İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar hiç şok markette çalışan oldumu aranizda çalışma şartları  nasıl acaba başvuru yapmıştım aradilar bilgi sahibi olmak.icin soruyorum

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Beklemek bitti, 06.03.2022 - 10:31 yazdı:

Çarşamba günü Kabul kararımı gördüm  kriter yok adli kesinleşmiş beraat  kurum TSK astsubay

Hayırlı uğurlu olsun darısı bütün masumların başına inşallah.. Forumda asker iadesi duymak çok güzel birşey az da olsa ümit oluyor

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 07.03.2022 - 08:54 yazdı:

Sayıon @serpil68,

Hayırlı uğurlu olsun, Umarım zor günler bitmiştir.

Gelişmeleri, aşamaları paylaşırsanız sevinirim.

Ekleme: Paylaşımdan sonra genel forumu incelerken orada da paylaşımınız gördüm. Verilen cevaplardan birisindeki absürtlük dikkatimi çekti. Kim olduğunu, ne yazdığını belirtmeyeceğim mutlaka görmüşsünüzdür. "Hayırlı olsun", "geçmiş olsun" gibi basit iki kelimeyle dahi iyi niyet dile getirmek, mutluluğu paylaşmak ne kadar zormuş" demekten kendimi alamadım.

Çok teşekkürler Sayın @Aklimabikmadan usanmadan sorularımıza verdiginiz cevaplar icin özveriniz icin tekrar tekrar teşekkürler. Süreç hakkında şuan pek bir bilgimiz yok ihraç olduğu yerde başlayacak eşim tebligat eline geçince. Ilerleyen zamanlarda öğrendikçe yazarım.Allah haksızlığa uğrayanlara darda zorda olanlara yardım etsin .

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@serpil68 hayırlı olsun 👏👏 bekleyen arkadaşlarda inşallah en kısa sürede görevlerine geri dönerler.

689 khk  kkk 1.derece yakın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, gelir vergisi matrahının ay bazında hesaplanması ve düzeltilmesiyle ilgili dilekçe yazacağım kurum Kara kuvvetleri bağlı bulunduğum tugaya gidiyorum bize değil vergi dairesine yazacaksın diyor vergi dairesine gidiyorum mal müdürlüğü bakıyor sizin maaşlara diyor mal müdürlüğüne gidiyorum tugaya yazacaksın diyor ben dilekçeyi iadeli taahhütlü göndermeye karar verdim hangi kuruma göndermeliyim TSK da iade olup gelir vergisi için başvuran oldumu nasıl yaptı bilgi verirseniz sevirim. 

689 KHK - KYOK - İDARİ SORUŞTURMA YOK - İNCELEME DEVAM EDİYOR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Şevket, 1 saat önce yazdı:

Merhaba, gelir vergisi matrahının ay bazında hesaplanması ve düzeltilmesiyle ilgili dilekçe yazacağım kurum Kara kuvvetleri bağlı bulunduğum tugaya gidiyorum bize değil vergi dairesine yazacaksın diyor vergi dairesine gidiyorum mal müdürlüğü bakıyor sizin maaşlara diyor mal müdürlüğüne gidiyorum tugaya yazacaksın diyor ben dilekçeyi iadeli taahhütlü göndermeye karar verdim hangi kuruma göndermeliyim TSK da iade olup gelir vergisi için başvuran oldumu nasıl yaptı bilgi verirseniz sevirim. 

Ben henüz göreve başlamadım. Fakat forumdan edindiğim bilgilere göre ilk olarak dilekçe ile kuruma başvuruluyor. Ret gelmesi halinde vergi mahkemesine dava açılıyor.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Şevket, 2 saat önce yazdı:

Sayın @Şevket,

Siz kamu görevlisi olarak yaşadığınız süreç itibariyle ilk muhatabınız çalıştığınız kurum. Dilekçenizi çalıştığınız kuruma vereceksiniz.

Vereceğiniz dilekçede,

Sonuç kısmına madde numarası olmadan

"fazlaya ilişkin haklarımı saklı kalmak üzere;" yazdıktan sonra alt maddelere numaralı olarak isteklerinizi ayrı ayrı yazınız.

Son üç madde olarak da;

*İş bu dilekçeme 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 5 ve 7 inci maddeleri kapsamında işlem yapılmasını, 

*İş bu dilekçemle alakalı olarak T.C. Anayasası ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu kapsamında gerçek ve tüzel kişiler hakkındaki haklarımın saklı olduğunun bilinmesini,

* İş bu dilekçenizle alakalı olarak Dilekça kanunu kapsamında işlem yapılmaması durumunda ilgililer hakkında Türk Ceza kanunun 121 maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunacağınızı (Dilekçe hakkının kullanılmasının engellenmesi Madde 121- (1) Kişinin belli bir hakkı kullanmak için yetkili kamu makamlarına verdiği dilekçenin hukuki bir neden olmaksızın kabul edilmemesi halinde, fail hakkında altı aya kadar hapis cezasına hükmolunur.)

gereğinin yapılarak dilekçeme 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 7 inci maddesi kapsamında gerekçeli olarak yazılı cevap verilmesini arz ederim.

şeklinde bir dilekçe hazırlayınız.

Dilekçeyi mutlaka iki suret yazıp bir suretinin birlik evrak kayıt defterine yazılmasını ve sizde kalan suretin arkası yada önünde defterdeli sıra, tarih biligileri yazılarak alan kişinin adı soyadı, rütbe ve görevi yazılı olarak imzalatınız. 

