İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

önemli değil @phantom18 dalgınlık olmuştur
zaten kafa akıl kalmadı hayatımız saçmalıklar yüzünden ne hale geldi Allah hepimizin yardımcısı olsun

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

bunu anlamadım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar. 

ceza verilmesine yer olmadığı kararı tsk dan ihraç sebebimidir acaba?

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ayrıca ohal komisyonunun açıklamaları mevcut..Bir kişinin tüm geçmiş bilgilerine bakılıyor.Bylock, bank Asya, dernek-vakıf-dershane, gazete-dergi, 1. Derece akraba durumu, sosyal medya paylaşımları, soruşturma geçirmesine rağmen yapı içerisinde ki aktif rolü nedir, ne değildir?Son yapılan ohal kom. Sayfasında bunlar var.Adalet ve hakkaniyetten bahsediliyor inşallah öyledir.Vidanınız rahat ise sıkıntılar da çeksek o beraat ve kabul kararı inşallah cümlesine gelecektir..

@Aklima Süreç savunma alma ile başlıyor dediniz.Peki ne kadar sürer? Abimkkk da görevli bu arada

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Değerli Arkadaşlar, NOT : Bugün ili bende kalsın ilk mahkemede 1 saat içinde yargılandım ve heyet tarafından terör örgütü üyesi olmakla suçlandım ve ceza aldım sonra bu cezayı HAGB sına cevirdiler. ben 2007 yılında 5 ay ozaman cemaat olan bu hain yapının öğrenci evinde kalmıştım ve bu evin ev abisi olan haini ve 1 kişiyi daha biliyorum dedim ve fotoğraf teşhisi yaptım fakat ben etkin pişmanlıktan faydalanmak istemiyorum dedim herhangi bir örgüte üye olmadım dedim yaklaşık soruşturma aşamasında 10 tane savunma vermiştim ve hepsinde açık ve net bir şekilde yazdım fakat heyet bunu ETKİN PİŞMANLIK saydı ve HAGB verdi.( beraatimi talep ediyorum mahkeme aksi kanaatte ise lehime olan durumlardan yararlanmak isterim dedim son sözümde.) şimdi durumum ne olur nereye itiraz edebilirim. LÜTFEN HAKSIZ İTAMLARDA BULUNANLAR CEVAP VERMESİN . 2007 YILINDA BİLDİĞİM NE VARSA SÖYLEDİM VE SÖYLEDİĞİM KİŞİLERDE DURUMU BİLİYORLAR. KİMSE BENCE BİLDİĞİ BİRŞEY VARSA SAKLAYIP HAİNLERE HİZMET ETMESİN.

701 sayılı KHK TSK Asb. OHAL komisyonuna inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sadece bu mu?Daha sonrasından görüşme, konuşma, hts kaydı vb var mı?Bu arada çok geçmiş olsun?

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fb1907, 10 saat önce yazdı:

Ayrıca ohal komisyonunun açıklamaları mevcut..Bir kişinin tüm geçmiş bilgilerine bakılıyor.Bylock, bank Asya, dernek-vakıf-dershane, gazete-dergi, 1. Derece akraba durumu, sosyal medya paylaşımları, soruşturma geçirmesine rağmen yapı içerisinde ki aktif rolü nedir, ne değildir?Son yapılan ohal kom. Sayfasında bunlar var.Adalet ve hakkaniyetten bahsediliyor inşallah öyledir.Vidanınız rahat ise sıkıntılar da çeksek o beraat ve kabul kararı inşallah cümlesine gelecektir..

@Aklima Süreç savunma alma ile başlıyor dediniz.Peki ne kadar sürer? Abimkkk da görevli bu arada

Sayın FB1907,

Bahsettiğiniz incelemeler KHK ile işlem yapılanlar için. Doğruluğu da somut örneklerle tartışılır.

