İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
Teacher, 4 saat önce yazdı:

En çok sokakta kalan canlılara üzülüyorum.Kizlarimin kümesini akşamları güzelce kapatıyorum,kat kat örtüyorum.Ben çok usudugum için her canlinin çok usudugunu düşünüyorum.?

Aklıma ramazanda susadıkça çiçekleri sulayışım geldi ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @RosedewittbukateR ne iyi etmişsiniz bir araya gelerek.

Dostlar bende bugün bir sirkelendim. Yine geç uyandım yine sigara içtim lakin çok az. 

Bugün hiç kimseye söylemeden sessizce diyete başladım. "Diyetteyim." Deyince " öff biz senden bu sözleri çok duyduk diyorlar."

Bu kez kararlı olmaya karar verdim. Şeker un azalacak. Hepten keserim demiyorum ama azalacak. Hiç su içmezdim. İlaçlarım olmasa bir bardak bile içmezdim. İki gündür suyu arttırdım.  Yarında erkenden kalkmaya niyetlendim. Şu belediyenin spor aletlerinde çalışmaya karar verdim. 98 den 68 e inmem lazım. Umarım depresyon beni yine yataklara düşürmez. Kimseye de diyetteyim demedim sizden başka ?

Ama Allah korusun red alırsam bana mukayyet olun a dostlar.?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Elaziz, 10 dakika önce yazdı:

Dostlar bende bugün bir sirkelendim. Yine geç uyandım yine sigara içtim lakin çok az. 

Bugün hiç kimseye söylemeden sessizce diyete başladım. "Diyetteyim." Deyince " öff biz senden bu sözleri çok duyduk diyorlar."

Bu kez kararlı olmaya karar verdim. Şeker un azalacak. Hepten keserim demiyorum ama azalacak. Hiç su içmezdim. İlaçlarım olmasa bir bardak bile içmezdim. İki gündür suyu arttırdım.  Yarında erkenden kalkmaya niyetlendim. Şu belediyenin spor aletlerinde çalışmaya karar verdim. 98 den 68 e inmem lazım. Umarım depresyon beni yine yataklara düşürmez. Kimseye de diyetteyim demedim sizden başka ?

Başlamak başarmanın yarısıdır...

O iş sizde, siz yaparsınız...

??????

Komisyondan güzel haberler duyun inşallah...

??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 11 dakika önce yazdı:

Bizden çıkmaz ,merak etmeyin @Elaziz ...Ben size çok güveniyorum,istemek var ya istemek başarmanın yarısıdır.?Diyetisyene giderek,bir liste oluşturularak da olabilir.Hem daha sağlıklı ve kalıcı olur diye düşünüyorum....Kolay gelsin,sağlıcakla...

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 36 dakika önce yazdı:

Bizden çıkmaz ,merak etmeyin @Elaziz ...Ben size çok güveniyorum,istemek var ya istemek başarmanın yarısıdır.?Diyetisyene giderek,bir liste oluşturularak da olabilir.Hem daha sağlıklı ve kalıcı olur diye düşünüyorum....Kolay gelsin,sağlıcakla...

Valla öğretmenim gitmiştim geçen yıl. Hiiiiç fayda görmedim. Çünkü hiç bir listeye uyumadım ?

RosedewittbukateR, 40 dakika önce yazdı:

??????

??

Amin aminnn çok amin sayın rose 

RosedewittbukateR, 42 dakika önce yazdı:

??????

??

Ne kadar geniş bir yüreğiniz var hem sizin hem tüm mahallenin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Elaziz, 9 dakika önce yazdı:

Hepimiz öyle, şükür mahallemiz hep güzel insanlarla dolu, birbirimize yaslanarak güç alıyoruz, herkes iyi ki var...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 11 dakika önce yazdı:

Valla öğretmenim gitmiştim geçen yıl. Hiiiiç fayda görmedim. Çünkü hiç bir listeye uyumadım ?

Amin aminnn çok amin sayın rose 

Merhabalar kolay gelsin inşaallah hedefe varırsınız... esim de 98 kilo o da elma sirkesi iciyor ac karnına ve sarımsak yutuyor.. yediklerine de dikkat ediyor.. eşimi zorlayan sey akşamları çayın yaninda birseyler yemesi haliyle streste yeme istegini artırıyor.. ben de saglikli beslenme yapmak istiyorum. Aidin salih in saglikli beslenme tavsiyelerine uymak istiyorum ama basarabilir miyim bilmiyorum...umarim herkes hedefledigi düşlediği seylere kavusur..

• Beğeni 3

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
elaf, 6 dakika önce yazdı:

Merhabalar kolay gelsin inşaallah hedefe varırsınız... esim de 98 kilo o da elma sirkesi iciyor ac karnına ve sarımsak yutuyor.. yediklerine de dikkat ediyor.. eşimi zorlayan sey akşamları çayın yaninda birseyler yemesi haliyle streste yeme istegini artırıyor.. ben de saglikli beslenme yapmak istiyorum. Aidin salih in saglikli beslenme tavsiyelerine uymak istiyorum ama basarabilir miyim bilmiyorum...umarim herkes hedefledigi düşlediği seylere kavusur..

Amin sayın elaf, çok teşekkürler.inanmazdım fakat sanırım uykuda kilo yapıyor. Sirke içerek 44 günde 13 kilo vermiştim lakin kasları eritiyor diyorlar bilmiyorum tereddütlüyüm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Sn @kutay016 Hocam hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz...

Mahalle bakın kim gelmiş...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tesekkur ederim hocam uzun bir aradan sonra tekrar bir arada olmak güzel herkese saygilar selâmlar:)

• Beğeni 5

(701 eski jandarma yeni Çiğ köfteci :) - ohal red - Ankesör - Ankara 24. Idare - Ankara 20.Bölge Adliye)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...