İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Ankesörlü Telefon Ardışık Arama Mağdurları Forumu

Önerilen Yorum

Herkese iyi günler. Jandarma personeliyim.19 Şubat  2020 tarihinde ardışık arama dan dolayı açığa alındım.Dosya Diyarbakır da.Henüz soruşturma başlamadı ve iddianame de ortada yok. EP lik bir durumda yok.Kaç arama var bilmiyorum(İrtibat veya iltisaklı değilim). Avukat tutmadan bu işten yırtamazmıyız, Elimizde hiç bir evrak falan da yok sadece kurumun yaptığı,  vali onaylı görevden uzaklaştırma yazısı var. Neyapmalıyım bu tür bir olay ile ilk kez karşı karşıya geldik, Forumu okuyorum çoğu insan mağdur edilmiş ve karamsar..Yorumlarınız için teşekkür ederim. 

Mağdur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Huso Gok 

OHAL SONRASI İHRAÇ EDİLENLER NEREYE VE HANGİ ZAMANDA DAVA AÇMALI?

Ohal sonrası bakan oluruyla ihraç edilenler DOĞRUDAN İdare Mahkemesine dava açması gerekiyor, ihraç kararının kendilerine tebliğinden itibaren 60 gün içinde dava dilekçesinin teslim edilmesi mecburidir, görev yaptıkları ilin olduğu yerdeki İdare Mahkemesine hitaben dava açılması gerekiyor, o ilde idare mahkemesi yok ise o ilin bağlı olduğu İdare Mahkemesine dava açılması gerekir, UYGULAMADA İHRAÇ KARARI ilgiliyle verilmiyor, İDARİ YARGILAMA USULÜ KANUNUNA GÖRE ihraç kararının aslı veya fotokopisi dava dilekçesine ek olarak konulması zorunludur, aksi takdirde dava dilekçesi USUL YÖNÜNDEN red edilebilir.

Mağdur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Duran Şağban ama vermiyorlar nasıl yapicam peki.fikriniz varmı.

İhraç 26 subat MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Huso Gok Maalesef bir fikrim yok. Kurumlar çok korkuyor.Bana da 19 Şubat 'ta görevden uzaklaştırma kararı verdiler. Kararı tebliğ ettiler, tebliğ tebellüğ belgesini verdiler.Kararı vermediler.

Mağdur 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Huso Gok, 6 saat önce yazdı:

Merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun. Biran önce bu beladan kurtuluruz inşallah. Size bir sorum olacak.Üç ardışık arama ile mahkemem devam ederken kkk den 26 Mart itibariyle ihraç oldum. Başka şehirde yaşadığım için evrak imzalamaya gitmedim. Onlarda sadece tebliğ belgesi, mal bildirimi formu, fotoğraf, kimlik fotokopisi, kimlik iadesi gibi evrakları benden imzalayıp geri göndermemi istiyorlar. Ama emri bana vermiyorlar. Gelsende veremeyiz diyorlar. Sorum şu idare mahkemesine dava açarken emir gerekli mi. Sadece tebliğ deki ilgi yeterli midir. Hiç gidesim yok inanın oralara.

tebliğ belgesinde zaten 375 sayılı KHK madde 35 e göre hakkınızda kamu görevinden çıkarma işlemi uygulanmıştır yazmıyor mu? Yazıyorsa bu yeterli. Elinizdeki belgeleri paylaşırsanız daha doğru bilgi verilebilir. Yanlışa düşmeniz neden bir yönlendirme yapmak istemem. Tebliğ belgesinde hiç bir şey yazmıyorsa o zaman süre durdurucu olması nedeniyle cimer' e ve ilgili idareye dilekçeyle başvuru yapabilirsiniz.

Bir hususa daha dikkat ediniz, size gönderilen belgelerin içinde olduğu zarfın üstünde içerikle ilgili bir şey yazıyor mu? yada postacının imzalattığı belgede içerikle ilgili bir şey yazıyor mu? Bu yerlerde tebliğ belgesi gibi bir ibare varsa tebliğden sonraki gün sayaç "1" diyecek şekilde,  itiraz için 60 gününüz başladı demektir. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar ihraç sonrası idare davası süresi malum 60 gün. Bu virüs nedeni ile süreler 30 Nisan a kadar durduruldu ama hukukçu olmadığım için bizim açacağımız davanın 60 günlük süresi de durdumu bilgisi olan var mı?

İhraç 26 subat MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birde ankesör davası ile ilgilene bilecek Antalya da bildiğiniz avukat varmı. Yardımlarınız için teşekkür. Allah razı olsun hepinizden.

İhraç 26 subat MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Huso Gok, 21.04.2020 - 20:49 yazdı:

Merhabalar ihraç sonrası idare davası süresi malum 60 gün. Bu virüs nedeni ile süreler 30 Nisan a kadar durduruldu ama hukukçu olmadığım için bizim açacağımız davanın 60 günlük süresi de durdumu bilgisi olan var mı?

Yeni gördüm özür dilerim.

