İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Adalet Bakanlığı Personeli Forumu

Önerilen Yorum

CHARLİE CHAPLİN, 26.06.2019 - 20:40 yazdı:

Beraat aldıktan sonra ihraç olanlar da var aramızda. 701 KHK çok garip bir KHK, ben de görevdeyken ihraç oldum.

Evet 701 çok garip. Aslında 701 in en büyük garabeti, alelacele yapılması. Soyleki özellikle takip ettim yayınlanması gereken günden daha geç sanırım 3 gün sonra yayınlandı ve listeler çok acele dolduruldu. Bence arada kaldıkları kişileri de listeye acele eklediler. Ben mesela 04.08.2016 da gözaltına alındım. 32 ay soruşturma sürdü. Neden ilk KHK larda ihraç olmadım da son KHK da açığa bile alınmadan ihraç oldum? Bana göre soruşturmam devam ettiği için. ihraç olduktan 8 ay sonra takipsizlik aldım. Ben böyle düşünüyorum. Zaten 701 ler çoğunlukla fisleme ve tanık ifadesine bağlı olarak kurum kanaati diye düşünüyorum.

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar basvuruyorumdan geldim bende. birşey sormak istiyorum. tam tarihini hatılamıyorum ama takip edenler hatırlaycaktır. Maltepe CİK 'da İnfaz koruma memuru arkadaşı komisyondan kabul kararı aldığını ve  karar içeriğinde örgütün çözülmesine yardımcı bilgiler verdiğinden dolayı  kabul kararı verildiği kendisinin bile çok şaşkın olduğunu eğer paylaşırsa kararı atacağını söyleyen bir arkadaş vardı. kendisi burada ise birşey sormak istiyorum bana özelden ulaşabilir 

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ahmet yilmaz, 5 saat önce yazdı:

arkadaşlar basvuruyorumdan geldim bende. birşey sormak istiyorum. tam tarihini hatılamıyorum ama takip edenler hatırlaycaktır. Maltepe CİK 'da İnfaz koruma memuru arkadaşı komisyondan kabul kararı aldığını ve  karar içeriğinde örgütün çözülmesine yardımcı bilgiler verdiğinden dolayı  kabul kararı verildiği kendisinin bile çok şaşkın olduğunu eğer paylaşırsa kararı atacağını söyleyen bir arkadaş vardı. kendisi burada ise birşey sormak istiyorum bana özelden ulaşabilir 

Merhaba bahsettiğiniz karar bana da çok şaşırtıcı geldi. Adli olarak beraat normal ama idari olarak irtibat ya da iltisak olayını atlatması sürpriz olmuş. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Magdur4848 İyi günler kardeşim. İdare Mahkemesi Karar verdi mi? Ne aşamada?

@igokalp47

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlısıyla bizde yaptık başvurumuzu, Adaleti bilmeyenlerden adalet istedik dün, neyse Allah utandırmasın...

679 KHK - Ret - Kurum Kanaati -  Albatros

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

675'li varmı aramızda?

Pukay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben 675 KHK ile ihraç oldum, komisyondan bana yeni ret kararı geldi, hakkımdaki ceza yargılaması ise halen devam ediyor. İdare mahkemesi itiraz dilekçemi hazırlıyorum. Pukay

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BZMSPT, 6 dakika önce yazdı:

Ben 675 KHK ile ihraç oldum, komisyondan bana yeni ret kararı geldi, hakkımdaki ceza yargılaması ise halen devam ediyor. İdare mahkemesi itiraz dilekçemi hazırlıyorum. Pukay

İhraç sebebiniz neydi?

701 Sayılı KHK, Albatros-3A, Takipsizlik, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2007-2008 tarihleri arasında yaklaşık 7-8 aylık sürat kargoda sigortalı görünmem, sohbet toplantılarına katılmam, adliyede görevli personelin bir gurubuna sohbet toplantısı düzenleyen birisiyle telefon (hts) görüşmemin olması, hakkımda devam eden kovuşturma ve kurum görüşü, diye belirtilmiş.

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
syemini, 02.07.2019 - 17:42 yazdı:

@Magdur4848 İyi günler kardeşim. İdare Mahkemesi Karar verdi mi? Ne aşamada?

Mesajı yeni gördüm, daha 15 gün oldu itirazı yapalı, daha birşey yok 

701 KHK - Adalet Bakanlığı - OHAL komisyonu Ret - Albatros

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...