İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
MsK., 3 dakika önce yazdı:

Bakanlık bünyesi harici öyle bir atama çok zor. 

Kurumlar arası geçiş hakkından yararlanılmaz mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 9 dakika önce yazdı:

Bakanlık bünyesi harici öyle bir atama çok zor. 

Benim anlamadığım şöyle olacak. Danıştay iade kararı verecek (inşallah) ondan sonra kurum eğer istemez se  başka kuruma verebilir ama öncelikle iade kararı almak gerekiyor sanki!!

MSBde memur.Eylül 2016 bakan kurul kararı ile ihraç.Ocak 2018 takipsizlik.Dosya 2018 Danıştayda temmuz 2023 BOZMA.BİM Eylül 2023 iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol., 9 dakika önce yazdı:

Kurumlar arası geçiş hakkından yararlanılmaz mı?

EGM, TSK, JGNK, ve Üniversite personelinin kurumlar arası geçiş hakkı vardır. Yani elbette olabilir ama ben mevcut şartlara göre zor olarak değerlendirmede bulundum.

Ghaneli, 3 dakika önce yazdı:

Benim anlamadığım şöyle olacak. Danıştay iade kararı verecek (inşallah) ondan sonra kurum eğer istemez se  başka kuruma verebilir ama öncelikle iade kararı almak gerekiyor sanki!!

https://kadimhukuk.com.tr/makale/kurumlar-arasi-gecis-nedir-nasil-yapilir-657/

Tabiki de sizin öncelikle göreve iadeniz gerekiyor sonrası için bu linki okuyun derim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 7 dakika önce yazdı:

EGM, TSK, JGNK, ve Üniversite personelinin kurumlar arası geçiş hakkı vardır. Yani elbette olabilir ama ben mevcut şartlara göre zor olarak değerlendirmede bulundum.

https://kadimhukuk.com.tr/makale/kurumlar-arasi-gecis-nedir-nasil-yapilir-657/

Tabiki de sizin öncelikle göreve iadeniz gerekiyor sonrası için bu linki okuyun derim.

Kardeşim 14 yıllık devlet memurluğumda en çok istedim şeydi kurum değişikliği bizim işde herkesin hayalidir kurum değişikliği. En başta olması gerekenler 1. Bakan 2. Paşa oda MSB nin içinde olan paşa yoksa gerisi kurtarmıyor. Memurluk hayatımda yanımda 1 yılı dolduğu gün başka kuruma geçiş yapanı gördüm onun çorbasında 1 numara vardı.

Kurul kararı ile ihraç edildiğim için kurul kararı ile iade edilebilirim onun içinde 1 ve 2 numara lazım ama maalesef.

MSBde memur.Eylül 2016 bakan kurul kararı ile ihraç.Ocak 2018 takipsizlik.Dosya 2018 Danıştayda temmuz 2023 BOZMA.BİM Eylül 2023 iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim dosya hızlı ilerledi Kasım 2018 den beri Danıştay da.

İdare mahkeme de çok uzun sürmedi Mesela BİM 6 sürdü 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ghaneli, 1 dakika önce yazdı:

Benim dosya hızlı ilerledi Kasım 2018 den beri Danıştay da.

İdare mahkeme de çok uzun sürmedi Mesela BİM 6 sürdü 

Sonuç itibariyle sizin işiniz sağlam olacak ve emsal teşkil edecek. Biraz daha sabır (sabırda kalmadı ya) demekten başka bir telkinimiz yok maalesef.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Değerli forum üyeleri hepinize kolay gelsin; ben foruma yeni üye oldum siz değerli üyelerden bir kaç bilgi rica edecektim. Ben 2018 nasıplı kara kuvvetleri muvazzaf personeldim. Maalesef geçen ay msb onayıyla ihraç edildim. Tabi bundan önce GGU ve açığa alınma süreleri de mevcut. Adli işlemim 23 şubatta 2. duruşmada beraat ile  sonuçlandı fakat savcı istinafa götürdü. Kriter 2012 kaymakamlık tarafından  sodes eğitim projesiyle gönderildiğim 4 aylık fem dershanesi ve 2013 te iki haftalık evde kalma devlet yurdu çıkana kadar. Daha sonra bu yapıyla irtibatım olmadı. İdari davayı açtım. Acaba bu kriterlerden idare mahkemesinden iade olan var mı? 223/2 e den beraat aldım. Msb ihraç kararında iltisaklı olarak değerlendirdiğinden ihraç etmiş. Tşkler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lila73, 5 saat önce yazdı:

