İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Meltem 61, 23 dakika önce yazdı:

Allah herkese gönlündekini hayırlısıyla versin.varex hocaya hayırlı olsun.vergicı hocam.vardır bi sebebi......diyecek birşey yok. En güzeli mevlam böyle uygun görmüş demek.ben de sizde masum olan herkes dönecek. Zamanı bilmiyoruz o kadaka

Herşeyin en güzeli ve hayırlısı sizi bulsun Sn  @Meltem 61 ....  

Nasipte öte yol yok... 

Biz eşli ihraciz,eşim sırasını bana verdi.Hayirlisi...

Güncelleme • • Teacher
  • Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Günaydın mahallem.

Sabah koşumuzu yaptık hanımımla. 

Okullar ve yollar bomboş. 

Bakalım ne olacak 3 hafta boyunca.

Harikasiniz!:)

Ben de esime aşiladim. Bağimli oldum Allah razi olsun diyor?

Ophelia, 2 saat önce yazdı:

Ben de iyiyim sevgili @Teacher hocam ?

üniversiteliniz geliyor yaniiiii ? Başlasın hazırlıklar o zaman...

Kesinlikle sağlık herşeyden önce gelir yalniz iade süreci uzadıkça da sagligimizdan yitiriyoruz öyle ya da böyle..

Günaydın emmi..

Sizin ve eşinizin azmine hayranım gerçekten ??

Biz sağlıkçılar olarak izin dahi alamıyoruz. Normal rutinde devam yanii ??‍♀️??‍♀️

3 hafta boyunca neler olup bitecek bakıp göreceğiz..

Ophelia sizin hastalik/viruslerden ozel korunma yontemleriniz varmi??

varex, 2 saat önce yazdı:

diğer sayfada paylaştım kabul kararını gördüm sistemde arkadaşlar..

darısı tüm mahalle tüm arkadaşlar için kısa sürede olur umarım..

dantes ve ophelia kusura bakmayın sizden önce iade  kararım elime ulaştı...

herkese bol iadeleri mutlu günler arkadaşlar...

Acaba guzel bi haber varmidir bugun cuma diye girdim bu haberi gordum. Ohh sukur biri(miz) daha kurtuldu?????

LA TAHZEN, 2 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam. Şükür bu kuyudan kurtuldunuz. Darısı çukurda debelenen masum kardeşlerimize inşallah

Aminnn aminnnn

Sizin o.disci aklimda..

Her geldiginde aklima istemsizce igreniyorum?

• Beğeni 3

KHK 675, kriter yok, Yurtdışında yetişmiş, Fetö’nün F’si bile bilinmiyordu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
stranger, 27 dakika önce yazdı:

Ophelia sizin hastalik/viruslerden ozel korunma yontemleriniz varmi??

yok @stranger hocam... Siz ne görüyorsanız ekranda o.  Dikkat edilmesi gereken en önemli faktör el hijyeni.. İkinci olarak bağışıklık. Bize hastalık hakkında bilgilendirme yaparlarken hanımlar diyetleri bozuyoruz bol meyve yiyoruz dendi ?

Açıkçası ben endişeli de degilim bu konuda.. Virüsün bulaş durumundaki mortalitesi %3.. Bu da demek oluyor ki vakalarin 100 de 3 ü ölümle neticeleniyor. Risk grubu özellikle 50 yaş üzeri.. Bizler virüsle temas etsek dahi normal bir grip gibi geçireceğiz muhtemelen. Çocuklarınız için hic endişelenmeyin. Çünkü cocuklar icin şu ana kadar bildirilmiş ölümle sonuçlanan hic vaka yok. 

Bizler için en önemlisi virüsle bulaş olmamak aslinda. Çünkü hastalik bizde hafif seyretse dahi taşıdığımız bir başka insanda kötü sonuçlar doğurabilir.Yayilimi en aza indirmek önemli.

