İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

ÜSKÜPLÜ, 4 saat önce yazdı:

Merhaba

16 Ekim'de baslamikstim 14 günlük ek ders geçen hafta yattı

Bugün mebe gittik 15 ekime kadar tum hesaplamalari yapmışlar 122 bin

Ayrıca ilçe meble banka promosyonu anlaşması 2-3 ay içinde yeni yapıldığından onu da ayrıca verecekler okula dilekçe verin dedilar 

Derece kademe ilerlemesi yapildi

Ek dersler için ödeme yapmadılar 

Hazırlık ödeneğinin bu yılki kısmı odenecek

Bilgilerlnlze 

merhaba hocam, hizmet puanı hesabı yapıldı mı? yapıldı ise ihraç olduğunuz kurumdaki hizmet puanları mı eklendi sisteme? bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

672, MEB, sendika ve ssk kaydı, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bir sorum var. Neyse vazgeçtim cevap veren yok zaten?

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 8 saat önce yazdı:

@gallows20  @Adnan104  @Karhan  @ÜSKÜPLÜ  @elnidal  @AlanTemiz  arkadaşlar bu AGİ OLAYINI ben tam anlamadım. bu konunun eşin çalışıp çalışmaması ile alaksı var mı? benim eşim göreve yeni döndü. ilk maaşımızı 3 gün sonra 1.cuma günü nasipse alacağız.  maaş hesabına cocuk yardımı 3 çocuk ve eş yardımı (ben işsizim ve çalısmıyorum ) eklenecekti. (aslında buda kafamızı kurcalıyor. ben göreve dönünce dilekce vereceğim bu duracak. ve parayı faizi ile geri alacaklar mış)  2.promosyon için dilekçe verdik 3. iett paso cıkardık ? 4. bu ay içinde odenmeyen maaşlar yatacak mış.  5. bizde muhtemelen itiraz ederiz. çunku maaşlar eski den ne kadar alacaksak o kadar hesaba yatacak...

Hocam agi ödendi 

Eşim SSK li calisiyordu çocuklarda onun üzerinden aldığı için bir tek benim payıma düşen kısmı yattı

Beş kesintisi yapilmadi

Mehmet Öğretmen, 7 saat önce yazdı:

merhaba hocam, hizmet puanı hesabı yapıldı mı? yapıldı ise ihraç olduğunuz kurumdaki hizmet puanları mı eklendi sisteme? bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

Daha oralara gelemedik çok yavaş işliyor sistem mebde

672 khk  kabul 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sineklerin Tanrısı aynı durum bendede mevcut. Ebordro da hiç bir ayı göremiyorum. Sadece sizde olan bir durum değil. Yakın zamanda memurun yanına uğrarsam soracağım. 

672 khk - Meb - iade 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sineklerin Tanrısı, 22 saat önce yazdı:

Merhaba bankaya promosyon için dilekçe beren arkadaş oldumu acaba dilekçe örneği paylaşırsanız sevinirim.

Ben verdim. Basit bir dilekçe yazıp okula verdim. Son durumu nedir bilmiyorum. 

672 khk - Meb - iade 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ÜSKÜPLÜ, 12 saat önce yazdı:

Hocam agi ödendi 

Eşim SSK li calisiyordu çocuklarda onun üzerinden aldığı için bir tek benim payıma düşen kısmı yattı

Beş kesintisi yapilmadi

Daha oralara gelemedik çok yavaş işliyor sistem mebde

@Mehmet Öğretmen @ÜSKÜPLÜ  biz gectiğimiz gunlerde 

·        Kadro Kaydı kontrol edilerek eksik bilgiler tamamlanmalıdır. Girilmeyen tüm bilgiler girilerek eksiksiz ve doğru bir görüntüleme ve çıktı olanağı sağlanmalıdır.

·        Bakmakla Yükümlü Olduğu Kişiler bölümü güncellenmelidir. 

·        Hizmet Puanı Hesaplama bölümü tıklandığında karşımıza hatalı gelen bilgiler güncellenmelidir.

