İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Ankesörlü Telefon Ardışık Arama Mağdurları Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Konuk Fatihmf1, 07.04.2019 - 20:19 yazdı:

@Emine kılıçarslan ablacım merhabalar ankara istanbulda beraat vermiyorlar. Ancak Küçük illerde bu mevcut . Ben ankarada 2 nisanda 1 yıl 6 ay aldım . Hükmün acıklanmasının geriye bırakılması kararı alındı. Yani içeride yatmıcam. 5 yıl sonra sicilden düşecek ceza.

MRBLar bnmde nişanlım tutuklu şuan korona sürecinde istanbulda dosyası 1 şehirden 5 ardışık 10kereden fazla arama var sonuç az çok ne olur bilginiz var mı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 21 saat önce yazdı:

Rütbesine, ardışık aramalarının kimlerle olduğuna, ardışık arandığı kişilerin ifadelerine, aramaların ne kadarını açtığına, ne kadar süre konuşulduğuna ve hatta dosyanın düştüğü mahmekeye göre durum değişebilecektir.

İstanbulda beraat verilmediği bilgisi doğru değildir. Forumda çok sayıda emsal karar mevcut.

1 ŞEHİRrdeki 5 farklı sabit hattan 10dan fazla kere arandığına ve bu aramalardan 5 tanesinin asker şahıslarla ardışık arama şeklinde olduğuna dair tespitler göz önünde bulundurulduğunda şüphelinin üzerine atılır suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin mevcut olduğu kabul edilmiştir. yazıyor

savunmasında da maddi durumu olmayan arkadaşlarıma veriyordum aileleri ile görüşüyordular bn hiç ankesörlü tlfndan aranmadım bir fikrim de yok demiş ayda bir çarşı iznine çıkardım her hafta çıkmazdım demiş, emniyetteki fotoları tanıyorum demiş savunmada 2 ismi tanımıyorum demiş

olay öğrenciyken 1.sınıftayken sadece 2012 yılında olmuş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Aleyhine bir tanık beyanı olmadığını görüyorum. Beraat olasılığı az değil, ancak ilk derece mahkemeler ceza verebilir. Bu haliyle üst mahkemelerde beraate gideceğini düşünüyorum. Ancak uzun bir hukuk yolu sizi bekliyor maalesef.

Umarım ilk derece mahkemede beraatinizi alırsınız...

evet nişanlımla birlikte 6 kişi ifade verirken tanık yok ama kiii dosyası 60 kişilikmiş ? inşallah onlarda da çıkmaz tlfnda da ailesine yeminler edip yok alakam diyormuş bugün 14.günü koronadan koğuşa geçiyor .

üst mahkemeler dedğiniz ne zman olur 3 temmuzda tutukluluk duruşması olacakmış sizin dediğiniz ilk mahkeme ve üst mahkemeler bütün deliller sonuçlanınca mı geçeciğiz ? 

ahhh inşaallah aklansında , evet uzun olacak bir de istanbul olduğuna bütün herşey iptal oldu düğünümüz vardı ağustosda ne yapacağımızı şaşırdık çok fena vurdular bizi düğün öncesi aileme karşıda çok mahcubum kimselere rabbim bu durumlara düşürmesin düşmanımı dahi

dnmrps, 4 dakika önce yazdı:

evet nişanlımla birlikte 6 kişi ifade verirken tanık yok ama kiii dosyası 60 kişilikmiş ? inşallah onlarda da çıkmaz tlfnda da ailesine yeminler edip yok alakam diyormuş bugün 14.günü koronadan koğuşa geçiyor .

üst mahkemeler dedğiniz ne zman olur 3 temmuzda tutukluluk duruşması olacakmış sizin dediğiniz ilk mahkeme ve üst mahkemeler bütün deliller sonuçlanınca mı geçeciğiz ? 

ahhh inşaallah aklansında , evet uzun olacak bir de istanbul olduğuna bütün herşey iptal oldu düğünümüz vardı ağustosda ne yapacağımızı şaşırdık çok fena vurdular bizi düğün öncesi aileme karşıda çok mahcubum kimselere rabbim bu durumlara düşürmesin düşmanımı dahi

hangi yoldan yol izlememiz lazım bizim avukatımız daha yeni mezun daha mektup işini dahi bir haftada cvp döndü o dönesiye kadr cezaevini arayıp öğrendim ama yapamayacak gibi sadece ankesör davalarına bakan avukatlar varmış bildiğiniz bilginiz varmdır

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 17 saat önce yazdı:

Sayın @dnmrps, ben alakası olmayabileceğini kendimden biliyorum zaten, yorumum mevcut hukuk düzenine göredir. Onu en iyi tanıyan kişi sizsiniz. Masum olduğunu hissediyorsanız, sakın yalnız bırakmayın. Hayat uzun bir yol, insanlar böyle durumlara düşebilir. Size düşen sabırdır, Allah yardımcınız olsun.