Değerli forum üyeleri hepinize kolay gelsin; ben foruma yeni üye oldum siz değerli üyelerden bir kaç bilgi rica edecektim. Ben 2018 nasıplı kara kuvvetleri muvazzaf personeldim. Maalesef geçen ay msb onayıyla ihraç edildim. Tabi bundan önce GGU ve açığa alınma süreleri de mevcut. Adli işlemim 23 şubatta 2. duruşmada beraat ile  sonuçlandı fakat savcı istinafa götürdü. Kriter 2012 kaymakamlık tarafından  sodes eğitim projesiyle gönderildiğim 4 aylık fem dershanesi ve 2013 te iki haftalık evde kalma devlet yurdu çıkana kadar. Daha sonra bu yapıyla irtibatım olmadı. İdari davayı açtım. Acaba bu kriterlerden idare mahkemesinden iade olan var mı? 223/2 e den beraat aldım. Msb ihraç kararında iltisaklı olarak değerlendirdiğinden ihraç etmiş. Tşkler.

Sayın Lila73,

SODES, bazı illere mahsus ve net tanımlanmış bir hedef kitlesi olan uygulama ve başvuru yapılarak kabulü sonrasında faydalanılan bir program. Siz ne kapsamda başvurdunuz ve kabul edildiniz paylaşmamışsınız. FEM dershanesine SODES bileşenlerinin hangisi kapsamında gönderildiğinizi paylaşmadığınız için yorum yapamıyorum. http://www.sodes.gov.tr/sodes-uygulama-usul-ve-esaslari/ sayfasında 2012 için uygulama usul ve esasları var. İncelendiğinde  proje kabullerinin bakanlık tarafından yapıldığı yazmakta. Yani siz bakanlığın onayladığı bir projeye başvurunuz üzerine kaymakamlık tarafından uygun görülmüşsünüz. Bu durumun artı tarafı. Bu hususu vurgulayınız.

Asıl mevzu 2012 yılındaki FEM' in devamı olarak 2013 yılında evde kalma. Yani bu kişilerle iletişiminiz varmış izlenimi var. Bunlarda 375 sayılı KHK nın "değerlendirilen" ifadesiyle idareye verdiği takdir hakkı için yeterli değil.

Beraat kararınızda ne yazıyor, Evde kaldığınızı kim söyledi, söyleyen EP den faydalandımı, başkalarınında adını verdimi, verdiyse o kişilerden örgütle bağı kabul eden varmı, 2013-2018 arası aleyhinizde örgütle alakalı bir delil varmı? Gibi pek çok soru akla geliyor.

Beraat almanız 375 sayılı KHK açısından önemli değil. Büyük ihtimalle beraat aldığınız suçlama "silahlı terör örgütü üyesi olmak" tır. Yani siz CMK kapsamında suçlu değilsiniz. İkisi farklı hususlar.

KKK sizi neden hangi gerekçeyle iltisaklı gördü konusu ayrıca önemli.

https://forum.khkhaber.com/topic/22641-375-sayılı-khk-değerlendirilen-şeklinde-takdir-yetkisinin-dayanaksız-kullanılamayacağı-i̇ade/

sayfasındaki karar size faydalı olacaktır. Bunun yanında forumda "takdir yetkisi", "keyfi" şeklinde (tırnak işaretleri dahil) arama yaptırınız.

Sizin davanızda üzerinde durmanız gereken ana husus idareye "değerlendirilen" ifadesiyle verilen takdir hakkının keyfi kullanılamayacağı ama kullanıldığı hususudur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

kfxl24.jpg

BİM AZLIK oyu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende OHAL Komisyonundan haber bekleyenlerdenim 

Uzun zamandır giremiyordum  foruma maalesef beklemeye devam

692KHK KYOD  soruşturma yok, mahkeme yok OHAL beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...