İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
elaf, 5 saat önce yazdı:

Evet Sevgili Rose bitti 2018 de  hamdolsun.. ve sonra işten ayrıldım o gün bugündür evdeyim..bekliyorum bir umut komisyon adalet eder de kabul verir diye..

Güzel l mahallemin kandili mübarek olsun..Rabbim dualarımızı kabul eylesin.. Şu Corona virüsünü de yoketsin

Hocam ? yavaş yavaş azalıyorlar yoksa iadeniz mı yakın kalbime öyle bir his geldi..

Sevindim. Şükür 2 yıl sürmüş... 

Teacher, 5 saat önce yazdı:

Dua ederim,dua beklerim @elaf .... 

Ben hepinize ediyorum ve bu gece daha çok edeceğim. 

Beni de dualarınıza alın güzel insanlar.♥️??

Eşli ihraciz @varex ... 

Eşimin de sonucu gelmedi... 

Ben sadece sendikadan bekledigimi dusunuyorum,son ana kadardı... 

Hayirlisi.... 

Çevremde iadeler duyuyorum,temkinli bir iyimserlik içerisindeyim... 

Vicdanım(ız) rahat.... 

Sadece her şey vaktini bekliyor belli... 

Geciktikçe de güzelleşiyor @vergici672 ...

Şimdiden tavuklarımı özledimmmmm... 

Eğer bol yemim olsaydı hiçbirini vermezdim,veremezdim.???

Eminim onlar da sizi şimdiden çok özlemiştir. Hayvanlar için sahibinden ayrılmak zor olur. Çifte iadenizi paylaşmak nasipolsun... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, Bir saat önce yazdı:

bunlar üzerinde bile konuşmaya değmeyecek münferit olaylar...

bu ülkenin her kurumunda canını dişine takıp canla başla ve dürüstçe çalışan insanlar olduğu gibi tersi insanlarda var maalesef...

önemli olan kurumların ve ülkenin yıpranmaması...

asıl önemli konu,  liyakat sahibi insanların iş başında olup ülke için insanlık için çalışması...

makamlar mevkiler hatta hayat bile geçici geriye bakınca güzel eserler bırakmak iyi anılmak gerek...

Sayın dostum( KHK'Lİ olmanın dostluğu otomatikmen getirdiği bilinciyle) size bir iki ekleme yapmak istiyorum. 

Ülkemizin ve milletimizin selameti adına bir çok şeyin yalnış yapıldığını biliyoruz. Söz gelimi ihraç mekanizması ve kurum kanaati denilen şeyin ülke selameti ile açıklamak insafsızlık.

Kurum yöneticileri adete skora oynadılar. Kendi yerlerini sağlamlaştırmak, aferin almak için...karar alıcının böyle davranması kurum teşkilatının neredeyse tamamını bu yöne sevk ediyor. 

Yani ki kimsenin değerler üzerinden yaptığını haklı çıkarmaya hakkı yok. 

• Beğeni 4

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer, 4 saat önce yazdı:

hepimizin kandili  mübarek olsun.

@tömbüldek ve sayın @RosedewittbukateR inşallah sonu hayırlısı olur. Bu ödenekten faydalanırsınız.

@Teacher hocam gelirleri sizinkinin 10 katı ama belki de huzurları sizinkinin 1/1000 ' i. Bence huzur önemli. Ben para/huzur olayını farklı şekilde tecrübe ettim. Kesinlikle huzur diyorum.

@bitirim hocam resminiz efsane olmuş. Güzel seçim.

Özel durumu olan dostlara tek tek hitap etmek istedim. Diğer dostlarda kalbimizde.Sanmayın sizleri unuttuğumu.

Ama @LA TAHZEN hocamada kandil mesajımı lütfen iletin sayın @RosedewittbukateR Olur mu ?

İlettim Hocam mesajınızı. Dünürümün de çok selamı var yakında kavuşacak telefonuna. Herkesin kandilini kutluyor Dünürüm @LA TAHZEN...

Benim 450 tamamlanamıyor kçö işi bana uğramayacak. Böylesi daha hayırlı bence khklı olduğumu bilmesinler. Buna hazır değilim...

Allah Sn @tömbüldek Hocamı da streylesin...

Amin...

Teacher, 4 saat önce yazdı:

Biliyor musunuz,en çok mutlu olacaklar yaşlılarım.??? 

Her gun yanlarina gidiyorum ve onları sevdiğimi,sarilmak istedigimi,ama sarilamadigimi anlatiyorum... 

Iade olursam eğer sarılırım ama.???

Çok varsil bir yere gittiler @vergici672 .Bizim evdeki gelirin 10 kati belki.?

Cebe giren kaç tl olursa olsun eve giren yalnızca berekettir...

Allah helal bol bereketli rızıklar nasip etsin hepimize...

Hüdayi, 2 saat önce yazdı:

Allah’ım!

