İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
neoleear, 5 dakika önce yazdı:

Hep değişik şeyler , farklı iş arayışlarım da var.  Buluyorum da ? Ancak sizi tebrik ediyorum. Dedim ya başarı hikayeleri ve mutlu sonlar hoşuma gider...Bana tekrar gelirsek herhalde Güney Batı köşesini gözüme kestirdim ? Bakalım Allah CC hazineleri geniş ...

Vallahi hocam gerçekten bu iş meselesi nasip işi. Doğru yerde ve doğru zamanda olmak .... keşfedilmek için birilerine denk gelebilmek çok önemli. Güzeldir güney batı hocam. Bir yerden başlayın. Gönlünüze göre bir iş olur inşallah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı sabahlar mahalle sakin yağmurlu bir hava tam sevdiğim gibi ahmak ıslatan tarzı yağmurları severim...herkes işinde gücünde benim gibi ev hanımı yok mu bi sabah kahvesi içip iki lafın belini kırar biraz rahatlardık... Benim kurum da karar bekleyen yok zaar hiç duymadım kimseyi.. Bir ben sanırım bekleyen..hayırlı olsun iade olanlar adına.. inanın mutlu oluyor insan acaba ben de olabilirmiyim diye umutlanıyor....kurumu düşününce...

Güncelleme • • elaf
  • Beğeni 2

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın mahallem. Normalde ana forumun tamamını okurdum ama dün o kadar yoğun geçmiş ki ana forum. O kadar mesajı atladım ki. Patronum @MSA hocam inşallah yevmiyeden kesmez ?

Tahminlerimizi iyi kötü tuttu. Fırtına öncesi sessizlik dedik, yılın son haftası bekleniyor dedik. Sanırım ekip olarak artık iyice uzmanlaştık bu komisyonun belirsiz işleyiş sürecinde. 

Kabul alan kaderdaşlar kurtuldu, ret alan kaderdaşlar yeni sürece geçtiler. Artık son düzlüğe girdik. Bakalım bizi n'apcaklar?

Hepinize hayırlı salı günleri dilerim.

• Beğeni 4
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 28 dakika önce yazdı:

Günaydın mahallem. Normalde ana forumun tamamını okurdum ama dün o kadar yoğun geçmiş ki ana forum. O kadar mesajı atladım ki. Patronum @MSA hocam inşallah yevmiyeden kesmez ?

Tahminlerimizi iyi kötü tuttu. Fırtına öncesi sessizlik dedik, yılın son haftası bekleniyor dedik. Sanırım ekip olarak artık iyice uzmanlaştık bu komisyonun belirsiz işleyiş sürecinde. 

Kabul alan kaderdaşlar kurtuldu, ret alan kaderdaşlar yeni sürece geçtiler. Artık son düzlüğe girdik. Bakalım bizi n'apcaklar?

Hepinize hayırlı salı günleri dilerim.

Sıra sizin kabulünüzde gibime geliyor. İnşallah yakın zamanda görürüz Vergici abi.

werwer, 10 saat önce yazdı:

Evet haklısınız. Zaman gösterecek. Bakalım biz mi üzüleceğiz işimizden olduk diye yoksa devlet mi düşünecek işinde ne kadar ehil insanları işlerinden etmişiz , onlara acılar yaşatmışız, bu adamı biz mi atmışız diye.

Tebrikler, bu süreçte böyle başarılı tutunan herkes beni çok sevindiriyor. Bundan daha iyisi iade olmak. 

neoleear, 10 saat önce yazdı:

şimdiii anlayamadınız kışın içindeki yazı siz tabi. Kışın içinde ne yazlar saklıdır oysa...Trabzonlular da anlamaz kıştan ? (Tecrübeyle sabittir ) (Evde var bi Trabzonlu  ? ) Kastediğimiz mademki en uzun gece bu idi artıkın bütün geceler bundan kısa olcek. Bizim durumlarda da bi kırılma noktası er ya da geç olcek inşallah ?

