İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Teacher, 2 saat önce yazdı:

@vergici672 ben öğrencilerimin gözlerinin içine bakmak,onlara dokunmak istiyorum,kalben iletişim kurmak istiyorum.Tenefüste öğretmenler odasında mis gibi çayımı içmek harika olurdu değil mi?????

O da olur hocam. Zamanı gelir onun da inşallah ? 

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba dostlar. Nasıl gidiyor hayat. Sağlığınız yerinde, işleriniz yolundadır inşallah. Bizde furum stabil. Eşim işten çıkmıştı, bi süredir evde. Büyük oğlum çalışıyor eve bakıyor 1 aydır. Çalıştığı yer işyerini taşıyor ve büyütüyor. Eşim müracaat etti. Yılbaşından sonra oda başlayacak inşallah. Evdeyim ben, hamdolsun bi yaramazlık yok. Sağlımız yerinde, bizde durum bu. 

Sizler nasılsınız, işleriniz yolundadır inşallah. Rabbim herşeyin en hayırlısını versin. Elbette bitecek bu kötü günler. Hepsi bir imtihan unutmayın. Kendinize iyi bakın 

(eskiden mektup yazardık, heyecanla cevabını beklerdik. Tıpkı onun gibi oldu bu iletimde. Olsun nostalji yaptık☺️

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı sabahlar hayırlı cumalar dilerim mahallemin güzide sakinlerine... Günaydınlar gününüz ömrümüz aydın olsun inşaallah.. Herşey gönlünüzce olsun. Gönlümüzdeki hakkımızda hayırlı olsun. Dualarımız kabul, haberlerimiz hayrolsun.

@vergici672, Latahzen, Teacher, scn, varex, Rose, Ophelia, Elaziz, Umutlu, Aybüke, ve yazamadığım diğer dostlar hayırlı ve güzel günlere uyanalım.. umarım herkesin beden ve ruh sağlığı yerindedir.. Allah'a emanet olun hayırlı cumalar..

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@elaf hocam teşekkür ederim.

Bütün mahallem ahalisine iyi günler dilerim.

• Beğeni 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar Efendim,

nasılsınız?

Mevla hepimize musibet karşısında metanet,

husumet karşısında mağfiret, cehalet karşısında marifet,

fitne ve fesat karşısında uhuvvet, belalar karşısında sabır ve hikmet nasip etsin. ‘

Her imkan bir imtihan, her imtihan bir imkandır’ şuuruyla Cumamız mübarek olsun.

Saygılar....

• Beğeni 7

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Selam mahalle,

Nasılsınız? İletilerinizi okuyamadım bir süredir. Yorucuuuu misafirlerim vardı. Sağ salim gittiler ?

Sizlerde iyisinizdir umarım. Bir yıl daha uzattılar bu süreci. Sonu hayırlı olsun İnşaallah. Sevinçli bitsin. Mutlu bitsin bu süreç.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 18 saat önce yazdı:

Hayırlı sabahlar hayırlı cumalar dilerim mahallemin güzide sakinlerine... Günaydınlar gününüz ömrümüz aydın olsun inşaallah.. Herşey gönlünüzce olsun. Gönlümüzdeki hakkımızda hayırlı olsun. Dualarımız kabul, haberlerimiz hayrolsun.

@vergici672, Latahzen, Teacher, scn, varex, Rose, Ophelia, Elaziz, Umutlu, Aybüke, ve yazamadığım diğer dostlar hayırlı ve güzel günlere uyanalım.. umarım herkesin beden ve ruh sağlığı yerindedir.. Allah'a emanet olun hayırlı cumalar..

Teşekkürler @elaf amiinn inşaallah diyelim güzel duanıza 4 yılın sonunda yine uzatıldı süreç ya sabıırr deyip umudumuzu kaybetmeden moralimizi bozmadan beklemeye devam Allah sonumuzu hayr etsin insaallah tüm mahalle sakinlerine? selam ? ve dua? ile Allah rahatlık versin iyi geceler??

• Beğeni 5

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı geceler mahalle sakinlerim bugün yorucu bir gündü. Bizim iki numaranın doğum gününü yaptık çok mutlu oldu bir görseydiniz kaç senedir doğru düzgün bir şey yapamamiştik..ilk kez güzel bir doğum günü oldu.29 Aralık da doğdu aslında ikindi ezanında o zamanlar ikindi 14 30 larda okunuyordu..bu gece şuan itibari ile sular kesileceği için dün yaptık ?saat iti bari ile 29 Aralık'tayız.. malum..sacmalardan seçmeler oldu kusura bakmayın.. aslında ben de pek mutlu oldum onu mutlu görünce..ne bileyim paylaşmak istedim.. hayırlı geceler..uykunuzunda sonunda güzel haberlerin olduğu bir sabahınız olsun..

• Beğeni 4

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 2 saat önce yazdı:

Hayırlı geceler mahalle sakinlerim bugün yorucu bir gündü. Bizim iki numaranın doğum gününü yaptık çok mutlu oldu bir görseydiniz kaç senedir doğru düzgün bir şey yapamamiştik..ilk kez güzel bir doğum günü oldu.29 Aralık da doğdu aslında ikindi ezanında o zamanlar ikindi 14 30 larda okunuyordu..bu gece şuan itibari ile sular kesileceği için dün yaptık ?saat iti bari ile 29 Aralık'tayız.. malum..sacmalardan seçmeler oldu kusura bakmayın.. aslında ben de pek mutlu oldum onu mutlu görünce..ne bileyim paylaşmak istedim.. hayırlı geceler..uykunuzunda sonunda güzel haberlerin olduğu bir sabahınız olsun..

Allah sağlıklı uzun ömürler versin ?birlikte neşe içinde kutlayacağınız nice mutlu yaşlar nasip etsin mevlam??????

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar kaderdaşlarım, 

Akşam ihraç bir arkadaşımın watsap durum paylaşımı beni hem duygulandırdı hem gururlandırdı, paylaşmak istedim.

Çalıştığı bir etüd merkezinden öğrencisi;

Türkiye'nin bir elin üç-dört parmağı ile ifade edebileceğimiz köklü üniversitelerinden birinde,

yine bir elin bir-iki parmağı ile sayabileceğimiz bir bölümde okurken

üniversitenin geleneği gereği 

"kendisinin gelişimine anlamlı ve özel  katkı yapan bir öğretmen" olarak bizim arkadaşı seçmiş.

Arkadaşımız;

şatafatlı Üniversitemizin atentli kağıdında,

Rektör Bey'in ıslak imzasıyla

"övgü, teşekkür ve kutlama" ifadeleriyle takdir edilmiştir.

...

Arkadaş vaktinde;

kendisi bu şatafatlı üniversitelerde tıp okuyabilecekken

Zekası ve ileri görüşlülüğüyle geleceğin mesleği diyebileceğimiz, 

yine şatafatlı üniversitelerimizin birinde Uluslararası Arenada kendine yer bulabileceği bir bölüm/meslek seçimi yapıp,

birkaç yıl okumuş  ancak bitirmemiş.

KADER onu alıp öğretmen yapmış.

İhraç olmuş,

tıp kazanmış,

fakat ailesinin geçimini sağlamak için hayat mücadelesine atılmış...

...

Rabbim bu kadar masum insana sabır versin...

Rabbim yanlış yapanları doğru yola iletsin...

Ne diyim?..

• Beğeni 4

672 - MEB - 25 ay istifa edilmiş sendika - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...