Senin ikap ve azabından affına sığınıyoruz.   Senin öfken ve gazabına vesile olan cürümlerimizden senin rızana ve hoşnutluğuna sığınıyoruz!..
   Allah'ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni, ailemi, dostlarımı ve tüm müslümanları affeyle.
Kalplerimizden yorgunluğu, Ruhlarımızdan kırgınlığı kaldır Yarabbi.

Affına sığındık, kapına geldik, senden başka sığınılacak kapı yok Yarabbi, günahtan azad eyle bizi!
Sen ki suskun gönüllerde saklı kalanları bilensin,Ne arzu ediyorsak hayırlısı ile ver bize.
Çaresizliğimize çare olacak dualar düşür dilimize!
Rızana uygun yaşamayı nasib eyle. Amin.

Allahım bizi mübarek kandilin bereketinden yeterince istifade edenlerden ve beraati verilenlerden eylesin bizleri... Amin

Ne güzel yazmışsınız Sn Hocam...

Amin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

tüm mahalle sakinlerine iyi geceler...

mutlu ve sağlıklı yarınlar..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ben de size vakt-i zamanında SnKinesyolojiHocamın böyle yine bi kandil akşamı balkonda bizlere ettiği duayı paylaşayım...

Sn Çokoprensesi de anmış olalım. Kim bilir nerelerdedir...

FRU4M8.jpg

Umutlu, 2 saat önce yazdı:

Teşekkürler sn @RosedewittbukateR isimlerin hepsini bilmediğim için tüm mahallenin kandilini kutluyorum?Beraatını alanlardan olmak dilek ve ümidiyle cümlemize hayırlı kandiller?

Amin...

Syslc, 2 saat önce yazdı:

Tüm mahalle sakinleri; Beraat kandiliniz mübarek olsun. 

Sayın @RosedewittbukateR hocam, yorulmamın sebebi hergün ve hafta tatili yapmadan  çalışmak. Bu nedenle de spor yapar gibi olduğum için vucut direnci corana ya ve hastalıklara karşı artıyor. 

Birde şimdi şehirde insanlar evine çekildi. Cadde de çok gürültü olmuyor. Rahatız. 

Sayın @Teacher hocam horozları 35 - 40 tan aşağı satmayın. Yakın olsaydınız yumurtaları ben alır satardım. 1 lira ya biz satıyoruz. Mavi Yumurta lar ise 2 Tl.ye satılıyor. 

Allah dayanma gücü ve bereket versin Sn Hocam...

first aid, 2 saat önce yazdı:

Kalbinizdengecirdiginiz tüm dualarınızin kabul olması dileğiyle, 

Kandiliniz mübarek olsun..

Sağolun Sn Hocam. Ne iyi ettiniz uğradınız...

hepsiyah, 1 saat önce yazdı:

Herkesin kandili muabarek olsun ins? bugun dogumgunumde iade olayim diye dua ediyorum aldigim en guzel hediye olurdu galiba?

Amin. Daha önce örneğini gördük. Neden olmasın. Ol der olur @hepsiyah...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değerli forum arkadaşlarım. Kandiliniz mübarek olsun. Dualarınızda bizden de bahsederseniz mutlu oluruz. Allah CC yar ve yardımcımız olsun ?  Bu mesajı saat 23:00 gibi yazmıştım. bir iki kelime eksikti ve elektrik kesildi ? şimdi 1-2 kelime ilave ettim selamlar...

• Beğeni 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bay edebiyat, 6 saat önce yazdı:

İhraç olunca Kuran-ı Kerim'e yöneldim. Bu "Kitap" ne anlatıyor, neden bahsediyor diye aynı ayetin çeşit çeşit çevirilerini okudum... Bazı günler tek bir ayet üzerine etraflıca durdum, tefsirler okudum... Farklı alimlerin pencerelerinden Kuran'ı seyrettim... Dinde reformist, sadece Kuran yeter'ci, hadisler gereksiz, mezheplere karşıcı DEĞLİM... ama benim Kuran'dan anladığım şeylerden biri de kulluğun belirli günlere/gecelere has kılınamayacağı gerçeğidir.... Kandillerden bahsediyorum...Allah böyle bir kul profili çizmiyor Kuranda... Okuyun göreceksiniz meallerinden... 1 gece ibadet et, Allah affedip cennete gireceksin mesajı/algısı bence çok tehlikeli...Şunu şu kadar oku (dikkat edin sadece okuyacaksınız, yaşamak, hayata tatbik etmek yok) şu kadar senelik günahınız affolacak şeklindeki ifadelerle  Şüphesiz Rablerinin azabından emin olunamaz. (Kimse kendisini kurtulmuş sayamaz. Allah’tan hakkıyla korkmak ve hesaba hazırlanmak lazımdır.) Me’âric Suresi 28. Ayeti siz kendiniz karşılaştırın, karar verin...Hangisi doğru? Ayetler mi , Kurandan bir şekilde çıkar sağlayan hacı, hoca, hocaefendi takımı mı? Neyin BERAAT'i?  Ayet çok açık değil mi? 