Şu an resmen ilkbahar havası var buralarda. Eskiden de çok soğuk olmazdı ama kar nedir, nasıl yağar bilirdik. Hey gidi, yağmur bile azaldı.?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Diane, 12 dakika önce yazdı:

Sıra sizin kabulünüzde gibime geliyor. İnşallah yakın zamanda görürüz Vergici abi.

İnşallah @Diane hocam. Ama ben daha acil durumda olan arkadaşları öne alayım. Ben en son iade olurum, sıkıntı yok. Hatta mahkeme sürecinde olan arkadaşlar bile daha hızlı iade olsunlar. 

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler, 

Ben TSK dan ihraç oldum, 3 4 ay sonra adıma geri ödeme çıktı ve benden 8000 TL civarı bir para istiyorlar. Açığa alınma ve ihraç edilme süresinde verilen fazla maaşı istiyorlar malum. Bununla ilgili bir kaç sorum olacak ;

1. Açığa alınma ve ihraç edilme emirleri bana ikişer hafta sonra tebliğ edildi, yani geri ödeme hesabı yapılırken bu tebliğ tarihleri mi göz önünde bulundurulmalı yoksa emirlerin tarihi mi? Çünkü ben bana tebliğ edilinceye kadar hala görevdeydim sonuçta. 

2. Hak verirsiniz ki ben bu parayı ödemek istemiyorum, ne yapabilirim veya ödemezsem bu durum benim karşıma neler çıkartabilir, zamanla af çıkar mı veya nasıl bir faiz uygulanır? 

3.Bununla ilgili itiraz dilekçesi yazmak istiyorum, örnek dilekçe var mı acaba veya bir tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. Gerçekten çok canımı sıkılıyor, mesleğimi aldılar, şimdi de 8000 TL para istiyorlar. 

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, herkese geçmiş olsun tekrar, güzel haberler duyarız inşallah... 

• Beğeni 1

istinaf

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cesaret komisyona bakayım dedim sistem bana gönderecek bir onay kodu bulamadı zaar döndü durdu?

• Beğeni 3

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fatih4234, 17 dakika önce yazdı:

İyi günler, 

Ben TSK dan ihraç oldum, 3 4 ay sonra adıma geri ödeme çıktı ve benden 8000 TL civarı bir para istiyorlar. Açığa alınma ve ihraç edilme süresinde verilen fazla maaşı istiyorlar malum. Bununla ilgili bir kaç sorum olacak ;

1. Açığa alınma ve ihraç edilme emirleri bana ikişer hafta sonra tebliğ edildi, yani geri ödeme hesabı yapılırken bu tebliğ tarihleri mi göz önünde bulundurulmalı yoksa emirlerin tarihi mi? Çünkü ben bana tebliğ edilinceye kadar hala görevdeydim sonuçta. 

2. Hak verirsiniz ki ben bu parayı ödemek istemiyorum, ne yapabilirim veya ödemezsem bu durum benim karşıma neler çıkartabilir, zamanla af çıkar mı veya nasıl bir faiz uygulanır? 

3.Bununla ilgili itiraz dilekçesi yazmak istiyorum, örnek dilekçe var mı acaba veya bir tavsiyesi olan varsa çok sevinirim. Gerçekten çok canımı sıkılıyor, mesleğimi aldılar, şimdi de 8000 TL para istiyorlar. 

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, herkese geçmiş olsun tekrar, güzel haberler duyarız inşallah... 

Sn @Fatih4234 hocam ana forumda sorarsanız daha çok yanıt alabilirsiniz. Malum burası gündem dışı.

Ancak hukuki bilgim elverdiği kadarıyla cevap vereyim.

1-Açıkta iken 2/3 maaşınız hakkınızdır. Buna ilişkin geri ödeme olmaz. Hesaplamada bu 2/3'lük kısım da isteniyorsa buna itiraz edebilirsiniz.

