İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Ankesörlü Telefon Ardışık Arama Mağdurları Forumu

Önerilen Yorum

41 ilinde, 1 ardışık 0 sn lik HTS kaydına Savcılık Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş. Belge mevcut fakat telden yükleyemedim. Içeriği önemli olmakla birlikte savcılığın bu kararı dikkate değer ve de önemli bence.

Benzer durumlardan insanlar Üniformalarından olmuştu! 

---Belgeyi en kısa sürede yüklemeye çalışacağım. 

Güncelleme • • phantom18

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, Bir saat önce yazdı:

41 ilinde, 1 ardışık 0 sn lik HTS kaydına Savcılık Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş. Belge mevcut fakat telden yükleyemedim. Içeriği önemli olmakla birlikte savcılığın bu kararı dikkate değer ve de önemli bence.

Benzer durumlardan insanlar Üniformalarından olmuştu! 

---Belgeyi en kısa sürede yüklemeye çalışacağım. 

Benim dava İstanbul'a gitti komutanım ama yine de haberdar olmak önemli. Bana dava açan Savcı İzmitliydi. Ellerin dert görmesin.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

IqoFJj.jpg

8DONni.jpg

1D2WlO.jpg

Bahsettiğim karar::: 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karagöz Hocam uygulamanın tüm Türkiye'de aynı olması gerekiyor ama aynı ilde bile farklı uygulamalar mevcut.Yavaş yavaş da olsa doğru elbet kendini gösterecek.Bunun benzer şeklinde  hiç çalışmadığı illerden - hatta A şehrinden aranıyor ertesi gün B şehri- arananların ihraç olduğunu ve davalarının devam ettiğini biliyorum.

Yalnız Yargıtay'ın kararına atıf yapmış Sayın Savcı dikkatimi çekti.Bence olumlu bir karar olmuş.

İçeriği ile ilgili Sayın  @Aklima düşüncelerini bizden esirgemezse seviniriz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.facebook.com/aycaburak.yabaci

Karar buradan paylaşılmış.Beraat vs. çok sayıda karar var. Göz atmanızı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

phantom18, 20 saat önce yazdı:

@Karagöz Hocam uygulamanın tüm Türkiye'de aynı olması gerekiyor ama aynı ilde bile farklı uygulamalar mevcut.Yavaş yavaş da olsa doğru elbet kendini gösterecek.Bunun benzer şeklinde  hiç çalışmadığı illerden - hatta A şehrinden aranıyor ertesi gün B şehri- arananların ihraç olduğunu ve davalarının devam ettiğini biliyorum.

Yalnız Yargıtay'ın kararına atıf yapmış Sayın Savcı dikkatimi çekti.Bence olumlu bir karar olmuş.

İçeriği ile ilgili Sayın  @Aklima düşüncelerini bizden esirgemezse seviniriz.

Günaydın,

Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim.

Kararı veren savcının yaklaşımı mevzuatta yazdığı şekilde. Yani; "savcı şüpheli hakkında lehte ve aleyhte olan durumları araştırmalı ve belirtmelidir" ibaresine uygun. Sadece aleyhte olan değil lehte olanları/olabilecekleri de yazmış. Kişilerin mersinde çalışmaması, her ikisininde nöbetçi olması (gemiyi terk imkanları olmaması açısından), son görev yerlerinden aranmamış olmamaları (hatta hayatın normal akışında son görev yerlerinden aranmalarının beklenmesi gerektiği hususu) ve yargıtay kararında geçen örgüt üyeliği için belirtilen koşulların mevcut durumla izah edilememesi gibi.

Bir yeri rahatsız edici; "...yeterli delil elde edilememiş olması nedeniyle..." kısmı. (son sayfa sondan 4 üncü paragraf) yani "delil var ama yeterli değil" bu kısım bile açık bir kapı bırakıyor.

Dikkatimi çeken kısım hakkında ankesör soruşturması olan personel hakkıda dzkk lığının irtibatlı yada iltisaklı olduğunu değerlendiriyoruz gibi bir ifade kullanmaması (son sayfadaki ilk paragrafın son cümlesi) En az savcının kyok kararı kadar dikkatimi çekti.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bahse konu "Ret" ile ilgili halihazırda kovuşturmanın devam ettiği diyor.Dosya içeriğine göre biz değerlendirdik adli yargının vereceği kararı kestirdik ve ret verdik diyor! Ama ya "Beraat" ederse bahse konu kişi? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk, 05.01.2020 - 02:55 yazdı:

@Aklima benim durum ;başvuruyor um dan itibaren forumu okuyorum geçen ayki gelişmeden sonra sizin değerlendirmenizi isteyeceğim husus 701 KHK ile ihracım sebebini geçen ay cs kararı KYOK oldu 65 saniye 1 ardışık arama olduğu için kararda yazan kişinin ardışık aramam olanın avukatı beni aradı ceza davası vardı tanık olarak dinlendim. Aramayı hatırladığımı konuştuğum kişi ve konuyu söyledim gayet insani bir konu dedim ceza davası beraat ile sonuçlandı. Telefonda konuştuğum kişide 4 celsede dinlenmiş ve dediklerimi ispatlayacak ifadeler vermiş. Bunun haricinde bir nitelik benle ilgiliyok. Ohal komisyonunda nasıl? Bir karar çıkabilir? Emsal bildiğiniz dosyalar varmı(komisyon ret verirse) neler yapabilirim? Sizden cevap alabilirmiyim. Teşekkürler 

bende aynı durumdayım 1 ardışık 32 sn  ama istanbul olduğu için 2,5 seneden beri devam ediyor.. başka da hiçbir şey yok.. ay sonu belli olacak ..inşallah beraat alırım...

• Beğeni 2
  • Üzülme 1

689 khk ret ankesör 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Katakulli, Bir saat önce yazdı:

bende aynı durumdayım 1 ardışık 32 sn  ama istanbul olduğu için 2,5 seneden beri devam ediyor.. başka da hiçbir şey yok.. ay sonu belli olacak ..inşallah beraat alırım...

Inşallah hocam. Ama adli tatil yok mu? Duruşmanız mı var? Benim de istanbul. Korona yüzünden ertelenmişti. Eylülde bakalım ne olacak. Başka bir şehirde olsak belki soruşturma bile açılmazdı diye düşünüyorum örnek kararlara bakınca. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...