Dilekçenizi CİMER üzerindendende gönderebilirsiniz, İadeli taahhütlü olarakta Tugay komutanlığına gönderebilirsiniz. Bu iki dilekçe ispat için gerekirse kullanmak içindir.

3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 5. maddesi gönderilen makamda hata durumunda dilekçeyi alanın yapması gerekenleri açıklamaktadır.

Örnek kararlar;

YARGITAY 4.CEZA DAİRESİ ESAS NO:2012/28459 KARAR NO:2013/4036 https://www.kararara.com/forum/viewtopic.php?t=18773

Bilgi için http://tbbdergisi.barobirlik.org.tr/m2019-142-1842

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Sayın @Şevket,

Siz kamu görevlisi olarak yaşadığınız süreç itibariyle ilk muhatabınız çalıştığınız kurum. Dilekçenizi çalıştığınız kuruma vereceksiniz.

Vereceğiniz dilekçede,

Sonuç kısmına madde numarası olmadan

"fazlaya ilişkin haklarımı saklı kalmak üzere;" yazdıktan sonra alt maddelere numaralı olarak isteklerinizi ayrı ayrı yazınız.

Son üç madde olarak da;

*İş bu dilekçeme 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 5 ve 7 inci maddeleri kapsamında işlem yapılmasını, 

*İş bu dilekçemle alakalı olarak T.C. Anayasası ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu kapsamında gerçek ve tüzel kişiler hakkındaki haklarımın saklı olduğunun bilinmesini,

* İş bu dilekçenizle alakalı olarak Dilekça kanunu kapsamında işlem yapılmaması durumunda ilgililer hakkında Türk Ceza kanunun 121 maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunacağınızı (Dilekçe hakkının kullanılmasının engellenmesi Madde 121- (1) Kişinin belli bir hakkı kullanmak için yetkili kamu makamlarına verdiği dilekçenin hukuki bir neden olmaksızın kabul edilmemesi halinde, fail hakkında altı aya kadar hapis cezasına hükmolunur.)

gereğinin yapılarak dilekçeme 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 7 inci maddesi kapsamında gerekçeli olarak yazılı cevap verilmesini arz ederim.

şeklinde bir dilekçe hazırlayınız.

Dilekçeyi mutlaka iki suret yazıp bir suretinin birlik evrak kayıt defterine yazılmasını ve sizde kalan suretin arkası yada önünde defterdeli sıra, tarih biligileri yazılarak alan kişinin adı soyadı, rütbe ve görevi yazılı olarak imzalatınız. 

Dilekçenizi CİMER üzerindendende gönderebilirsiniz, İadeli taahhütlü olarakta Tugay komutanlığına gönderebilirsiniz. Bu iki dilekçe ispat için gerekirse kullanmak içindir.

3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 5. maddesi gönderilen makamda hata durumunda dilekçeyi alanın yapması gerekenleri açıklamaktadır.

Örnek kararlar;

YARGITAY 4.CEZA DAİRESİ ESAS NO:2012/28459 KARAR NO:2013/4036 https://www.kararara.com/forum/viewtopic.php?t=18773

Bilgi için http://tbbdergisi.barobirlik.org.tr/m2019-142-1842

Sayın @Aklimakabul kararıni gördünüz mü çoook sevindim.Allah bir daha böyle sıkıntılar yasatmasin.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba iyi günler herkese hakkımda idare mahkemesi kabul kararı vermişti. 27 ocaktada msb ye yazı ulaştı. Ancak hala bir ses seda yok 1.5 ay oldu. Msb davayı istinafa taşıdı acaba istinaf sonucunda mı atama emri gelir. Bilgi sahibi olanlar yorum yapabilir mi ?

1.derece yakın açığa alınma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alnımaçık, 59 dakika önce yazdı:

Merhaba iyi günler herkese hakkımda idare mahkemesi kabul kararı vermişti. 27 ocaktada msb ye yazı ulaştı. Ancak hala bir ses seda yok 1.5 ay oldu. Msb davayı istinafa taşıdı acaba istinaf sonucunda mı atama emri gelir. Bilgi sahibi olanlar yorum yapabilir mi ?

İlgili kanun maddesi şöyle der:

2577 sayılı İdari Yargı Usulü Kanunu (İYUK) Madde 28:

1.(Değişik:10/6/1994-4001/13 md.) Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez

....

4. (Değişik: 21/2/2014-6526/18 md.) Mahkeme kararlarının süresi içinde kamu görevlilerince yerine getirilmemesi hâlinde tazminat davası ancak ilgili idare aleyhine açılabilir.

--

Bu kanun maddelerine göre, İdare'ye tebliğinden itibaren 30 (otuz) gün içinde göreve döndürülmeniz gerekmektedir. 30 gün içinde işlem tesis edilmezse, bu kişilere karşı dava açabilirsiniz.

İdare'nin davayı istinafa götürmesi, göreve başlamanıza engel değildir. O ayrıca yürüyecek bir süreç. O süreç devam ederken sizi 30 gün içinde göreve başlatmak zorundalar.

Peki sizin açınızdan şu anda ne yapılabilir? İdare'ye bir dilekçe ile başvurulurak durumunuz hatırlatılabilir.

Güncelleme • • Bla Bla Bla

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...