Sizin durumunuz OHAL sonrası için çıkarılan kanun kapsamında. 7145 sayılı kanunla https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/4.5.375.pdf adresinde bulunan 375 saylı KHK ya "Geçici Madde 35- (Ek: 25/7/2018-7145/26 md.)" maddesi eklendi. OHAL sonrası işlemler bu maddeye göre yapılıyor. Bu maddenin B fıkrası;

"B) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle; terör örgütlerine veya Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen;" şeklinde. Buradaki sıkıntı "değerlendirilen" ifadesi. Bu ifade idareye takdir hakkı veriyor. Problemde bu takdir hakkının keyfi olarak kullanılmasından kaynaklanıyor. "Değerlendirdim" deyip işlem yapıyor. EP bu aşamada sıkıntı. "değerlendirdim" derken kuruma mahkemede sorulacak "neye dayanarak değerlendirdin. Gerekçen ne diye" Kurumda bakın ben soruşturması olduğunu bilmerme rağmen belki KYOK alacak diye bekledim ama ifadesinde kendisi EP den faydalanmak istediğini belirtmiş. Yani bu örgütle bir bağı olduğunu kabul etmiş" diyecek. Soruşturma kovuşturmaya dönüşürse bunu da kullanacak. Süreç tamamen kurumun EP den ne zaman haberdar olacağına bağlı. Normalde hakkında adli işlem yapılan personelin bu durumu birliğine bildirmesi gerekir. Ancak ne yazık ki personelin kendisi bir yana birliklerdeki ilgili makamlarda oturanlar dahil bu durumu genel olarak bilmediklerinden bu husus aranmayabiliyor. Bu hususu bilen birisi varsa zaten ne ifade verdiğine dair bir dilekçe yada ifade vermesini ister. Burada da EP konusu gündeme gelirse birlik bu durumu hemen üst makamlara bildirir. İşlem böylece hızlı bir şekilde başlar. Fakat yazdığım gibi bu husus herkes tarafından ne yazık ki bilinmiyor. Mevcut durumda büyük ihtimalle, MSB nin adli bürosunun yada kuvvetin adli bürosunun haberi olunca (savcılık yazı yazacaktır.) işlem başlatılır. İlk adımda savunma alınmasıdır.  375 saylı KHK nın "Geçici Madde 35- (Ek: 25/7/2018-7145/26 md.)" maddesinin son paragrafı gereği en az 7 gün süre tanınarak savunması istenir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne yazık ki bu ep olayını bu şekilde bilmediğimiz için böyle ifade vermiş abim ve dediğiniz gibi kılı kırk yararak araştırıyor kkk da..Kamu davası acıkacaktır muhtemelen burdan ceza almamak veya hagb almamak önemli yani beraat etmek yararımıza  doğru mudur?Hagb hususu mahkemede soruluyormuş  Hagb olsada itiraz edilebilir mi?Ayrıca komisyonun hagblilerle ilgili genellikle kararı ne olmustur?

Güncelleme • • Fb1907

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Işık, 10 saat önce yazdı:

Değerli Arkadaşlar, NOT : Bugün ili bende kalsın ilk mahkemede 1 saat içinde yargılandım ve heyet tarafından terör örgütü üyesi olmakla suçlandım ve ceza aldım sonra bu cezayı HAGB sına cevirdiler. ben 2007 yılında 5 ay ozaman cemaat olan bu hain yapının öğrenci evinde kalmıştım ve bu evin ev abisi olan haini ve 1 kişiyi daha biliyorum dedim ve fotoğraf teşhisi yaptım fakat ben etkin pişmanlıktan faydalanmak istemiyorum dedim herhangi bir örgüte üye olmadım dedim yaklaşık soruşturma aşamasında 10 tane savunma vermiştim ve hepsinde açık ve net bir şekilde yazdım fakat heyet bunu ETKİN PİŞMANLIK saydı ve HAGB verdi.( beraatimi talep ediyorum mahkeme aksi kanaatte ise lehime olan durumlardan yararlanmak isterim dedim son sözümde.) şimdi durumum ne olur nereye itiraz edebilirim. LÜTFEN HAKSIZ İTAMLARDA BULUNANLAR CEVAP VERMESİN . 2007 YILINDA BİLDİĞİM NE VARSA SÖYLEDİM VE SÖYLEDİĞİM KİŞİLERDE DURUMU BİLİYORLAR. KİMSE BENCE BİLDİĞİ BİRŞEY VARSA SAKLAYIP HAİNLERE HİZMET ETMESİN.

