İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Mareşal, Bir saat önce yazdı:

Daha ortada fol yok yumurta yok sanki herkes iade oldu kimin nereye verileceği kaldı

Velevki gittiler polisi gih yaptılar askeri karayollarini verdiler

Kimse kusura bakmasın burası hukuk devleti 

Nasıl doktordan hukukçu olmazsa

Polisten ayakci 

Askerden şoför olmaz 

İdare mahkemesinden tek emsal karara bakar dert etmeyin önce kuyudan çıkalım 

Hukuk devleti(!) ??

672 ret= 24. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alefe, 25 dakika önce yazdı:

Bence bunlar yeni kriterler. Komisyon bu başlıklara dikkat edip yeni dosyalarda kararı bağlayabilir. 
Dikkatimi çeken, hiç sendikadan bahsedilmemesi... 

Ne kadar da biliyorlar sendikanın yasal olduğunu, sadece buna bakılarak asla birinin terörist sayılamayacağını... 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Alefe, 24 dakika önce yazdı:

yargitay 5 yildan daha uzun sure ceza alanlar icin ictihat belirlemis. kriterleri daha net daha belirgin hale getirmis. cocugu okula ve dershaneye gondermek orgutsel faaliyet olarak degerlendirilemez demis. gazeteye abone olana degil abone yapana ceza verilmesi gerekir demis. digiturk iptallerinde fetö icin iptal ettiriyorum diye ses kaydi olmasi gerekiyor demis. bank asyaya para yatirmak orgut uyeligi icin yeterli degil talimatla yapildigi ispatlanmasi gerekir demis. en ilginci fetoye para yardimi yapan baska dini cemaatlere de para yardimi yaptigini ispatlayabilirse bu dini inanc kapsaminda degerlendirilir ve ceza verilemez demis. bunlar inanilmaz seyler. bunu yargitay soyluyor. genel af gibi bir sey bu. 5 yil ustu ceza alanlara simdiden hayirli olsun diyelim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun yeni kriterlerle karar vermesi için Yargıtay bayağı erken bir hamle yaptı. Bari geriye kalan dosyalarda bitseymiş de öyle yeni kriterler belirlenseymiş! Ret alanın mahkemede çaresine bakılsın deniyor her zamanki gibi.. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaslar uzun sure takipteyim arada yaziyorum. Konyadan ihraç bir arkadaşım komisyondan Ret alması akabinde İdare Mahkemesine dava açmak için şehrin kodamanlarina avukatlık yapan biriyle ofisinde yüzyüze görüşmüş. Avukat tereddütsüz bir şekilde yoruma dayanmadan davalık olmayanların her birinin döneceğini Aralığa kadar bu işin hallolacagini söylemiş. Davalik olmayandan kasti nedir bunu da sizlere birakiyorum. Elçilik görevimi yaptım. Kalın sağlıcakla....

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar.Geçen hafta kurum görüşüm alınmış olumlu olduğunu düşünüyorum sizce komisyon sayfasına sonuç ne kadar sürede düşer

672  sendika istifa 20 ay kurum görüşü alındı 1 hafta inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
fikrifikir, 2 dakika önce yazdı:

Selamlar.Geçen hafta kurum görüşüm alınmış olumlu olduğunu düşünüyorum sizce komisyon sayfasına sonuç ne kadar sürede düşer

Merhaba hocam. Takipsizlik almış mıydınız? Aldıysanız hangi ay aldınız?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672ETalha, 23 dakika önce yazdı:

Hukuk devleti(!) ??

Yasadigimiz hukuksuzluklar burdan Mars'a yol olur 

Ama adaletin bir ayağı topal olsa dahi gideceği yere ulaşır manasında dedim 

675 takipsizlik Adalet Bakanlığı Albatros 4 inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankesöre de değinmemiş yargıtay. Ya da önceden değindi de ben mi kaçırdım? İki gün önce ne yedin desen hatırlamazlar, bize 2012 de şu seni aradı mı deniyor. ?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
söpçü, 11 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam. Takipsizlik almış mıydınız? Aldıysanız hangi ay aldınız?

mrb takipsizlik almadım adli idari bir sürecim yoktu

672  sendika istifa 20 ay kurum görüşü alındı 1 hafta inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...