Dava açma süresi konusuyla alakalı olarak https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/03/20200326M1-1.htm sayfasında yayınlanan 7226 sayılı kanun kapsamında; "GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Covid-19 salgın hastalığının ülkemizde görülmüş olması sebebiyle yargı alanındaki hak kayıplarının önlenmesi amacıyla;

a) Dava açma, icra takibi başlatma, başvuru, şikâyet, itiraz, ihtar, bildirim, ibraz ve zamanaşımı süreleri, hak düşürücü süreler ve zorunlu idari başvuru süreleri de dâhil olmak üzere bir hakkın doğumu, kullanımı veya sona ermesine ilişkin tüm süreler; 6/1/1982 tarihli ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu, 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu ve 12/1/2011 tarihli ve 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile usul hükmü içeren diğer kanunlarda taraflar bakımından belirlenen süreler ve bu kapsamda hâkim tarafından tayin edilen süreler ile arabuluculuk ve uzlaştırma kurumlarındaki süreler 13/3/2020 (bu tarih dâhil) tarihinden,

b) ...

itibaren 30/4/2020 (bu tarih dâhil) tarihine kadar durur. Bu süreler, durma süresinin sona erdiği günü takip eden günden itibaren işlemeye başlar. Durma süresinin başladığı tarih itibarıyla, bitimine on beş gün ve daha az kalmış olan süreler, durma süresinin sona erdiği günü takip eden günden başlamak üzere on beş gün uzamış sayılır. Salgının devam etmesi halinde Cumhurbaşkanı durma süresini altı ayı geçmemek üzere bir kez uzatabilir ve bu döneme ilişkin kapsamı daraltabilir. Bu kararlar Resmî Gazete’de yayımlanır."

yani kuruma itiraz süresi ve dava açma süresi 13/3/2020-30/4/2020 tarihleri arasında durdurulmuştur. Yani bu ara 60 günlük sürenin dışındadır.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sorunsalsorun, 09.08.2019 - 23:09 yazdı:

Merhaba arkadaşlar şubat ayında yapılan ankesörlü operasyonunda göz altına alındım hakkımda 2013-2015 yılları arası toplam 17 arama kaydı ve 2008 - 2009 arasını içeren tanık beyanı var. Ben lise zamanından göreve başladığım 2011 yılına kadar bu adamlarla görüştüm bu süreçte bu yapının bir örgüt olduğunu bilmiyordum. Kolluk ifademde herşey anlattım avukatımın yönlendirmesi ile de EP den yararlanmak istediğimi beyan ettim. Benim ifadem de açık bir şekilde belirttiğim gibi benim bu yapı ile görüşmem bunlar örğüt sayılmadan önce idi yine hakkımdaki bir ifadede bir devrem 2009 yılı için arkadaşın cemate ön yargısı vardı sürekli görüşmek istemediğini söylüyordu diye belirtmiş. Aynı zamanda aramaların hepsi Ankara ilinden ve ben o tarihlerde ankarada değildim yani arama sonucu bir toplantıya gitmem falan söz konusu değil. Bunun yanında yapıyla alakalı başka hiç bir bağlantım yok (Bylock, Banka vs) duruşmam temmuzda ilk duruşma sizce beraat şansım varmı. Ben devlet nezdinde şuç sayılabilecek hiç birşey yapmadım vatana millete ihanet etmedim ilk başlarda ekonomik durumum kötü diye ders çalıştırdıkları için görüştüm sonrasında Allah kitap diyorlar diye bir süre devam ettim 2006-2011 sonrada ayrıldım. Sonrasında 2015 e kadar beni telefonla arayarak geri dönemem için ikna etmeye çalıştılar fakat kabul etmedim. O yıllardan hatırladığım herkesi de teşhis ettim. Sizce durumum ne olur. İlk duruşmam 4 temmuzda gerçekleşti mahkemede bildiğiniz şoka girdim hakim ne benim nede avukatının savunmasını dinlemedi şöyle ki ben konuşurken ceptelefonu ile oynuyordu avukatım konuşurken de camı açın sıcak oldu, yok pc ekranında sıkıntı var bunu değiştirin falan diye mübaşirle konuştu sonuç ne olur diye sormuştum önceden şu an hükmün açıklanması geriye bırakılsın diye dua ediyorum. Beraat zaten hayal. Bu görüşüm aksine bir karar çıkma ihtimali varımdır? Görüşünüz nedir. Saygılar 

Merhaba sizin durumunuz benim durumuma oldukça benziyor. Tek fark bende sadece 5 ankesör arama kaydı var. Ben de Nisan 2019 da gözaltına alınmış, size benzer şekilde EP'den yararlandırılarak imza yükümlülüğü ile çıkmıştım. Benim duruşmam henüz başlamadı ve Corona nedeniyle yakın zaman önce Ekim 2020'ye ertelendi. Bence en azından HAGB almanız gerekir. Ancak suç işlememiş olduğunuzdan aslında Beraat verilmesi daha adildir. Beraat hayal diye düşünmeyin. Fillen olmasa da bence beraat ile HAGB arasında hukuken çok fark var. Ben Duruşma öncesinde sağlam bir yazılı savunma hazırlamak niyetindeyim. Duruşma sonrasında da bilgi vermeye çalışacağım. Siz de duruşmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

7145 sayılı Kanun 26. maddesiyle, 27.06.1989/375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici madde 35B esaslarına göre kamu görevinden çıkarılmış durumdayım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...