İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk

Bugun haftanın yorgunluğu var üzerimde. İyi geceler herkeze. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
hepsiyah, 3 saat önce yazdı:

Gecen oglumi okuldan aldim asonsördeyiz biseyi tartismistik dondu bana bu dunyadan cok sıkldım demezmi ben sok ne gordun bu 5yilda da skıldın dedim? skldım iste cok sanssizim ben diyo Allahim ya yazilanlari okuyinca aklima geldi?

Fındık yaaa... Maşallah... ?

varex, 4 saat önce yazdı:

bu dünya nadide ve güzel bir yer...

onu bu hala getiren biz insanlar korkunç ötesiyiz...

Siz Yaratıcının yarattığı dünyayı anlatıyorsunuz, bizse insanların yarattığı dünyayı...

?

Kafakafka, 2 saat önce yazdı:

Herkese selamlar.

"Hava ayaz mı ayaz ellerim ceplerimde... " modundayız biz Angaralılar. Yorucu bir haftayı da geride bıraktık sevgili forum. Zaman geçsin diye deviriyorum günleri. Oysa daha değerli bi şey yok hayatta. Bu bir yanılgı da olabilir. Yani gelecek güzel günler umudu... Zamanımızı güzel geçirmeye çalışalım en iyisi. 

Yarın için izin aldım. Dostlarla buluşacağız inşallah. Bol bol dedikodu yapacağiz o kesin. Sevgili Ayurt ve Voy a selamlarınızı götürmeliyim. 

Öyle değil mi ? ?

Ayyy çok heyecanlı... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
doganadalet692, 2 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı aksamlar mutlu pazarlar umarı. Herkes İcin guzel gecmıstır hafta sonu ben halen isteyim bir saat sonra kapatıp cıkacagız Rabbım herkese huzur saglık nasip eylesin @RosedewittbukateR hocam yaranız nasıl gecen kaza gecırmıstınız @werwer hocam varmı bir gelişme @Opheliahocam ameliyat hane isleri nasıl hemsırelık oneroyormusun özelde nasıl bu sene unıye hazırlanıp gireyımmı diyorum hemsırelık yada iki yıllık att ya tıbbi gorujtulume böyle özel sektörde isler zor calısma saatleri cok kotu dusunup duruyorum da. @Kafakafka @Elaziz hocam nasılsınız iyisiniz ınsalh aileniz herkes iyidir @vergici672 hocam nasılsınız sızın oralarda kar varmı bizim Diyarbakıra yok her tarafta var bir burada yok ama hava dehset soguk gece ruzgar sesi fena var Rabbım dosards olanların yardımcısı olsun. @strangerhocam @latahzen hocam nasılsınız iyi isiniz @Karakeçili Aşrtndn hocam hayatınız da hersey yolunda ınsalh @tömbüldek hocam siz nasılsınız aileniz hayatınız hersey iyimi varmı bir haberler @hepsiyah hocam umarım sizde iyisinizdir sizden varmı bir haber bir kulis bilgisi ne olacak KHK lı arkadaslaron halleri ? ben etrafa bakıyorum millet biliyor haksızlıkları ama herkes yine kendi halene bakıyor herkes duzelır zamanla diyor bir sey beklorz millet olarak ama ne galiba gökten uzaylılar inecek bu durumu duzeltecek diyorum ? kendınıze iyi bakın mutlu aksamlar diliyorum 

İyiyim şükür, şu maçlarda erkeklerin taktığı bişey var ya uzun, dizle bilek arası, adını unuttum, çorabın içine giyyolar hani, işte onu taktım, çünki malesef dikilemeyen bi yer var orası çarpınca vs kanıyor. Bebek arabalı müşteriler vs çarpıyo bazen, bazen masa katlarına falan çarpıyoruz, o yüzden taktım, korudu beni...

Tek bacağında o olan birini görürseniz o benim...

???

Çok sağolun Sn @doganadalet692 Hocam, sizi mahallenin "en ilgili, vefalı ve tek tek hal hatır soranı" ilan ediyorum... ?

?

Karakeçili Aşrtndn, 50 dakika önce yazdı:

Bugun haftanın yorgunluğu var üzerimde. İyi geceler herkeze. 

Bi siz, bi ben, bi de Sn @tömbüldek Hocam iyi bi yoruluyoruz ama ya...

?

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doganadalet692, 3 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı aksamlar mutlu pazarlar umarı. Herkes İcin guzel gecmıstır hafta sonu ben halen isteyim bir saat sonra kapatıp cıkacagız Rabbım herkese huzur saglık nasip eylesin @RosedewittbukateR hocam yaranız nasıl gecen kaza gecırmıstınız @werwer hocam varmı bir gelişme @Opheliahocam ameliyat hane isleri nasıl hemsırelık oneroyormusun özelde nasıl bu sene unıye hazırlanıp gireyımmı diyorum hemsırelık yada iki yıllık att ya tıbbi gorujtulume böyle özel sektörde isler zor calısma saatleri cok kotu dusunup duruyorum da. @Kafakafka @Elaziz hocam nasılsınız iyisiniz ınsalh aileniz herkes iyidir @vergici672 hocam nasılsınız sızın oralarda kar varmı bizim Diyarbakıra yok her tarafta var bir burada yok ama hava dehset soguk gece ruzgar sesi fena var Rabbım dosards olanların yardımcısı olsun. @strangerhocam @latahzen hocam nasılsınız iyi isiniz @Karakeçili Aşrtndn hocam hayatınız da hersey yolunda ınsalh @tömbüldek hocam siz nasılsınız aileniz hayatınız hersey iyimi varmı bir haberler @hepsiyah hocam umarım sizde iyisinizdir sizden varmı bir haber bir kulis bilgisi ne olacak KHK lı arkadaslaron halleri ? ben etrafa bakıyorum millet biliyor haksızlıkları ama herkes yine kendi halene bakıyor herkes duzelır zamanla diyor bir sey beklorz millet olarak ama ne galiba gökten uzaylılar inecek bu durumu duzeltecek diyorum ? kendınıze iyi bakın mutlu aksamlar diliyorum 

