İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Ben aranıza yeni katıldım daha doğrusu yazmıyordum hayattan kopmuştum ama bir oğlum var ayakta durmalıyim tekirdağ çerkezköyden yazıyorum sizlere arkadaşım bile yok inaniñ kimseye derdimi anlatamıyorum birkere anlattım adam ertesi gün benle irtibatı kesti insanları bu duruma düşürmektense gariban tayfasına devlet el uzatsa ne olur san ki ne günah işledik,ne silah aldık elimize,ne namussuzluk yaptık,ne haram yedik,ne başkasının eşine çocucuguna göz diktik vatanımızı sevmekten başka.

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 8 dakika önce yazdı:

İyi geceler herkeze inşallah herkez mesleğine dönüş yapar allahtan tek dileğim bu ben hala mahkemem devam ediyor bazen yaşamak,bazende yaşamamak arasında gidip geliyorum bazen de bu bir rüyamı diyorum psikolojim bozuldu 

Başkasını açısıyla teselli olunmaz. Lakin tek derdimiz iş meslek olsun. Öyle acılar yasaniyorki işin gücün lafı bile olmuyor yanında. Varsın ihraç KHK li olalım ama sevdiklerimizle olalım özgür olalım. Ölümü gösterdiler sıtma neki artık modundayim. Elbet hakkımızı arayacağız ve alacağız . Lakin psikoloji bozmaya inanın değmez. 

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, Bir saat önce yazdı:

Arkadaslar beni mi kaçırdım bilmiyorum ama kimse ne Erva dan ne de kıyıya vuran bebekten bahsetmiyor kendi adıma dünden beri kahroldumne işi ne aşı Annesini kaybeden Erva cezaevindeki babasına khkli polis kavussun diye dua ediyorum benmi çok duygusalim anlamadım ki burada konuşulmamasinı garipsedim yoksa bizde diğer insanlar gibi diğer kaderdaslarimizin acılarını gormeyip sadece kendimizi mi düşünür olduk sadece düşüncelerim lütfen yanlış anlaşılmasın soylediklerim 

Çok doğru söylediniz,gerçekten üzülmemek elde değil?

Artık bu khk zulmü sona ersin,insanlar yeterince mağdur oldular!

Ne hayatlar karardı,ne yuvalar yıkıldı...

672 khk MEB ,Sendika+pasif banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Devletimizi milletimizi sevmekten başka ne yaptık ...

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Khk ile ihraç olduk yetmedi dışarda güvenlikçi bile olamıyoruz sertifika alamıyoruz bu konularıda editörümüz gündeme taşısanız ,ölelim mi benimmsizler gibi bi babam ve ailem olmadı askeri okula girerken yatacak yerim yoktu camiide yattım.parasizliktan,devletten yardım alarak büyüdüm ben devletime küsmedim ama devlet bana şimdi hem ülkemde yaşa dışarı çıkma diyor hemde sana iş yok sen khk kışın sivil ölüm diyor ben devletime küsmedim.....Ben bize bunları yaşatanlara küstüm.

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ankara biletleri alındı mı arkadaşlar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Devletimiz büyüktür,elbet suçluyu suçsuzu görür gerçekleri göreceğinden hiç şüphem yok Allah görüyor,yapılan zulümleri bu bana yeter ama bazen de artık dayanacak gücüm ,takadım kalmıyor toplumda anladı ama asıl gerçek korku....

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Daşbırk, 51 dakika önce yazdı:

Devletimiz büyüktür,elbet suçluyu suçsuzu görür gerçekleri göreceğinden hiç şüphem yok Allah görüyor,yapılan zulümleri bu bana yeter ama bazen de artık dayanacak gücüm ,takadım kalmıyor toplumda anladı ama asıl gerçek korku....

Sabret kardeşim,

Bu işin sürdürülebilir tarafı kalmadı.

Bu kadar dile düştüyse ki dile düşmesine sebep muktedirlerin sıkışmışlığı bence;

1 yılı yok inan...

Aman haa sabır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ey KHK lı kardeş,

Yapılan zulümler alacak defterimizde kayıtlı,

Kendinden eminsen;

"Hukuken suçum yok, dinen vicdanım rahat; hesabını verecekler düşünsün." diyeceksin.

Komisyona yazdım bu cümleyi; ağır geldi, hala karar veremediler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...