İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sayın mk668 önceki sayfada benim ret gerekçesini yorumlar mısınız? Tesekkurler

Sayfa 128 de bu arada

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Pardon 118 

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Askerdik  Ben sizin kararınızı okumuştum gerekçeye şaşırmadım. Çünkü 669 dan beraat edip istinaf onaması da olan bir arkadaşıma (kriter olmamasına rağmen) kurumun olumsuz görüşüne istinaden red gelmişti. Size şunu demiş idare: o dönem mezunlarını ben şüpheli görüyorum. Sizin durumunuz yargıda mutlaka düzeltilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK668, 1 saat önce yazdı:

5 yıl üst üste tam sicil notu almak, komisyon tarafından ret gerekçesiymiş bugün bunu da duydum ya...

NŞA da sicil notunuz tam değilse bir problem var demektir.

Yani üst üste 5 sene sicil notunuz tam olacak diye bir kaide yok, ama doğru düzgün birisiyseniz siciliniz hep tamdır.

Daha neler göreceğiz bakalım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tesekkurederim kırılan gurur onur düzelmez de. Benim ihraç olma sebebim bylock hat magduruyum hattı kullanan kişi de zaten beraat etti. Buna hiç deginmemisler takipsizlik kararını kirpmislar sizce bunu mahkemede belirtmeliyim.

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Askerdik  Siz zaten hepsini belirteceksiniz. Mahkeme daha sonra ilgili kurumlara müzekkere yazıp bilgi ve belge isteyecek ve ona göre kararını verecek. Duygusallık konusu ayrı bir mevzu. Kafanızı fazla takmayın başa geldi çektik, çekiyoruz...

@werwer  Geçenlerde bir yerde okumuştum burada da olabilir. Erken terfiler, üst üste alınan tam sicil notları, kurmaylık, yabancı dil notları, astsubaylıktan subaylığa geçiş bunlar kriter olarak değerlendiriliyormuş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK668, 23 dakika önce yazdı:

@werwer  Geçenlerde bir yerde okumuştum burada da olabilir. Erken terfiler, üst üste alınan tam sicil notları, kurmaylık, yabancı dil notları, astsubaylıktan subaylığa geçiş bunlar kriter olarak değerlendiriliyormuş.

personel başarılıysa işinin hakkını veriyorsa tabii ki bunları alacaktır.Bunlardan hariç olarak bu örgüt vasıtsıyla ( torpil) yükselenleri tespit etmeleri gerekir. Dolayısıyla işleri zor. Daha fazla masumun hakkına girmeden orduyu bu örgütten temizleyip , hakkımızı bize gerçek askerlere teslim etseler artık.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@werwer  Tabikide bunu hepimiz temenni ediyoruz, öyle olmasını gönülden istiyoruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK668, 5 dakika önce yazdı:

@werwer  Tabikide bunu hepimiz temenni ediyoruz, öyle olmasını gönülden istiyoruz.

Komisyonun eski TSK ve EGM personeline daha şüpheci olarak yaklaşmasını olumlu karşılıyorum. Ama bazen amaçları farklılaşıyor. Buda hiç uygun değil. Sapla samanın birbirinden ayrılma zamanı çoktan geçti. Canımı sıkan nokta şu: beraat eden MEb personeli jet hızıyla iade, beraat eden TSK personeline ret. Hiç ahlaki ve hukuki değil. Allah sonumuzu hayır etsin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Konu hep dön dolaş aynı ( EGM+TSK ve diğerleri )yere geliyor, o yüzden genelde okuyup geçiyorum.Artık söylenecek söz kalmadı. Canınızı sıkmayınız, bu da bir sınav deyip mücadelemize devam edeceğiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...