İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Adnan104, 1 saat önce yazdı:

Bazı kurumlar kesinti yapıyormuş bazılarıda yapmıyormuş. Artık avukatlara para kaptırmayalım. Hukuki destek alınız cümlelerini duymak istemiyorum... 

Davayı kazanırsa kimse bu forumda görüş aldığı kişiyi tebrik etmez, ama davayı olası bir hatalı işlem nedeniyle kaybederse suçluyu  burada iyi niyetle yazan kişi olarak belirtecektir.

Avukat tutmayın ama dilekçenizi en azından kontrol ettirin. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 14 saat önce yazdı:

SGK lı çalıştığınız dönem oldu mu

Bazı kurumlar kesinti yapıyormuş bazılarıda yapmıyormuş. Artık avukatlara para kaptırmayalım. Hukuki destek alınız cümlelerini duymak istemiyorum... 

Hayır hiç sigortalı çalışmadım.  Bu durumları örnek teşkil edecek davalar varsa onlara bakacağım öncelikle yoksa mecburen hukuki destek alarak kendim dava açacağım. 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ByGeo, 23 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 31.05.2019 tarihinde iade oldum. 17.06.2019 tarihinde göreve başladım. Bugün MEB tarafından hesabıma 90 bin tl eski maaşlarım yatırıldı. Bu yatan para 2 ay açıktaki 3/1 maaş ve 29 ay tam maaş karşılığı. Sorun şu aldığım bu paranın içinde maaşlarımın yasal faizi yok sanırım? Daha önce maaşlarının yasal faizlerini alan birçok kişi yazmıştı diğer forumda. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

Eşim de aynı durumda. Toplu maaşları ödediler. Yasal faizden ve ek derslerden haber yok.

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öğretmen arkadaşların, ek ders ücretleriyle alakalı olarak;

" Ek Ders Balıkesir " olarak arama yapın, karşınıza bir öğretmenin ek ders ücretlerinin verilmesi gerektiğine dair Balıkesir İdare akabinde İzmir Bölge İdare Mahkemesi kararı mevcuttur. Emsal olarak kullanabilirsiniz.

Önce idareye bir dilekçe ile başvurun ve her parasal hak için yasal faiz talep edin.

Kurum olumsuz yanıt verecektir, bu cevabı yazı ile idare mahkemesine dava açın ve Balıkesir kararını emsal gösterin.

Eğitim-Öğretim ödeneklerinin tam olarak ödenmesini de talep ediniz. Aynı yöntemle.

Oyun bittiğinde; Piyon'da Şah'da aynı kutuya atılır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Devrem EGM de nasıl yaparız. Fazla çalışma ve SGK kesintisini

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adnan104, mesajına cevap verdim...

Fazla çalışma konusu ve örnek dilekçe forumun en başında ve içeriğinde mevcut. İnceleyiniz.

SGK konusunu bilmiyorum ama onu maaş ödemesi sırasında bütçe  SGK ile paslaşarak halleder.

Oyun bittiğinde; Piyon'da Şah'da aynı kutuya atılır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
öfkeli, 23 saat önce yazdı:

Öğretmen arkadaşların, ek ders ücretleriyle alakalı olarak;

" Ek Ders Balıkesir " olarak arama yapın, karşınıza bir öğretmenin ek ders ücretlerinin verilmesi gerektiğine dair Balıkesir İdare akabinde İzmir Bölge İdare Mahkemesi kararı mevcuttur. Emsal olarak kullanabilirsiniz.

Önce idareye bir dilekçe ile başvurun ve her parasal hak için yasal faiz talep edin.

Kurum olumsuz yanıt verecektir, bu cevabı yazı ile idare mahkemesine dava açın ve Balıkesir kararını emsal gösterin.

Eğitim-Öğretim ödeneklerinin tam olarak ödenmesini de talep ediniz. Aynı yöntemle.

teşekkür ederim bilgilendirme için

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade olup maaşlarını alan arkadaşlar. Kontrol ettiniz mi maaşlarınız tam yatmışmı. Bunun anlamak için memurlar nette maaş hesaplama robotundan her yılın alamadığınız maaşların netlerini toplayarak, artı maaş farklarını da hesaplayarak karşılaştırabilir siniz

Maaşlar ödendiği yılın geliri sayılarak kümülatif miktar üzerinden yüksek vergi dilimlerine tabii tutularak önemli miktarlarda maddi kayıplara yol açmaktadır. Bilgilerinize...

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, 15 saat önce yazdı:

İade olup maaşlarını alan arkadaşlar. Kontrol ettiniz mi maaşlarınız tam yatmışmı. Bunun anlamak için memurlar nette maaş hesaplama robotundan her yılın alamadığınız maaşların netlerini toplayarak, artı maaş farklarını da hesaplayarak karşılaştırabilir siniz

Maaşlar ödendiği yılın geliri sayılarak kümülatif miktar üzerinden yüksek vergi dilimlerine tabii tutularak önemli miktarlarda maddi kayıplara yol açmaktadır. Bilgilerinize...

SGK lı çalışılmış dönemlerin iadesine ilişkin bir bilginiz var mı

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, Kurum EGM, SGK li çalışılan dönemde alınması gereken maaşın brüt ücretinden özelde çalışılan dönemdeki aylığın brüt ücreti kesilecekmiş böylece iki defa vergi kesintisi olmayacakmış. Bu şekilde açıklandı. İdare lehine işliyor süreç. Fazla çalışma ücreti de kesiliyor. 

686- EGM- Komisyon Kararı: KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...