Tutuklu olduğu için ilk derece mahkemeler hızlı görülecektir. Ancak koronayı da hesaba katarak tam tarih kestirmek zor.

Prensip olarak direkt avukat tavsiye etmiyorum. Ancak bahsettiğiniz gibiyse mutlaka bu konularda tercübesi olanlara yönelin. Kesinlikle farkediyor. Paraya acınacak bir durum değil, iki ay fazladan haksız yere hapis yatmanın bile bir bedeli yok.

Tamamdır tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun yanında olmaya çalışıyorum ama şuan takmış durumda yüzüğü atacağımdan ailesi moral amaçlı söylediğini sanıyormuş nişanlım mektupum 2 hafta oldu anca durduğu yere dün vardı eline ne zaman geçer kayıp ? gerçekten çok büyük bir sabır gerektiriyor tüm masumlar bir an önce feraha çıkması ümidiyle rabbim herkesin yaardımcısı olsun ? sizin durumunuz nasıldır beraat ettiniz mi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
dnmrps, 4 saat önce yazdı:

Tamamdır tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun yanında olmaya çalışıyorum ama şuan takmış durumda yüzüğü atacağımdan ailesi moral amaçlı söylediğini sanıyormuş nişanlım mektupum 2 hafta oldu anca durduğu yere dün vardı eline ne zaman geçer kayıp ? gerçekten çok büyük bir sabır gerektiriyor tüm masumlar bir an önce feraha çıkması ümidiyle rabbim herkesin yaardımcısı olsun ? sizin durumunuz nasıldır beraat ettiniz mi

Rica ederim Sayın @dnmrps. Benim de hala mahkemem görülmeye başlanmadı. Gözaltına alınmamın üzerinden bir seneden fazla geçti. Tutuklu olmayınca çok ağırdan alıyorlar. Haftada bir imzam hala sürüyor maalesef.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet tez zamanda yerini bulsun...

HTS kayıtlarım geldi.İddianamede 9 aranma vardı, 1 i yeşil renkli (ama ardışık değilmiş), 5'i 0 sn, 3'ü de aynı zaman diliminde 18-30 sn arasında şeklinde aranmalar vardı. HTS kayıtlarında, yeşil renkli aranma yok, zaten onun dakikaları vs tutmuyordu. Adam benden önce yurtdışıyla 4dk konuşmuş ama aynı süre içinde benle de konuşmuş görünüyordu. Zannımca iddianameye sonradan ihraç ettirmek amaçlı eklenmiş. 

5'i 0sn olan zaman aralığının 3 farklı HTS kaydı var. BUrayı anlamadım. 1 kayıtta 0sn aramalar varken diğer 2 kayıtta hiçbir aranma yok. AYnı zaman aralığına neden 3 kayıt verilmiş? diğer 2 kayıt boş, hangisini kaale alacağız? Ki ankesör otogara ait, belli ki bir asker aramaya çalışmış ama ulaşamamış.

3'ü aynı zaman diliminde olan aranmaların da 3 farklı HTS kaydı var. Her birinde 1 defa aranmışım ama süreler çakışıyor. Sanırım iddianameye de bu nedenle farklı 3 aranma diye eklenmiş. Benden önce ve sonra bir kişiyi arayıp 6 7 dk konuşmuş, o da sabit hattı aramış. Aranan kişi benden 24 yaş büyük. Adresi vs HTS kaydında var, Google maps ten baktım bir köy evi. Belli ki bir asker yakınını aramış.

Dosya istanbulda, daha ilk mahkemem olacak eylülde. Dosyada ayrıca lehime bir tanık ifadesi de mevcut. Ama iddianamede savcı ifadeyi kesip biçip, aleyhime gibi göstermeye çalışmış. İfadede tanık, "A kişisi örgütten olsa beni tanıştırırlardı. Zaten onun bu tür işlerle alakası olmaz, yaşam biçimi farklıydı, ben de onula aynı dönem evde kaldığımda, örgütle ilişkimi kesmiştim." diyor. Savcı bunu "EP den faydalanmış FETÖ üyesinin şüpheli hakkında, aynı evde kaldığı şeklinde beyanları var" diye çevirmiş. Bu arada ifadeyi veren kişi 2012 de cemaatten ayrılmış, sonrasında benimle ev arkadaşlığı yapan devremdi. EP'den de faydalanmış. HAGB aldı, idari mahkemesi sonuçlanmak üzeere. Adam bizden önde bitiriyor hukuk mücadelesini. sn  @Aklima nın bu konuda bir yazısı vardı. Savcının aleyhe değil, lehe delilleri de hesaba katması diye. Ama maalesef istanbul böyle değil. 