Teşekkür ederim hocam. Hamdolsun bu günümüze. Siz nasılsınız. Ailenziz ,eşiniz nasılar. Bolca selam söyleyin. Allah kolaylık ve bereket versin. 

@Kafakafka hocam tabiki selâm ve sevgilerimizi iletin.   Sizede selam olsun , herşey gönlünüzce olsun inşallah

@vergici672 hocam başınız sağolsun. Zulüm dönemlerinde vefat edenlerin şehit oldugunu söyleyen bi hadis i şerif vardı sanki. Yanlış hatırlamıyorsam. Rabbim merhamet ile muamele etsin inşallah. 

Bizde de kar var. Bizim mahalle buz gibi, yerler buz pisti sanki. Annemlerin mahallesi  ılık ve bol kar var. Allah'ın işi işte.

Sevgili mahallem hayırlı geceler

• Beğeni 2

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
vergici672, 2 saat önce yazdı:

@doganadalet692 hocam, evet kar var. Çok yoğun değil ama yine de var. Soğuk ise fazlasıyla var.

@hepsiyah hocam, bugün ihraç bir meslektaşımın cenazesi vardı. Oraya gittim. Cenazeye gelenlere baktım yine bizim gibi ihraç arkadaşlar. Yıllarca yanında çalışanlardan kimse yoktu. Dediğiniz gibi sadece birbirimiz varız.

@RosedewittbukateR ve @varex hocalarım, dünya güzel yer de insanlık bu dünyanın başına gelmiş en büyük felaket. Gittiği yeri yakmış yıkmış. 

Mekanı cennet olsun, Allah kalanlara sabır, versin... ?

Sereyyan, 1 saat önce yazdı:

@vergici672 başınız sağolsun mekanı cennet olsun hocam.Maaalesef bu süreçte ötekileştirme vefasızlık nankörlük vs.hepsini gördük.İnsanlar merhamet duygularını yitirmişler artık bizi bizden başkası anlamıyor.

Kesinlikle... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@RosedewittbukateR Geçmiş olsun Allah kolaylık versin hocam Rabbim size daha kolay bir rızık kapısı açsın inşaallah 

• Beğeni 2

672 MEB kriter -istifa edilmiş sendika-tanık ifadesi-SMS-2019 Şubat beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Sereyyan, 9 dakika önce yazdı:

@RosedewittbukateR Geçmiş olsun Allah kolaylık versin hocam Rabbim size daha kolay bir rızık kapısı açsın inşaallah 

Amin...

Hepimize...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@doganadalet692 teşekkürler.?

İyi olmaya ve ekmek parası kazanmaya çalışmaya devam.

Yine gece vardiyası -12 derece şuan ?.En soğuk zaman gece  3'ten sonra başlıyor.?En soğuk zamana 2 saat kaldı.?

Elbet sorulur ,bir gün sorulur....

Bu çektiğimiz çileler boşa gitmeyecek umarım!?

Ama ne yapalım şekva yok "hamd"var.

• Beğeni 3

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
doganadalet692, 4 saat önce yazdı:

Tskler..iyiyiz sukur..siz nasilsiniz? Diyarbakira cok selamlar?

tömbüldek, 35 dakika önce yazdı:

@doganadalet692 teşekkürler.?

İyi olmaya ve ekmek parası kazanmaya çalışmaya devam.

Yine gece vardiyası -12 derece şuan ?.En soğuk zaman gece  3'ten sonra başlıyor.?En soğuk zamana 2 saat kaldı.?

Elbet sorulur ,bir gün sorulur....

Bu çektiğimiz çileler boşa gitmeyecek umarım!?

Ama ne yapalım şekva yok "hamd"var.

Hocam evt cok.soguk.

Disarida degilsiniz dimi??

• Beğeni 2

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kafakafka, 07.02.2020 - 21:17 yazdı:

stranger, 52 dakika önce yazdı:

Tskler..iyiyiz sukur..siz nasilsiniz? Diyarbakira cok selamlar?

Hocam evt cok.soguk.

Disarida degilsiniz dimi??

Yarı dışarı !

Depodayim ama depo çok büyük .Dışarısı ile pek bi farkı yok.Kapilar büyük rüzgar esiyor .?

Bebek uyutmadi mi yine?Bu saatte ayaktasiniz!

Güncelleme • • tömbüldek
  • Beğeni 2

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...