2-Tebliğ tarihi sizin ihraç ve açık tarihinizdir. Hesaplamaların bu tarihlere göre yapılması gerekir. 

3-Af çıkacağını sanmam; ancak, 675 sayılı KHK ile birlikte bir düzenleme vardı, bu düzenlemede KHK ile ihraç edilenlerin kıst maaşlarının iade edilmemesine ilişkindi. O tabii emsal olmaz ama siz yine de dilekçede emsal gösterin.

4-Örnek bir dilekçe elimde yok. Ancak önce kuruma bu ödemeye ilişkin bir itiraz dilekçesi yazın. Bu yazdıklarımızı içeren, doğru hesaplamaları gösteren bir dilekçe olsun. Bunu kabul etmezlerse idare mahkemesine başvurabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fatih4234, Bir saat önce yazdı:

İyi günler, 

Günaydın ihraç olduktan sonra istedikleri parayı ödemesini 672 ile ihraç olanlardan odenyenler oldu pismanlar...sonra çıkan KHK da son maaşın geri iade edilmesine gerek olmadığı ama isteyenlere de devletin geri ödeme yapmayacağı yazıyor.675 nolu kek ile ihraç oldum benden de istedi kurum.Sadece listeye değil diğer yerleri de okuyun dedim ödemedim.Ayrıca borcu yoktur diye de yazı talep ettim insanliklarina denk geldi heralde onu da verdiler.Açıkta olunan kısım ile ilgili ödeme isteyebilirler sanırım.Bu tür şeylerde tebliğ edildiği tarih geçerli olmalı.Geçmiş olsun.Buarada maalesef eşimin kini hemen demiştim faiz binmesin diye maalesef...

Eş durumundan ihraç,KYOK var.Isin kurali yok,sadece bekliyorum.Bu arada esim de iftiradan ihrac.Calistigim kurum sanssizligimdi maalesef.Atacak adam bulan bulamayan kurumlar 667 nun o serinletici sorumsuzluk semsiyesiyle ativerdiler iste...Allah buyuk.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 5 saat önce yazdı:

Hayırlı sabahlar mahalle sakin yağmurlu bir hava tam sevdiğim gibi ahmak ıslatan tarzı yağmurları severim...herkes işinde gücünde benim gibi ev hanımı yok mu bi sabah kahvesi içip iki lafın belini kırar biraz rahatlardık... Benim kurum da karar bekleyen yok zaar hiç duymadım kimseyi.. Bir ben sanırım bekleyen..hayırlı olsun iade olanlar adına.. inanın mutlu oluyor insan acaba ben de olabilirmiyim diye umutlanıyor....kurumu düşününce...

Hayırlı sabahlar ben ne sabah kahvaltısı yaptım ne sabah kahvesi ...çocukları okula gönderince uyuyorum bu aralar.dipteyim sondayım depresyondayım ...komisyonla işm bitti çok şükür idari mahkemeden haber beklemekteyim .sevgili diyanet -müftülük sagolsun somut bilgi brlge yok ama biz irtibatlı iltisaklı(!) oldugunu düşünüyoz demiş .kurum aynı olunca yazayım dedim .inşallah tez zmsnda güzel haberler alırsınız .

scn, 1 dakika önce yazdı:

Hayırlı sabahlar ben ne sabah kahvaltısı yaptım ne sabah kahvesi ...çocukları okula gönderince uyuyorum bu aralar.dipteyim sondayım depresyondayım ...komisyonla işm bitti çok şükür idari mahkemeden haber beklemekteyim .sevgili diyanet -müftülük sagolsun somut bilgi brlge yok ama biz irtibatlı iltisaklı(!) oldugunu düşünüyoz demiş .kurum aynı olunca yazayım dedim .inşallah tez zmsnda güzel haberler alırsınız .

Bu arada öglen olmuş?

• Beğeni 3
  • Üzülme 2

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...