Anlayacağınız, ardışık aranma yok, aranma kayıtları da yukarıdaki gibi. İlk mahkemede beraat etme ihtimali hakkında yorumunuz nedir? İş bulmam açısından bu çok önemli. Ondan elimden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorum. Google linklerini dahi mahkemeye dilekçe ile yollayabilirim. tavsiyeniz varsa lütfen söyleyin..

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Koyunyemez bunun neresine eksi verdiniz anlamadım. Şüphe uyandırıcı hareketler bunlar. Sizi ihraç eden ben değilim, bu forumdan birisi de değil. Herkes durumunu anlatıp yardımlaşıyor.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 18.06.2020 - 11:32 yazdı:

Adalet tez zamanda yerini bulsun...

HTS kayıtlarım geldi.İddianamede 9 aranma vardı, 1 i yeşil renkli (ama ardışık değilmiş), 5'i 0 sn, 3'ü de aynı zaman diliminde 18-30 sn arasında şeklinde aranmalar vardı. HTS kayıtlarında, yeşil renkli aranma yok, zaten onun dakikaları vs tutmuyordu. Adam benden önce yurtdışıyla 4dk konuşmuş ama aynı süre içinde benle de konuşmuş görünüyordu. Zannımca iddianameye sonradan ihraç ettirmek amaçlı eklenmiş. 

5'i 0sn olan zaman aralığının 3 farklı HTS kaydı var. BUrayı anlamadım. 1 kayıtta 0sn aramalar varken diğer 2 kayıtta hiçbir aranma yok. AYnı zaman aralığına neden 3 kayıt verilmiş? diğer 2 kayıt boş, hangisini kaale alacağız? Ki ankesör otogara ait, belli ki bir asker aramaya çalışmış ama ulaşamamış.

3'ü aynı zaman diliminde olan aranmaların da 3 farklı HTS kaydı var. Her birinde 1 defa aranmışım ama süreler çakışıyor. Sanırım iddianameye de bu nedenle farklı 3 aranma diye eklenmiş. Benden önce ve sonra bir kişiyi arayıp 6 7 dk konuşmuş, o da sabit hattı aramış. Aranan kişi benden 24 yaş büyük. Adresi vs HTS kaydında var, Google maps ten baktım bir köy evi. Belli ki bir asker yakınını aramış.

Dosya istanbulda, daha ilk mahkemem olacak eylülde. Dosyada ayrıca lehime bir tanık ifadesi de mevcut. Ama iddianamede savcı ifadeyi kesip biçip, aleyhime gibi göstermeye çalışmış. İfadede tanık, "A kişisi örgütten olsa beni tanıştırırlardı. Zaten onun bu tür işlerle alakası olmaz, yaşam biçimi farklıydı, ben de onula aynı dönem evde kaldığımda, örgütle ilişkimi kesmiştim." diyor. Savcı bunu "EP den faydalanmış FETÖ üyesinin şüpheli hakkında, aynı evde kaldığı şeklinde beyanları var" diye çevirmiş. Bu arada ifadeyi veren kişi 2012 de cemaatten ayrılmış, sonrasında benimle ev arkadaşlığı yapan devremdi. EP'den de faydalanmış. HAGB aldı, idari mahkemesi sonuçlanmak üzeere. Adam bizden önde bitiriyor hukuk mücadelesini. sn  @Aklima nın bu konuda bir yazısı vardı. Savcının aleyhe değil, lehe delilleri de hesaba katması diye. Ama maalesef istanbul böyle değil. 

Anlayacağınız, ardışık aranma yok, aranma kayıtları da yukarıdaki gibi. İlk mahkemede beraat etme ihtimali hakkında yorumunuz nedir? İş bulmam açısından bu çok önemli. Ondan elimden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorum. Google linklerini dahi mahkemeye dilekçe ile yollayabilirim. tavsiyeniz varsa lütfen söyleyin..

Sayın @wildPuppy, genelde ilk celsede karar verilmiyor maalesef. İş bulmanız için bunun neden önemli olduğunu anlayamadım. Adli sicil kaydı soracaklardır, devam eden dava orada görünmez.

Bu arada savcının lehe olan delili aleyhteymiş gibi tevil edip hesaba katması daha da enteresan bir durum oluşturmuş.

