İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Sibemol., Şimdi yazdı:

Kabul kararı vermezler bence, yani karar vermezler. Seçime kalırız gibi geliyor bana maalesef.

Zannetmiyorum komisyon öyle yada böyle mutlaka bir karar verecektir. İlla kabul vermemek için uzatacak değil. Kurum kararı diye ret verip geçmelerine engel hiçbir durum yok. Hesap verecekleri bir mercii yok yani. Nasıl KESK'lileri sonlara bırakıp mecburen kabul veriyorlarsa bizim için de öyle olacak diye değerlendiriyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MsK., 15 dakika önce yazdı:

Zannetmiyorum komisyon öyle yada böyle mutlaka bir karar verecektir. İlla kabul vermemek için uzatacak değil. Kurum kararı diye ret verip geçmelerine engel hiçbir durum yok. Hesap verecekleri bir mercii yok yani. Nasıl KESK'lileri sonlara bırakıp mecburen kabul veriyorlarsa bizim için de öyle olacak diye değerlendiriyorum.

Komisyon bizler için (kritersizler) istihbari bilgilere kaldı, bekletir de.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol., 6 dakika önce yazdı:

Komisyon bizler için (kritersizler) istihbari bilgilere kaldı, bekletir de.

Olabilir başka da bir ihtimal görünmüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AdaletBekleyen701, 6 saat önce yazdı:

çok geçmiş olsun ?

1. derece yakın tam olarak neyiniz oluyor.. yakın görevde derken hala cemaatte mi ?

689 inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 8 saat önce yazdı:

@Sibemol. @MsK. @Atiba @Daşbırk @668 KHK @Nefer @Koyunyemez @AdaletBekleyen701 @ÜMİT ÖZENBOY @Terazi @serpil68 

Benim bildiğim üyeler, yazamadığım da vardır. Ayrıca üye olmayıp bekleyenlerde var.

Eşim icin takip ediyorum. Herhangi bir kriteri yok abisi (cezası bitti ve cıktı bir ay oldu biz hâlâ bekliyoruz) ve kardesi (onada komserlik sınavından ötürü bir dava daha acilacakmis)

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
serpil68, 41 dakika önce yazdı:

Eşim icin takip ediyorum. Herhangi bir kriteri yok abisi (cezası bitti ve cıktı bir ay oldu biz hâlâ bekliyoruz) ve kardesi (onada komserlik sınavından ötürü bir dava daha acilacakmis)

Sizin durumunuzu biliyorum umarım olumlu sonuçlanır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Selamlar herkese. Yazmıyordum bir süredir ama bir hareketlenme olmuş bende ekleyeyim birşeyler.

Biliyorsunuz es durumu ihracım. Ret almıştım dosyam 27. Idarede ve hızli ilerliyor beklediğimden. Bununla ilgili birkac detay yazacağim ama önce konustuklariniza ekleme yapayım.

Benim durumumda olan bir kaç arkadasimla irtibattayim ve sadece benim kararim cikti. Içlerinde durumlarimiz birebir benzer olanlar da var. Ben artik komisyonun belli bir kriter siralamasi yaptigini sanmıyorum. Rastgele gidiyor. Bana dosyasi benzeyip 670li bir KHK da ihraç olanin benden önce karari cikmaliydi ama o bekliyor ben 701 le ret aldim. Belki önlerine erken düşmenin bir sebebi vardir. Bir kaç kez pandemide vs. gönüllü gorevlendirilmek istemiştim cimer aracılığı ile.

Ohal sonrası eş durumundan ihraç arkadaşlardan iade olan arkadaşı bölge adliye de onayladi. Kurum danıştaya hazırlanıyor. Vazgeçmiyorlar maalesef. Ama danıştay kararı ciddi bir emsal olabilir.

Baska bir arkadaş ilk derece ret, bölge idare iade şeklinde oldu. Dosyasini istedim iletisimimiz koptu:)

Gelelim bana. 27. Idare kurumlardan istedigi belgeler kısmında özellikle 3. Şahıslara ait bilgi göndermeyin diyor. Bu bana olumlu gelmişti ama kurumun gönderdiği dosya maalesef fiyaskoydu.