Sayın Işık,

HAGB kararı verilebilmesi için bunu sizin kabul etmeniz gerekir. HAGB adı üzerinde Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması olduğundan dolayı yani ortada hüküm olmadığından istinaf ve temyiz yolu kapalıdır. Bu konuda 7 gün içinde kararı veren mahkemeye itiraz edebilirsiniz. İtirazınızda suçlu olmadığınızı belirtip beraatınizi istemelisiniz. Bunun içinde https://forum.khkhaber.com/topic/12258-16-ceza-dairesi e-20174012-k 2018755-2013-öncesi-sohbet-okul-dergi-gazete-çeşitli-yardım/?tab=comments#comment-23494 sayfasındaki karardan faydalanabilirsiniz.

İtiraz konusunda https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/hukmun-aciklanmasinin-geri-birakilmasi.html adresindeki paylaşım faydalı olacaktır. "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Kararına Nasıl İtiraz Edilir?" şeklinde başlık var.

https://www.hukukihaber.net/hagb-kararina-itiraz-incelemesinin-kapsami-makale,5852.html ve http://www.ankahukuk.com/hukmun-aciklanmasinin-geri-birakilmasi-kararina-itirazda-incelemenin-kapsami/ sayfalarınıda inceleyebilirsiniz.

Bu arada avukatınız olması gerekir. Kendisi ne diyor. Belirttiğiniz durum ve ceza miktarının 2 yıl altı olmasından anladığım örgüt üyeliğinden işlem yapılmamış. Belirttiğiniz hususlarla da yardım kapsamına da sokulamaz. Bilgi vermeniz mümkün mü?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fb1907, 9 dakika önce yazdı:

Ne yazık ki bu ep olayını bu şekilde bilmediğimiz için böyle ifade vermiş abim ve dediğiniz gibi kılı kırk yararak araştırıyor kkk da..Kamu davası acıkacaktır muhtemelen burdan ceza almamak veya hagb almamak önemli yani beraat etmek yararımıza  doğru mudur?Hagb hususu mahkemede soruluyormuş  Hagb olsada itiraz edilebilir mi?Ayrıca komisyonun hagblilerle ilgili genellikle kararı ne olmustur?

Sizin durumunuzun komisyonla alakası olmayacak. Siz eğer kamu görevinden çıkarma işlemi yaşanırsa direk idare mahkemesine başvuracaksınız. Komisyon olayını unutunuz.

Abinizi EP den faydalanmak istemiyorsa, "EP nin ne olduğunu yaptığı araştırmayla öğrendiğini bu hususun örgütle bağı olduğunun kabulü manasına gelen bir pişmanlık durumu olduğunu öğrendiğini ancak kendisinin bu örgütle hiç bir bağının olmadığını, suç işlemediğini bu nedenle EP talebinden vaz geçtiğini" belirten bir dilekçe verebilir.

Bu durumda neler olabilir; tutuklanması istenebilir, istenmeyebilir. İstense dahi kabul edilmeyebilir. Dava açılacaksa davanın bir kısmında tutuklu kalabilir. Yada tutuksuz yargılanmasına da karar verilebilir. artıları ve eksileri değerlendirilerek verilmesi gereken bir karar.

Güncelleme • • Aklima

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler @aklima sürekli abim komisyondan bahsediyordu kusura bakmayın bilmiyoruz bazı şeyleri..

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...