......

bu ve bunun gibi başlıkları içeren bir dilekçe verdik. Gereği yapılı inşallah.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Daha once verdiğim dilekçeye cevap geldi: ek dersler, nöbet ücreti vb. taleplerim ret edildi. Şimdi dava süreci başlayacak. Ankara da meb konusunda iadere hukuk konusunda güvenilir avukat bilgisi olan varsa bana yazabilir mi? 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672. MEB. INCELEME DEVAM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 12.11.2019 - 21:42 yazdı:

@gallows20  @Adnan104  @Karhan  @ÜSKÜPLÜ  @elnidal  @AlanTemiz  arkadaşlar bu AGİ OLAYINI ben tam anlamadım. bu konunun eşin çalışıp çalışmaması ile alaksı var mı? benim eşim göreve yeni döndü. ilk maaşımızı 3 gün sonra 1.cuma günü nasipse alacağız.  maaş hesabına cocuk yardımı 3 çocuk ve eş yardımı (ben işsizim ve çalısmıyorum ) eklenecekti. (aslında buda kafamızı kurcalıyor. ben göreve dönünce dilekce vereceğim bu duracak. ve parayı faizi ile geri alacaklar mış)  2.promosyon için dilekçe verdik 3. iett paso cıkardık ? 4. bu ay içinde odenmeyen maaşlar yatacak mış.  5. bizde muhtemelen itiraz ederiz. çunku maaşlar eski den ne kadar alacaksak o kadar hesaba yatacak...

Geriye dönük maaşlarda AGİ (Asgeri Geçim Indirimi) yani aylıklarda 100 ila 150 tl arası maaşa göre farklilik gösteren bir indirim vergi indirimi. Bu hakkı geçmiş ödemelere vermiyorlar ama işe başlama tarihinden sonraki maaşlarda tabii ki alacaksınız AGİ ödemesini. Ama geriye dönük verilmiyor adamlar karar almışlar bakanlıkca ödenenlerde büyük ihtimal geri istenir kurum tarafından.. 

Sabah olsun, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Daha once verdiğim dilekçeye cevap geldi: ek dersler, nöbet ücreti vb. taleplerim ret edildi. Şimdi dava süreci başlayacak. Ankara da meb konusunda iadere hukuk konusunda güvenilir avukat bilgisi olan varsa bana yazabilir mi? 

Arkadaşlar hala anlamıyorsunuz uğraşın ne diyeyim ben daha size geriye dönük ek ders alamazsınızzzz. Net yani izleyinde görün yav keske alsanız alsak bende isterim ama olmuyor o işler öyle istediğin yere başvur bak ilk kararlar çıksın demiştim diyeceğim size. Tamam siz haklısınız çalışsaydınız alacaktınız hakkınızda evet ama hak hukuk varmı suan ülkede gözünüzü seveyim uğraşıp kendinizide yıpratmayın bakın önünüze ben 1 2 hafta daha ara ara bakarım foruma sonra daha da girmem yani açıkcası artık bu konulardan uzak durucam forum falan eskiyi hatırlatıyor simdi bilgilendirme amaçlı 2 3 hafta daha buralardayım sonra girmem asla

Hayat mutlu, mesut olana kısa.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Promosyon için bugün bankaya bizzat uğradım malum maaşlarıda ben hazırlıyorum direk müdür beyin yanına girdim dedim benim promosyon olayı var 3 hafta oldu yazısı dedim. Adam unuttum ben onu diyor. Bende sinirlendim siz ne iş yapıyorsunuz burda dedim açmışsınız bi müzik işinizi yapın dedim biraz sert konuştum benim promosyon yazısı .... önünde duruyormus meğerse. Dedim kurum maaşlarını hazırlayan i.s.i şefiyim ben dedim aynı beklentiyi size yapmazsam serefsizim dedim. Hemen tutuştu bu ....... neyse hemen yanımda aradı genel müdürlügü falan hemen bugün yatırttım promosyonu ama sözümdede durdum suan maaslar hazır geçirmedim bankaya 13 ünde geçmesi lazimdı 15 inde sabah geçircem onlarda o gün yetiştiricem diye uğraşsın( işçi sayımız bi hayli fazla aksam 8de falan anca çıkarlar ? ) bundan sonra böyle ayara ayar vereceksin. bu ihraç olayi bende bazı duyguları yok etti..

Not: Kesinlikle yazı ile kalmayın 2 haftada yatmazsa bankaya bizzat gidip promosyon yazınızı hatırlatın..

Güncelleme • • AlanTemiz

Hayat mutlu, mesut olana kısa.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sabah ilk iş olarak bordroya baktım.malum heyecanlıyız. ? bordro bir iki gün önceden görülüyor.

21 ekimde göreve başlamıstı eşim. Kasım ayı bordrosu var. 21Ekim -15 kasım arası için bordro yok. Normalde bu kısımın maası da ödenmesi gerekiyordu. Ama bordro yapılmamış.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...