üzerine tekrar hatırlatmalarını istedim. Tamam deyip geçiştirdiler. Yapacakları şey hepi topu UYAP sistemine girip, dosya numaramı sabitleyip karar sekmesine şablon bir görevsizlik kararı yapıştırıp benim kimlik bilgilerimi yazmak olacakken adamlar kılını bile kıpırdatmadılar.

Ben görev yaptığım 5 sene boyunca her kim gelirse gelsin, her kim zor durumda kalırsa kalsın -ki ben ceza mahkemesinde çalışıyordum, normal insanlarla uğraştığımız çok çok nadirdir- elimden geleni fazlasıyla yaptım. Bir çok gelen giden -sözde- hayır duası etti. ("Sözde" diyorum çünkü 10 yıldır deist olduğumu bir kaç kez söylemiştim.)

Şimdi düşününce, memuriyetim sırasında bana edilen duaların ya da yapmış olduğum iyiliklerin hepsi mi gereksizdi ki bir kez olsun benim karşıma benim herhangi bir insana gösterebildiğim iyi niyeti gösterecek memur çıkmadı? Yoksa "iyilik yap denize at" denilen atasözü ya da bu tip özlü sözler sadece yalan mı ya da yaptığımız tüm iyilikler sadece iç rahatlatmaya mı yarıyor? Aldı beni türlü düşünceler. Buyrun beyin fırtınasına.

İnsan sosyal bir canlıdır. Erdemli, insani davranışlar toplumda ne kadar çok kişide görülürse o kadar katlanarak yaygınlaşır.

Sizin dininiz, inancınız ne olursa olsun önemli olan insani davranıştır. Doğrusunu yaptığınızdan emin olun.

Ben de 15 belki daha çok senedir deist-agnostik düşüncedeyim. Ahlaki, insani değerlerden hiç sapmamaya gayret ettim. Hiç pişman olmadım. Çocuğumu da önce İnsan olarak yetiştireceğim. Neye inanacağına büyüyünce karar verir...

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672. EGM. Takipsizlik 2018. 2020 mart kabul gördüm. Darısı tüm masumlara...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Nogam, 4 saat önce yazdı:

Ben de öğretmenim sayın hocam. Çalışmalarımı DGS üzerinden yapıyorum artık. DGS geometri sorularını çözebilecek seviyeye geldim geleceğim. Az kaldı.

Ben bu sene geçersem taktik veririm hocam dgs hazrlnyrm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydn bol iadeli günler olsun

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nogam ve @Magdres hocalarım. Dgs işinden biraz anlarım. Bana sorabilirsiniz.

Ben herkese günaydın, iyi günler, kolay gelsin derim. Ama bazen öyle bakıyorlar ki, haşa sarktığımı falan düşünüyorlar, sanıyorum. Hele de market kasiyerleri 

???

• Kahkaha 4

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, Bir saat önce yazdı:

@Nogam ve @Magdres hocalarım. Dgs işinden biraz anlarım. Bana sorabilirsiniz.

Ben herkese günaydın, iyi günler, kolay gelsin derim. Ama bazen öyle bakıyorlar ki, haşa sarktığımı falan düşünüyorlar, sanıyorum. Hele de market kasiyerleri 

???

Guzel insanlar gunaydin.?Sabahim sayenizde yuzumde tatli bir gulumseme ile basladi.Kalbinizdekileri en kisa zamanda elinizde bulun inşallah... 

Ben de sabah ilk iş kizlarima selam veririm.Gunaydin kizlarim.??? Hepsinin size kucak dolusu selami var, unutmadan ileteyim.. 

Son gunlerde psikoloji ile ilgili kitaplar okuyorum.Videolar izliyorum.42 yasindayim ve ilk defa insanlari anlamaya başladim.Bunu tum kalbimle soyluyorum." Zehirli insan" diye bir tabir okudum, inanin bu insanlarla ic ice yasamisim da anlamamisim.Hep bana soylenir , bir cocuk masumiyetindesin diye. Icimdeki cocugun olmesini istemiyorum, digerleri gibi olmak istemiyorum.Ben tercihlerimle mutluyum. 

