İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Buradaki tartışmaları okuyunca görüyorum ki herkes kendince bir çözüm sunuyor, ama tartışmaya hiç gerek yok çözüm belli.

Memuriyete engel cezası olmayan her meslek grubu arkadaşımız hemen eski görevlerine geriye dönük maddi ve sosyal haklarını alarak geri dönmelidir.

Adli cezası bulunan arkadaşlarımız Ohal baskısı olmadan adil bir şekilde yargılanmalı, aklanan hemen görevine dönmelidir. 

Bu hafta sonu Ankara’dan başlayarak  mağdur bir tek arkadaşımız  kalmaya kadar mücadale etmeliyiz.

Mağduriyeti  biten kenara çekilmeden, tek bir masum bırakmadan mücadeleye devam..

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

forumda fetocu trol reklamlari son gaz devam ediyor. Maalesef fuatavniden rol kapip cok gizli hukumet toplantilarindan guya bilgi verebilen (bu arada da KHKli bi fetocu bu haberleri veren, yani kendine hayri yok ama tahterevanla WCye gidiyor :) ) kisilere bile Sayin hitabiyla sorular soran KHKlilar da var. 

Yine de 203xlar diye bi rakam attim ve bu isin 10-15 ve kimi icin 20den fazla yil surecegini iddia ettim. Simdi bu iktidar o kadar zaman ayakta kalir mi sorusunun siyasi analizini yapicam

oncelikle 2018 itibariyle siyasi partilerin ve meclisin FIILEN kapatildigi analiziyle baslayalim. Artik 50%+1 baskan ve hukumet secmektedir ve bu baskan yasamayi, yurutmeyi ve yargiyi tek basina yonetmektedir. Devlette baska bir aktor ya da merci yoktur, dunya 5ten buyuktur ama artik Turkiye 1den kucuktur. O 1'in kim oldugu onemli degil, o artik tek basina butun devlettir. Bakan-basbakan-milletvekili-vali-danistay-yargitay diye bisey yoktur. 1 kisi vardir. Bu nedenle "falan parti baskani bunu demis, falan milletvekili-bakan bunu demis, farkli gruplar varmis iktidarda da catisiyolarmis" filan  gibi laflarin HICBIR onemi yoktur. o 1 kisi bisey demeden 80 milyon ayni anda inthar etse bisey degismez. Ve tekrar soyluyorum, bu 1in kim oldugu onemli degil, istediginiz herhangi bi siyasi figur olabilir baskan, fakat bu gerceklik degismeyecek

demek ki onemli olan senin-benim-kilisdarin-imamovun vs vs ne dedigi-istedigi-yapacagi filan degil. Onemli olan %50+1'i kim alabilir? Bu Turkiyede kesinlikle sagdan bir kisiyi dikte ettiriyor. Tabi simdi imamovcular zipliyacak, ama oncesinde su 2 linkte bi 10 dakika harcamanizi rica ediyorum. Lutfen her iki linkten de 10ar sayfa okuyun

https://eksisozluk.com/1-kasim-2015-turkiye-erken-genel-secimi--4890900?p=27

https://eksisozluk.com/24-haziran-2018-cumhurbaskanligi-secimi--5624577?p=180

Muhaliflik boyledir, hele hele bu forum gibi herkesin muhalif oldugu ortamlar hep aynidir, gerceklerden kopulur. "aha simdi bitti" denilir, "ekonomi cok kotu, kesin kaybedecek" olur. Bi de comar dedigimiz seyin sagcilikla-solculukla ilgili olmadigini ve her inanctan her egitim durumundan kisinin comar olabilecegini kayda aldiniz mi, al iste sana siyasi yanilgi. Sanirsin ki bunlarin 1-2 yili kalmis, bi de bakarsin 30 yil o hayallerle gecmis.

peki 2023 (2020) secimlerinde ne olur?