Güncelleme • • Karagöz

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 18.06.2020 - 11:32 yazdı:

Anlayacağınız, ardışık aranma yok, aranma kayıtları da yukarıdaki gibi. İlk mahkemede beraat etme ihtimali hakkında yorumunuz nedir?

sayın @wildPuppy

analiz raporu diye bir rapor eklenmiş mi dosyanıza UYAP'ta?

eşimin dosyasına ancak 7 ay sonra eklediler bu raporu.

"**************isimli şahsın adına kayıtlı olan ***********  numaralı GSM hattının yukarıda gösterilen ankesör/büfe/sabit hatlardan aranmaları ile ilgili olarak, aramanın yapıldığı saat/dakika/saniyeden 0-300 saniye (5 dakika) öncesi ve sonrası baz alınarak yapılan incelemede, gerçekleşen aramaların ARDIŞIK ARANMA OLMADIĞI, bahse konu aramaların Türkiye geneli yapılan aramalar neticesinde tespit edilen ankesör/büfe/sabit hatlardan yapılan tekil aramalar olduğu değerlendirilmiştir."   şeklinde...

4 Haziranda eşimin 5. Duruşması olacaktı ankesör davası yine. Pandemi sebebi ile ekim ayına atıldı maalesef.          1. Duruşmada beraati ben de zor bir ihtimal olarak görüyorum. Yine de belli olmaz. Örneklerini okumuştum.. İnş. Sizin için de öyle olur. Gözaltı sırasında dijitalleriniz alındı mı, alındı ise incelemesi bitti mi? Heyet onu da bekliyor çünkü. En azından eşimin  öyle oldu. her duruşmada “el konulan dijital materyaller üzerinde yapılan inceleme sonucu düzenlenecek raporun beklenmesine, akıbetinin sorulmasına.” dediler. 2 sene sonra geldi dijitallerin sonuçları.4 Haziranda her şey bitecek diye beklerken, yargıda süreleri durdurdular, kaldı yine... Bu arada bizim de hakim ve savcı değişmiş. Hayırlısı olsun diyoruz. artık hiçbir şeye üzülmüyorum, umursamıyorum. Oluruna bıraktım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 14 dakika önce yazdı:

sayın @wildPuppy

analiz raporu diye bir rapor eklenmiş mi dosyanıza UYAP'ta?

eşimin dosyasına ancak 7 ay sonra eklediler bu raporu.

"**************isimli şahsın adına kayıtlı olan ***********  numaralı GSM hattının yukarıda gösterilen ankesör/büfe/sabit hatlardan aranmaları ile ilgili olarak, aramanın yapıldığı saat/dakika/saniyeden 0-300 saniye (5 dakika) öncesi ve sonrası baz alınarak yapılan incelemede, gerçekleşen aramaların ARDIŞIK ARANMA OLMADIĞI, bahse konu aramaların Türkiye geneli yapılan aramalar neticesinde tespit edilen ankesör/büfe/sabit hatlardan yapılan tekil aramalar olduğu değerlendirilmiştir."   şeklinde...

4 Haziranda eşimin 5. Duruşması olacaktı ankesör davası yine. Pandemi sebebi ile ekim ayına atıldı maalesef.          1. Duruşmada beraati ben de zor bir ihtimal olarak görüyorum. Yine de belli olmaz. Örneklerini okumuştum.. İnş. Sizin için de öyle olur. Gözaltı sırasında dijitalleriniz alındı mı, alındı ise incelemesi bitti mi? Heyet onu da bekliyor çünkü. En azından eşimin  öyle oldu. her duruşmada “el konulan dijital materyaller üzerinde yapılan inceleme sonucu düzenlenecek raporun beklenmesine, akıbetinin sorulmasına.” dediler. 2 sene sonra geldi dijitallerin sonuçları.4 Haziranda her şey bitecek diye beklerken, yargıda süreleri durdurdular, kaldı yine... Bu arada bizim de hakim ve savcı değişmiş. Hayırlısı olsun diyoruz. artık hiçbir şeye üzülmüyorum, umursamıyorum. Oluruna bıraktım.

Umarım siz de gelecek duruşmada kurtulursunuz. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. 

Şimdi uyapta tekrar kontrol ettim. Kapak sayfasında BTK'dan iletişim tespiti talebi istemiş mahkeme. İddianamedeki 9 arama kaydı 4 farklı zaman dilimi aralığında. Bu zaman dilimleri için talep istemiş. İddianamede ardışık aranma yoktu. Bu 4 farklı zaman dilimi için 8 farklı kayıt göndermiş btk. Detaylar yukardaki gibi, 2nci kayıtlarda 0sn leri çıkarmış falan. 

Dijitallerim alınmadı. Analiz raporu da yok ekte. Belki de uyapa yüklemediler

Güncelleme • • wildPuppy

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...