İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Niksiz, 18 dakika önce yazdı:

Sabah ilk iş olarak bordroya baktım.malum heyecanlıyız. ? bordro bir iki gün önceden görülüyor.

21 ekimde göreve başlamıstı eşim. Kasım ayı bordrosu var. 21Ekim -15 kasım arası için bordro yok. Normalde bu kısımın maası da ödenmesi gerekiyordu. Ama bordro yapılmamış.

Benim kurumum sağ olsunlar tam maaş yatırdılar hepsi ile aram iyi olduğundan tam ödeme yapıldı. Maaşa 10 gün kala başlamıstım tam maaş yatırdılar

Hayat mutlu, mesut olana kısa.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AlanTemiz, 8 dakika önce yazdı:

Benim kurumum sağ olsunlar tam maaş yatırdılar hepsi ile aram iyi olduğundan tam ödeme yapıldı. Maaşa 10 gün kala başlamıstım tam maaş yatırdılar

Bizim de maaş tam yatmıs hocam. 15inde zaten tam maas yatar. 

10 gün önce basladıgınız için 10 günlük maas da ayrıca yatması gerekirdi. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim banka promosyonu dün yattı. 2 Hafta gibi bir süre aldı. Eylül 2016 yarım maaşın iadesi içinde dilekçe verdim. Ondan bir haber yok beklemedeyim. Birde 2850 tl BES çekilmiş. Benim genel manada bir sıkıntı olmadı. İlçe meb deki maaşları yapan memur sağolsun her konuda yardımcı oldu ve rehberlik yaptı. Mebbis bilgileri ve derece kademe de yapıldı. Hatta 8 yılda 1 verilen kademe için sordum. Onuda alabileceğimi söyledi. İlerleyen aşamada diğer mevzulara bakacağım bakalım.

672 khk - Meb - iade 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

22 ay eş yardımı almışız. Şimdi bunu faizi ile ödemem gerekecek. Eş yardımı+Agi fark + gecikme faizi   olarak hesapladım yaklaşık 9000 tl ödeme yapmam gerekecek. Devlet alacağına aylık %2.5 gecikme faizi alıyormuş.  Bu 9000 tl yi devlete taksitle ödeyebilirmiyiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 15 saat önce yazdı:

Sabah ilk iş olarak bordroya baktım.malum heyecanlıyız. ? bordro bir iki gün önceden görülüyor.

21 ekimde göreve başlamıstı eşim. Kasım ayı bordrosu var. 21Ekim -15 kasım arası için bordro yok. Normalde bu kısımın maası da ödenmesi gerekiyordu. Ama bordro yapılmamış.

O kısmı toplu bordro ile alırsınız yada ayrı bordro yaparlar.

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AlanTemiz, 13.11.2019 - 23:29 yazdı:

Promosyon için bugün bankaya bizzat uğradım malum maaşlarıda ben hazırlıyorum direk müdür beyin yanına girdim dedim benim promosyon olayı var 3 hafta oldu yazısı dedim. Adam unuttum ben onu diyor. Bende sinirlendim siz ne iş yapıyorsunuz burda dedim açmışsınız bi müzik işinizi yapın dedim biraz sert konuştum benim promosyon yazısı .... önünde duruyormus meğerse. Dedim kurum maaşlarını hazırlayan i.s.i şefiyim ben dedim aynı beklentiyi size yapmazsam serefsizim dedim. Hemen tutuştu bu ....... neyse hemen yanımda aradı genel müdürlügü falan hemen bugün yatırttım promosyonu ama sözümdede durdum suan maaslar hazır geçirmedim bankaya 13 ünde geçmesi lazimdı 15 inde sabah geçircem onlarda o gün yetiştiricem diye uğraşsın( işçi sayımız bi hayli fazla aksam 8de falan anca çıkarlar ? ) bundan sonra böyle ayara ayar vereceksin. bu ihraç olayi bende bazı duyguları yok etti..

Not: Kesinlikle yazı ile kalmayın 2 haftada yatmazsa bankaya bizzat gidip promosyon yazınızı hatırlatın..

Geçmiş yılların promosyonunu alabildiniz mi hocam? Anlamadım bu sene için yatacak olanı mı aldınız?

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mrb arkadaslar. 

Ben 5/1 indeyken ihrac oldum. Simdi 4/1 ya da 4/2 sinde olacagim. Bugun maasim 7/1 inde yatti ve ben ihrac olmadan oncede boyleymis. 2013 ten 2016 ya kadar e-bordrolari inceledim kademe derecelerim olmasi gerektigi seklinde kbs ye islenmemis ve maasimda ona gore yatirilmamis tabi. Ben normalde e-bordroyu dikkatli ve duzenli bir bicimde incelemiyordum. Ancak özluk olarak kademe ve dereceyi hep takip ediyordum. Mebbiste gorev kaydinda hepsi duzenli olarak islenmis duruyor. Simdi ben hem ihrac surecindeki hem de ihrac olmadan onceki bu farklari alabilir miyim? Bunun yolu yordami nedir acaba? 

672 Meb-Sendika (15 ay-İstifa)-Kurum kanaati: Olumlu (6 ay oldu)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Son Mohikan, 9 saat önce yazdı:

Mrb arkadaslar. 

Ben 5/1 indeyken ihrac oldum. Simdi 4/1 ya da 4/2 sinde olacagim. Bugun maasim 7/1 inde yatti ve ben ihrac olmadan oncede boyleymis. 2013 ten 2016 ya kadar e-bordrolari inceledim kademe derecelerim olmasi gerektigi seklinde kbs ye islenmemis ve maasimda ona gore yatirilmamis tabi. Ben normalde e-bordroyu dikkatli ve duzenli bir bicimde incelemiyordum. Ancak özluk olarak kademe ve dereceyi hep takip ediyordum. Mebbiste gorev kaydinda hepsi duzenli olarak islenmis duruyor. Simdi ben hem ihrac surecindeki hem de ihrac olmadan onceki bu farklari alabilir miyim? Bunun yolu yordami nedir acaba? 

Dilekçe yazacak ve tahminim bir hukuk mücadelesi vereceksiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 12.07.2019 - 23:35 yazdı:

Teknik olarak mümkün. HAGB memuriyete engel bir konu değil.

HAGB anayasaya karşı işlenen suçlardan alındığı için memuriyete engel teşkil etmez mi? Bir de ceza verilmesine yer olmadığına dair karar memuriyeti engeller mi? Kurum MEB

Ayrıca HAGB nın memuriyete engel teşkil etmeyip ceza verilmesine yer olmadığına dair kararın engel teşkil etmesi bana biraz garip geliyor. Sonuçta mesela kendi isteğiyle gidip kolluk kuvvetine bildiklerini anlatan birisi ceza verilmesine yer olmadığına dair karar aldığında, göz altına alındıktan sonra bilgi veren kişiye göre dezavantajlı duruma düşüyor. Garip geldi.

701 KHK - HAGB - ANKESÖR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

21 Ekim'de iade olanlardan geriye dönük maaslarini alabilenler var mı acaba ?

MEB 672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...