Yayilim acisindan kalabalik yerlerden uzak kalıyoruz. Yüksek ateş ve alt solunum yolu problemleri şikayetlerimiz varsa da mutlaka bir sağlık kuruluşuna basvuruyoruz. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 8 dakika önce yazdı:

yok @stranger hocam... Siz ne görüyorsanız ekranda o.  Dikkat edilmesi gereken en önemli faktör el hijyeni.. İkinci olarak bağışıklık. Bize hastalık hakkında bilgilendirme yaparlarken hanımlar diyetleri bozuyoruz bol meyve yiyoruz dendi ?

Açıkçası ben endişeli de degilim bu konuda.. Virüsün bulaş durumundaki mortalitesi %3.. Bu da demek oluyor ki vakalarin 100 de 3 ü ölümle neticeleniyor. Risk grubu özellikle 50 yaş üzeri.. Bizler virüsle temas etsek dahi normal bir grip gibi geçireceğiz muhtemelen. Çocuklarınız için hic endişelenmeyin. Çünkü cocuklar icin şu ana kadar bildirilmiş ölümle sonuçlanan hic vaka yok. 

Bizler için en önemlisi virüsle bulaş olmamak aslinda. Çünkü hastalik bizde hafif seyretse dahi taşıdığımız bir başka insanda kötü sonuçlar doğurabilir.

Çok teşekkür ediyorum @Ophelia ... 

Her odaya ıslak mendil koydum.Limon,yeşil çay,zeytin ve okyanus esintisi kolonyalarimi gün içinde ailecek kullanıyoruz. Beslenmeye önem veriyorum....

Ben en çok yaslilarim için dua ediyorum ve telaslaniyorum.Kronik rahatsızlıkları var ve çok hassaslar.? 

Gun içinde gerekli bilgilendirmeleri yapıyorum.Rabbim korusun....

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stranger, 32 dakika önce yazdı:

Harikasiniz!:)

Ben de esime aşiladim. Bağimli oldum Allah razi olsun diyor

Yavaş yavaş ekipman da yapmaya başlıyoruz ona. Decathlon'un ucuz gri ayakkabısı ile başladığı koşularda şimdi gözü güzel ayakkabılara takılıyor. Yıllardır kahrımı çeken mizuno'm ucuz olsa hem kendime hem ona alacağıma ama ikisini aldım mı asgari ücretin yarısından fazlası gidecek. 

Ophelia, 15 dakika önce yazdı:

Bizler için en önemlisi virüsle bulaş olmamak aslinda. Çünkü hastalik bizde hafif seyretse dahi taşıdığımız bir başka insanda kötü sonuçlar doğurabilir.Yayilimi en aza indirmek önemli.

Yayilim acisindan kalabalik yerlerden uzak kalıyoruz. Yüksek ateş ve alt solunum yolu problemleri şikayetlerimiz varsa da mutlaka bir sağlık kuruluşuna basvuruyoruz. 

Hocam biz yaşlılarımızdan endişe ediyoruz. Derdimiz onlara bulaştırmamak. 

• Beğeni 5
  • Kahkaha 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 8 dakika önce yazdı:

Yavaş yavaş ekipman da yapmaya başlıyoruz ona. Decathlon'un ucuz gri ayakkabısı ile başladığı koşularda şimdi gözü güzel ayakkabılara takılıyor. Yıllardır kahrımı çeken mizuno'm ucuz olsa hem kendime hem ona alacağıma ama ikisini aldım mı asgari ücretin yarısından fazlası gidecek. 

Hocam biz yaşlılarımızdan endişe ediyoruz. Derdimiz onlara bulaştırmamak. 

İade olunca @vergici672 ilk işiniz sevgili hayat arkadaşınıza güzel bir ayakkkabi almak olsun ... 

Biz de eşimle yürüyoruz,spor ayakkabım biraz sorun çıkarıyor,iyi bir spor ayakkabısı şart.Esime de ,bana da?..Neyse ,tek derdimiz bu olsun.Rabbim hepimize daha güzellerini versin.... 