Eşimin ifadesi diye baskasinin ifadesinin gönderilmesinden tutun, Tc kimlik numarasina kadar akrabalik iliskimin bulunmadigi kişilerin akrabammis gibi eklenmesi, hakkinda sorusturma bile olmayan benim tutuklu gibi gösterilmemden çıkın. Daha da yazacağım ama sinirlerim izin vermiyor.

Tabi burda mahkemenin tutumu önemli. Karsi savunmamizi yaptık. Avukatim var bu arada. Bekliyoruz sabırla.

Hiçbir suça karışmamış,  kul hakkı yememiş, geldiği yere hakkıyla gelmiş olanın hakkını rabbim kimse de birakmayacaktır inanıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

693 inceleme devam bana tebliğ edilen bi resmi kriter yok tahminim eşimin biz evlenmeden önceki SGK kayıtları yüzünden İhraç edildim  eşim memur da değil benim kardeşim ve onun abisi görevde  syok alalı 2 yıl oldu

17 Ağustos 2017 GGU 25 Ağustos 2017 ihraç 7eylul 2017  kurum ihbarı sonucu soruşturma açılması 14 Nisan 2019 syok kararı (7 Mayıs 2019 kendim gidip öğrendim ) 693 KHK  kriter 1. Derece akraba (tahmin) 6 Nisan 2022 tarihinde kabul kararını gördüm.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, 25 dakika önce yazdı:

Selamlar herkese. Yazmıyordum bir süredir ama bir hareketlenme olmuş bende ekleyeyim birşeyler.

Biliyorsunuz es durumu ihracım. Ret almıştım dosyam 27. Idarede ve hızli ilerliyor beklediğimden. Bununla ilgili birkac detay yazacağim ama önce konustuklariniza ekleme yapayım.

Benim durumumda olan bir kaç arkadasimla irtibattayim ve sadece benim kararim cikti. Içlerinde durumlarimiz birebir benzer olanlar da var. Ben artik komisyonun belli bir kriter siralamasi yaptigini sanmıyorum. Rastgele gidiyor. Bana dosyasi benzeyip 670li bir KHK da ihraç olanin benden önce karari cikmaliydi ama o bekliyor ben 701 le ret aldim. Belki önlerine erken düşmenin bir sebebi vardir. Bir kaç kez pandemide vs. gönüllü gorevlendirilmek istemiştim cimer aracılığı ile.

Ohal sonrası eş durumundan ihraç arkadaşlardan iade olan arkadaşı bölge adliye de onayladi. Kurum danıştaya hazırlanıyor. Vazgeçmiyorlar maalesef. Ama danıştay kararı ciddi bir emsal olabilir.

Baska bir arkadaş ilk derece ret, bölge idare iade şeklinde oldu. Dosyasini istedim iletisimimiz koptu:)

Gelelim bana. 27. Idare kurumlardan istedigi belgeler kısmında özellikle 3. Şahıslara ait bilgi göndermeyin diyor. Bu bana olumlu gelmişti ama kurumun gönderdiği dosya maalesef fiyaskoydu.

Eşimin ifadesi diye baskasinin ifadesinin gönderilmesinden tutun, Tc kimlik numarasina kadar akrabalik iliskimin bulunmadigi kişilerin akrabammis gibi eklenmesi, hakkinda sorusturma bile olmayan benim tutuklu gibi gösterilmemden çıkın. Daha da yazacağım ama sinirlerim izin vermiyor.

Tabi burda mahkemenin tutumu önemli. Karsi savunmamizi yaptık. Avukatim var bu arada. Bekliyoruz sabırla.

Hiçbir suça karışmamış,  kul hakkı yememiş, geldiği yere hakkıyla gelmiş olanın hakkını rabbim kimse de birakmayacaktır inanıyorum.

Bu arada unuttum, ekleyeyeyim. Üst amir kanaati var dosyada ve olumlu. Tutarsiz/olumsuz bir hareketini görmedim demiş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın,

Bende beklemedeyim efenim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...