ilk ciktigi gunden beri IP'nin muhaliflerin icinde truva ati olduklarini ve huysuz-yasli kadinin sadece ve sadece saray menfaatine calistigini aktarmaya calistim, ve maalesef insanlar yavas yavas bunu goruyorlar

https://ahvalnews-com.cdn.ampproject.org/c/s/ahvalnews.com/tr/siyaset-iklimi/iyi-parti-sarayla-anlasti-chp-ise-devletciligine-yenilmek-uzere?amp

A.Gul gercekte 2018deki en makul muhalif adayiyken muhalifleri alkoligin birine muhtac eden kadin, yerel secimlerde de CHPnin adaylarini sokmadigi butun illeri (BUTUN ILLERI) iktidara verdi (yani BIR il BELEDIYEsi bile kazanamadi). Bu zaten iktidarin arayip da bulamadigi turden bi muhalefetti ama artik yetti galiba, ve esas renklerine donuyorlar. Ortanca damat muhtemelen saglik nedeniyle MHPyi IPlilere birakacak. Ote yandan Davutoglu ekibi AKP de belki de baskanliga kadar getirilerek muhalefetten koparilacak, gorusuyorlarmis, twitterda dedikodulari var

yani muhtemelen imamov (plase Yavas), MInce (bu da iktidara calisiyor), AGul aday olacak

boylece mevzu 2. tura kalacaktir, o sanki kesin, yani %2 hata payiyla

%40

EI %27

Kurtler %12

AG %10

MI %9

gibi bisey cikar, 2. turda muhalifler ayni 1. turdaki gibi birlesemezler ve Kurtlerle AGcilerin sadece yarisini rahatlikla kazanan kisi 52% ile baskan olur

tabi Istanbul secimlerini hemen dile getireceksiniz, Istanbul Turkiyenin onemli bir kesimi ama hepsi degil, bu memlekette yozgat-kastamonu-kayseri-rize gibi yerler var, yeterince calisilirsa Istanbul ve Ankaranin etkileri buralarda esitlenebilir. Denge, Turkiyedeki guvenilir TEK arastirma sirketi olan KONDA'ya gore hala 51% vs. 49%. Yani kucuk mudaheleler secimi getirecektir.

buna inanmiyacaksiniz, yukaridaki 2 linke tekrar bakin, eco-chamber daki muhalifler hep aynidir, inanmazlar, ama gercekler sizin inanmanizla gerceklesmez

yani 203xlar aslinda iyimser bi tahmin, bizim isler 204x'lara da uzayabilir. o nedenle oyle 1-2 sene icinde biseyler olacak diye hayaliniz olmasin, daha beter rezil olursunuz. Dil ogrenin, evinizden cikin, meslek edinin, coluk-cocugunuzu yurtdisina hazirlayin.. Dustu-dusecek diyenlere de kulak asmayin..

670 KHK EGM, pessimist-realist

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmet Turan, 10 saat önce yazdı:

asker ve polis arkadaşlar alınmış aynı göreve verilmez dendiği için yanlış anlamayın bana kalsa aynı göreve veriririm üzerinede 1 trilyon tazminat veririm size ama ben olacak olanı konusuyorum aynı maaşla size yalandan bir kadro açacaklar ths veya gih gibi ayrı bir kadro olusturalacak orada aynı maaş devam edeceksiniz benim düşüncem bu bir askeri aynı göreve bence ne bu hükümet ne de başka bir hükümet geri dondurmez , tabi dedigim gibi normalde aynı göreve dönmeniz sizin hakkınız orası ayrı.

Sayın Ahmet Turan, asker ya da polis olmadığım halde yazdıklarınızdaki ısrarınıza ben de dayanamadım artık. Hal böyleyken o kadroların sahibi arkadaşların ne kadar canı sıkılıyordur kim bilir. Rica ederim bırakın artık asker ve polislerin ne olacağını. Sizin mesleğiniz bunlardan biri değil belli ki. Yazdıklarınız o meslekten arkadaşları üzüyor, geriyor. Olmamış bir şey için felaket senaryoları yazmaktan vazgeçin. Mağdur edilmiş tüm arkadaşların eski görevi/mesleğine dönmek hakkıdır, bu tartışmasızdır, günün birinde (inşallah en yakın zamanda) olacaktır. Bu olmazsa haksızlık ve hukuksuzluk devam ediyor demektir. İçinde haksızlık ve hukuksuzluk olan bir şeyden de çok doğalmış gibi konuşmak kabullenmektir. Kabullenmiyoruz, kabullenmeyeceğiz. Emek vererek kazandığımız tüm haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