Benim de derdim,yaslilarim,benim canlarım onlar.♥️Gün boyu ilgilenemedigim zamanlar" bizi unutma" diye ugurluyorlar beni.Kiyamammmm... 

Bu arada Sevgili Rose,aramiza dönecek inşallah...?????

• Beğeni 6

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

701 olmuşuz komisyon bizi unutma 667 ile mı bašlamıstı KHK Ler hatırlamıyorum ama 701 olduk artık de hayde...?yorulduk da.. bekle bekle bittik..korona da geldi..hepten şoktayız çocuklar evden  internet üzerinden eğitim yapacak nasıl olacak 23 ünde sınavlar başlıyordu.. sorular sorular... Bir de birbiri ile anlaşamayan çocuklarımı evin içinde nasıl idare edeceğim??biran önce sıcaklar gelsin..korona da gitsin...amin...Rabbim bizi her türlü mikroplardan korusun... amin amin...

• Beğeni 5

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 3 saat önce yazdı:

diğer sayfada paylaştım kabul kararını gördüm sistemde arkadaşlar..

darısı tüm mahalle tüm arkadaşlar için kısa sürede olur umarım..

dantes ve ophelia kusura bakmayın sizden önce iade  kararım elime ulaştı...

herkese bol iadeleri mutlu günler arkadaşlar...

hayırlı olsun... uzun zamandır güzel haber almıyorduk ?

• Beğeni 3

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex hocam hayırlı uğurlu olsun inşallah. Sayenizde buralar şenlenmiş ?bekleyen tüm arkadaşların iadeleri en yakın zamanda olur inşallah.

Bizde GSS yaptık diye bu haftaya full randevu aldım bana çocuklara şansımıza koronoda bu hafta çıkıverdi inşallah virüs falan kapmamışızdır.?

Teacher, Bir saat önce yazdı:

İade olunca @vergici672 ilk işiniz sevgili hayat arkadaşınıza güzel bir ayakkkabi almak olsun ... 

Biz de eşimle yürüyoruz,spor ayakkabım biraz sorun çıkarıyor,iyi bir spor ayakkabısı şart.Esime de ,bana da?..Neyse ,tek derdimiz bu olsun.Rabbim hepimize daha güzellerini versin.... 

Benim de derdim,yaslilarim,benim canlarım onlar.♥️Gün boyu ilgilenemedigim zamanlar" bizi unutma" diye ugurluyorlar beni.Kiyamammmm... 

Bu arada Sevgili Rose,aramiza dönecek inşallah...?????

Hocam sizinde gözünüzaydın oğlunuz geliyormuş bol bol hasret giderirsiniz bu vesileyle? 

@Ophelia hocam çoğu görevlide eldiven maske var ama doktorların hiçbiri takmıyor neden acaba. Sizin yazdıklarınızda içimi rahatlattı Allah korusun yaşlısından gencine hepimizi. bu panik havasında öyle korkutuluyoruz ki. Okulrın kapanmasıda bu korkumuza tuz biber oldu açıkcası

• Beğeni 2

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Wonder, 18 dakika önce yazdı:

@Ophelia hocam çoğu görevlide eldiven maske var ama doktorların hiçbiri takmıyor neden acaba. Sizin yazdıklarınızda içimi rahatlattı Allah korusun yaşlısından gencine hepimizi. bu panik havasında öyle korkutuluyoruz ki. Okulrın kapanmasıda bu korkumuza tuz biber oldu açıkcası

Doktorlarin görünmez kalkanı varsa demek ?

Şaka bir yanaa bu tamamen tercih meselesi..

Okulların tatil olması ise vaka sayısını en az düzeyde tutma çabası.

Zaten surda havaların iyice ısınmasına birşey kalmadı. Virüs sıcaklığa dayanıksız bir yapıya sahip. O yüzden havalar ısındı mi görülme sıklığı iyice düşecektir. Tekrar kış gelene kadar da asi bulunmuş olur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...