Prometheus, 4 saat önce yazdı:

İnsan sosyal bir canlıdır. Erdemli, insani davranışlar toplumda ne kadar çok kişide görülürse o kadar katlanarak yaygınlaşır.

Sizin dininiz, inancınız ne olursa olsun önemli olan insani davranıştır. Doğrusunu yaptığınızdan emin olun.

Ben de 15 belki daha çok senedir deist-agnostik düşüncedeyim. Ahlaki, insani değerlerden hiç sapmamaya gayret ettim. Hiç pişman olmadım. Çocuğumu da önce İnsan olarak yetiştireceğim. Neye inanacağına büyüyünce karar verir...

Bence once durustluk..Bir binanin temelinin saglam olmasi gibi... 

Cocuklarimin vicdanli ve merhametli olmasi icin cabaliyorum.Gerisini onlar bilir...

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 8 dakika önce yazdı:

Guzel insanlar gunaydin.?Sabahim sayenizde yuzumde tatli bir gulumseme ile basladi.Kalbinizdekileri en kisa zamanda elinizde bulun inşallah... 

Ben de sabah ilk iş kizlarima selam veririm.Gunaydin kizlarim.??? Hepsinin size kucak dolusu selami var, unutmadan ileteyim.. 

Son gunlerde psikoloji ile ilgili kitaplar okuyorum.Videolar izliyorum.42 yasindayim ve ilk defa insanlari anlamaya başladim.Bunu tum kalbimle soyluyorum." Zehirli insan" diye bir tabir okudum, inanin bu insanlarla ic ice yasamisim da anlamamisim.Hep bana soylenir , bir cocuk masumiyetindesin diye. Icimdeki cocugun olmesini istemiyorum, digerleri gibi olmak istemiyorum.Ben tercihlerimle mutluyum. 

Bence once durustluk..Bir binanin temelinin saglam olmasi gibi... 

Cocuklarimin vicdanli ve merhametli olmasi icin cabaliyorum.Gerisini onlar bilir...

Hocam zehirli insan tabiri çok haklı bir tabir. Toxic der gevurlar buna. Adamı hayatından bezdirirler. 

Bu arada 42 yaş ne ki ya. Size teyze falan diyorlar, çok da teyze değilsiniz aslında. 

• Beğeni 2
  • Kahkaha 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 4 dakika önce yazdı:

Hocam zehirli insan tabiri çok haklı bir tabir. Toxic der gevurlar buna. Adamı hayatından bezdirirler. 

Bu arada 42 yaş ne ki ya. Size teyze falan diyorlar, çok da teyze değilsiniz aslında. 

Tesekkur ediyorum.Teyze derken sevgi belirtisi.?Zaten yasimi gostermedigimi de soylerler.... 

Bu insanlardan uzak kalmak en guzeli...Cunku insani yoruyorlar ve tuketiyorlar...Herkes kalbindekin yaşasin.Herkes birgun aldigi ahlari da , dualari da yaşayacak...Bunu biliyorum ve tecrubeyle sabittir... 

Bugunku gorevim, domates sosu kaynatmak...Kendime guzel guzel, minnak siseler aldim.Ben kacayim, gorusuruz yuregi guzel insanlar....

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu arada teyze muhabbetini yeni okudum .Ben hoşgörülü bir insanım .Ama her nedense bu uslubu sevmedim.  

Dogal biri olmam belki insanlari boyle dusundurmuş olabilir.. 

Ama soyle bir durum var ki, kiz kardesim yok.Ve hic teyze olmadim.?

• Beğeni 3

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Dianehocam ben de özel eğitimde çalıştım şimdi ise her türlü özel eğitimdeyim okul ortamı çok kolaydı şimdi çok zor gruplara giriyorum saatlerce hazırlık.yapiyorum acaba okulda rahatlıgimi Allah aldı al sana rahatlık şimdi saatlerce hazırlık kendimizi geliştirmeye fırsat oldu.

Okulu hatırlattiniz bana özel.egitim.deyince ne güzel unutmuştum

• Beğeni 3

672 meb 34 md yrd. 16 ay sendika subat ifade eylül 2019 takipsizlik alındı.21 ekim kabul kararını sistemden gordum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...