ÖZET: Her günü her geceyi  Kuran'a göre ayarlamazsak bu geceler bizi kurtaramaz... Kuru kuru dua da kurtaramaz... Ettiğimiz duanın gereğini yaşamazsak, topu Allah'a atarsak Allah'ın kanunları/kuralları belli...inş. doğru anlaşılırım...

İman, İbadet, Amel, Dua sonuç ? Seni yaratan Rabbin takdiri. İki insan iki tarla; farklı gayret , iki mahsul sonuç ? Rabbin takdiri. İki öğretmen, iki farklı ders programı (dersler isterse bire bir aynı olsun) iki farklı bankamatik, iki farklı gelir sonuç ? Rabbin takdiri. Ne demek Rabbin takdiri. Bazen çok çalışırsın, bütün şartları yerine getirirsin ancak sonuç hüsran olur. ^^Rabbin^^ sana ^^Nasip^^ etmedikçe olmaz. Bazen de çok daha az bir gayretle ummadığın işler başarırsın ^^Nasip^^ olur. Merak eder biraz kurcalarsın arkasından senin ya da seni sevenin sana ettiği hayırlı bir DUA çıkar arkasından. Mümin kişi daima çalışır, tembellik etmez, ibadette gevşek olmaz, Duası sürekli olur. Ancak sonuçtan asla emin olamaz. Allah CC ne nasip ederse sonuç odur ? Evet bazı geceler diğer gecelerden üsün olabilir. (Bazı ineklerin bazılarından daha fazla süt vermesi gibi ? Aynı bakımla bazı ağaçların daha verimli olması gibi, ? Aynı branşta iki öğretmenin birini diğerinden daha fazla faydalı olması gibi ? ) Kuran-ı Kerimi biraz daha araştırdığında Kadir gecesinin diğer gecelerden, Ramazan ayının diğer aylardan daha üstün /faziletli olduğunu da fark edeceksin. Hatta şunu da ilave edelim. Aynı gün aynı akşam iki doktor- iki polis -iki öğretmen çok çalıştıkları gün sonunda yedikleri yemekten aynı lezzeti alamayacaklar. ? Aynı mağazadan aldıkları baklavadan aynı tadı alamayacaklar. Ancak onlara düşen ŞÜKRETMEK. Daha da ötesi HAMDETMEKTİR.  Selamlar... 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 8 saat önce yazdı:

doğum gününüz yakın mi @hepsiyah ??

1 hafta var? yaslaniyorum omrumden bir yil daha gecti mutsuz bir sekilde?

• Beğeni 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
neoleear, 4 saat önce yazdı:

Kuran-ı Kerimi biraz daha araştırdığında Kadir gecesinin diğer gecelerden,

Hocam işte bu kısma katılmıyorum, çünkü Kuran'da "diğer geceler" YOK.... Beraat, Regaip, Mevlid, Miraç "kandil gecesi" olarak hiç geçmiyor... Kadir gecesi için "SURE" var...ama diğerleri için yok... İsra suresinin ilk ayeti için (Miraç kandili ) bile bir sürü farklı tefsir var...  Ama bu geceleri Peygamberimiz(SAV) kutlamış derseniz ona dair de tarihsel bir kanıt da YOK...Gerçekten yok... Açın Dİyanet'in internet sitesini Teravih namazının bile olmadığını, bu ayda kıldığı namazların Resulullah'ın (SAV) mutad ibadedi olduğunu Ramazan'a has olmadığını kendiniz okuyacaksınız...

Elinden geleni yaparsın, sonuç elbette Allah'ın takdiri...Buna kim itiraz edebilir ki?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Bir mektup alıntısına rastladım. Kişi kanserden ölmüş (Ceza evinde değil, rapor verilmiş sanırım ve ceza evinden çıkarılmış). Kanseri ceza evinde öğrenmişler, mektubuda ceza evindeyken yazmış. FETÖ kapsamında ceza almış dosyası yargıtayda. Ceza davası bitmediği için suçlu yada değil diyemem. Ayrıca gerekçeler neler onları da bilmiyorum. Kişi hakkında yorum yapmayacağım. Mektubun bir kısmı dikkatimi çekti (el yazısıyla yazmış resimde paylaşılmış). Bunu en iyi burası anlar diye düşündüm.

"Benim sınavım esarete, bulunduğum yere hasretliğe sabır. Çocuklarımızın en güzel çağlarını görememeye, onlara, sana doya doya sarılamamaya, kana kana koklayamamaya, yanınızda olamamaya, senin durumunun çok zor olduğunu bilmenin verdiği ızdıraba dair sabır benim imtihanım. E hiç kolay değil imtihanım ama ne yaparım. Elden bir şey gelmiyor. Lütfu da hoş sabrı da hoş” 

Bu sayfaya girebilenler olarak en azından alıntıda ki mahrumiyetleri yaşamıyoruz.

İçeri de bulunan kişinin mücadele etme imkanı da aynı şekilde bizimkiyle kıyaslanamaz. Peki mücadele ediyormuyuz? Ne dersiniz.

• Üzülme 8

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...