İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Cem Cem, 25.10.2019 - 13:14 yazdı:

Yok kardeşim bana 1 yıl 6 ay verdiler indirim yaparak iyi hal filan...HTS önemsiz olsa ilk celsede vermezler ceza..şuan istinafta dosya yeni basvurduk

kardeş HTS demişsin. içerik yoktur. görüşmemi? sms mi? hangi tarih aralığında ve ne sıklıkta. görüşme karşılıklı mı görüşme süresi nedir? kaç kişi var. muhatap yönetici mi yoksa üye mi? mesai ya da sosyal arkadaşlık var mı? dini gün ve geceler cuma günleri vs hepsi etken faktör. detay verirsen bizde kendi açımızdan bakarız

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
anka0606, 5 saat önce yazdı:

kardeş HTS demişsin. içerik yoktur. görüşmemi? sms mi? hangi tarih aralığında ve ne sıklıkta. görüşme karşılıklı mı görüşme süresi nedir? kaç kişi var. muhatap yönetici mi yoksa üye mi? mesai ya da sosyal arkadaşlık var mı? dini gün ve geceler cuma günleri vs hepsi etken faktör. detay verirsen bizde kendi açımızdan bakarız

KARDEŞ!!

İl genelindeki adalet bakanligi personellerine sohbet duzenledigi ve ilgilendigi iddia edilen 2 şahis ile HTS mevcut. Yani; arama, aranma, mesajlaşma. HTS de içerik asla cıkmaz.

Adı gecen 2 şahis da farkli bakanliklara baglı devlet memuru.

Sadece HTS; aleyhime tanik beyani yoktur.

Özelden yazabilirsin.

Adalet Bakanlığı - OHAL Sonrası İşlem - 10 Haziran 2019'dan beri Açıkta - 11 Ekim'de İlk Duruşmada 51. Maddeden Ertelemeli Adli Ceza - BAM Ret - Ekim 2020'den beri Dosya Yargıtayda - Kriter Sadece HTS (Bahtsız Bedevi)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhabalar eşim için buradayım 695 inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 2.03.2020 - 21:35 yazdı:

Bu kısımda referans hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum ancak kuruma sordukları konusunda bence yanılıyorsunuz. Yani başka illerde sordularsa bilmiyorum ama benim bulunduğum ilde sormamışlar. Başsavcı vekilinin yaptığı tahkikat kararını "kurum kanaati" olarak nitelemişler. İdare mahkemesine dilekçe yazacağım zaman kuruma gidip kanaati istemiştim "veremeyiz" demişlerdi. İdare mahkemesinde dosyam açılınca dosya fotokopisini aldığımda gördüm ki tahkikat evrakı kurum kanaati olmuş.

Usta geçmiş olsun en başta.  bende 679 KHK ile ihraç oldum kriter sadece Albatros 3a 2017 de takipsizlik aldım benle beraber takipsizlik alan 3a kiriteri olan arkadaş açıkta olduğu İçin döndü ben  hala bekliyorum Beni niye ihraç ettiler anlam veremiyorum hiç bir kriter hiç bir Bağlantı vs yok   Sorum şu seni Baş savcı vekili nin almış olduğu ifadeye göre mi seni atmışlar o kurum kanaati olarak mı görükmüş 

679 khk ohal komisyonu  3.5 yıldır  inceliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sercan06, 2 saat önce yazdı:

Usta geçmiş olsun en başta.  bende 679 KHK ile ihraç oldum kriter sadece Albatros 3a 2017 de takipsizlik aldım benle beraber takipsizlik alan 3a kiriteri olan arkadaş açıkta olduğu İçin döndü ben  hala bekliyorum Beni niye ihraç ettiler anlam veremiyorum hiç bir kriter hiç bir Bağlantı vs yok   Sorum şu seni Baş savcı vekili nin almış olduğu ifadeye göre mi seni atmışlar o kurum kanaati olarak mı görükmüş 

Evet, Başsavcı vekilinin almış olduğu savunma sonrasında bakanlığa bildirdiği görüşü "Kurum Kanaati" olarak adlandırmışlar. Her ilde bu şekilde midir ya da sizin akıbetiniz ne olur bilemiyorum ama çevremden gördüğüm ve duyduğum kadarıyla referansı olan kritere bakılmaksızın iade oluyor. Sizin olayını halen komisyondaysa birilerine bakın ya da duyurun derim. 

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon da ret alanlar kurum görüşü olumsuz bildiriyorlar ancak bilgi vermiyorlar ancak mutlaka yaziyorlar idare mahkemesine dava açınca.orda görürler 

Tanık beyanlarına bakıyor irtibat iltisak diyorlar başka birine aynı dosyada RE f işe girme sohbet beraat komisyon dondu

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Enteresan, 10 saat önce yazdı:

Evet, Başsavcı vekilinin almış olduğu savunma sonrasında bakanlığa bildirdiği görüşü "Kurum Kanaati" olarak adlandırmışlar. Her ilde bu şekilde midir ya da sizin akıbetiniz ne olur bilemiyorum ama çevremden gördüğüm ve duyduğum kadarıyla referansı olan kritere bakılmaksızın iade oluyor. Sizin olayını halen komisyondaysa birilerine bakın ya da duyurun derim. 

Usta bu referans dediğin nedir, kurumda çalıştığın hakim savcı vs amirin referans olmasindan mi bahsediyorsun 

Adalet Bakanlığı 2012 Yılı Nisan ayı göreve başlama tarihim. 2012 senesinden sahte hat üzerinden aranmama ilişkin HTS kayıtlarının çıkması sonucu 2019 yılı Aralık ayında açığa alındım. 2011 senesinden SGK kaydım var, bu iş yerine bağlı bank asya hesabım vardı. Hesabım maaş hesabıydı ve 2011'den sonra hesap hareketi yok. Yurt dışına çıkmama şartıyla adli kontrol altına alındım. Soruşturma halen devam etmektedir. İdari soruşturma da başladı, henüz savunmam alınmadı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bgra, 05.02.2020 - 00:34 yazdı:

2012 yılına ait HTS kayıtları var birkaç kişiyle bunlar delil olarak Yüksek Disiplin Kuruluna gönderildi birde tanık beyanı var başka birşey yok zaten beraat aldım milat tarihten sonra hiçbirşey zaten yok

Slm dostum. 2011 2012 HTS de içerik önemli mi? Görüştüğünüz kişinin görevi pozisyonu yaptığı iş ve fetö deki görevi önem arz ediyor mu? Yani bunları bilip bilmemek milat tarihi açısından önemli mi. Hem adli hem idari bakımdan. 

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar merhaba. tanık beyanı dışında ne gibi kriterler delil niteliği taşıyor? 17 25 öncesi sonrası mesai arkadaşlığı var. Kurum dışı kimse ile HTS yok ama tanık beyanı/beyanları + baz çakışması = ?  sonuç nedir? belli tarih kriteri var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba. tanık beyanı dışında ne gibi kriterler delil niteliği taşıyor? 17 25 öncesi sonrası mesai arkadaşlığı var. Kurum dışı kimse ile HTS yok ama tanık beyanı/beyanları + baz çakışması / yoğunluk = ?  sonuç nedir? belli tarih kriteri var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...