672 dosya inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar,

* Bildiğini anlatabilmek bir yetenektir,

* Bilmekle anlatabilmek farklı şeylerdir,

* İletişimde kuraldır, "karşındakinin anladığı kadar anlatabilmişsindir"

Bulunduğumuz forum ortamda insanları rencide etmeden, hassasiyetlerine reaksiyon vermelerine neden olacak şekilde dokunmadan (tabi bilmeden yapılıyorsa) yazmak ne kadar zormuş. Mutlaka birileri çıkıyor fikrimi paylaşıyorum adı altında içinde ne varsa pervasızca aklından geçenleri yazıyor. Sonra orası yanlış olmuş, burası yanlış anlaşılmış, amacım o değilmiş vs. vs.

Daha önceki paylaşımlarım aklıma geldi. 16.09..2019 "...Sürecin en başından beri dikkatimi çeken bir husus var. Sözüm ona hepimiz KHK lıyız, Ama değiliz. Neden çünkü en baştan beri şu ayrımlar var; Darbe  girişimine katılan katılmayan, kriteri olan olmayan, hakkında adli işlem olan olmayan, KYOK yada beraat alan, ceza alan. Ve bu hususlar çok canlı tutuluyor." "Yani bizler bir değiliz. Yönetim konusundaki taktiksel bir öğüt şudur "böl, parçala yönet" bunu her asker duymuştur. KHK lılar olarak bizler ne yazık ki bir değiliz. Bunun için çabalayanlar var ancak sözüm ona KHK lı olupta baltalayanlar ve kendi durumunu ön plana çıkaranlarda oldukça fazla." değişen hiç bir şey yok. Halen senin onun var, benim bunum yok, sen şu kurumsun ben bu kurum.

Bu zihniyet nedeniyle zaten ilerleme gösterilemiyor, bu zihniyet yüzünden de hiç bir zaman tek ses çıkaramayacağız,

kanunsuz suç olmaz, kanunlar geriye işletilmez, idarenin işlemleriyle suç icad edilemez, yapıldığı zaman suç olmayan şeyler yüzünden ceza verilemez, suç şahsidir, diyemiyor bazıları. Ve ne yazık ki bu bazıları hep, hukuksuz olmasına rağmen sözde kriterleri olanlardan.

Yazarken rahatlıyor olabilirsiniz ama siz rahatlarken kaç kişiyi rahatsız ediyorsunuz. "Ayrıştırmak yerine bir araya getirip tek ses çıkartmak yada en azından bir kişinin yarasına merhem sürmek adına ne paylaşıyorsunuz, ne yapıyorsunuz diye sormak geliyor" içimden ama cevap paylaşımlardan belli diye vaz geçiyorum.

Birde bu kişilere tepki gösteren forumdaşlar, "bazen görmemek en büyük cezadır."

Çok uzatmayacağı, okuyunca anlaşılacaktır. "cahille sohbet etmek zordur bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline"

Kalın sağlıcakla...

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha ortada fol yok yumurta yok sanki herkes iade oldu kimin nereye verileceği kaldı

Velevki gittiler polisi gih yaptılar askeri karayollarini verdiler

Kimse kusura bakmasın burası hukuk devleti 

Nasıl doktordan hukukçu olmazsa

Polisten ayakci 

Askerden şoför olmaz 

İdare mahkemesinden tek emsal karara bakar dert etmeyin önce kuyudan çıkalım 

675 takipsizlik Adalet Bakanlığı Albatros 4 inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın dostlar, Yeni hafta bol iade getirsin.

679 KHK EGM İncelemeye devam..

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Program şöyle arkadaşlar;

owzdrn.jpg

ow1Pg8.jpg

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...