İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Mareşal, 8 dakika önce yazdı:

Yasadigimiz hukuksuzluklar burdan Mars'a yol olur 

Ama adaletin bir ayağı topal olsa dahi gideceği yere ulaşır manasında dedim 

Hocam bu ifadeler dahi bizim tertemiz olduğumuzun ispatı. Onca hukuksuzluğun ardına yine de "hukuk devleti" diyebiliyorsunuz. 

672 ret= 24. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
fikrifikir, 7 dakika önce yazdı:

mrb takipsizlik almadım adli idari bir sürecim yoktu

tebrik ederim hocam. Çok sevindim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
söpçü, 7 dakika önce yazdı:

tebrik ederim hocam. Çok sevindim.

Teşekkür ederim inanın hiç ummadığım bir zamandı işim çok ağır 13 saat asgari ücret umarım kabul yazısını görmek nasip olur 

672  sendika istifa 20 ay kurum görüşü alındı 1 hafta inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar ben de yenilerdenim. Rabbim biran önce hayırlı bir şekilde hak ettiğimiz mesleklerimize dönmemizi nasip eylesin. Ben de 672 li öğretmenim. Mayıs ayında beraat aldım, savcı beraat istediği için kesinleşti, komisyon incelemesi ise hala devam ediyor. Geçen hafta ise bir ilin valiliğinde çalışan biri valiliklerden takipsizlik ve beraat alanların listesini istediklerini söyledi. Başka illerde valiliklerde çalışan tanıdıklarınız var mı? Her yerde mi istenmiş acaba?

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yine bu formda  khk ile ilgili haber verenlere  egm adı altında saldıriya geçmiş; yapmayın eylemeyin  dostlar buradaki gerçek  mağdurlar ufak  da olsa bir umut kırıntısı pesindeler siz gibiler bunlara engel olmayın bu zamana kadar hiç kimseyle polemiğe girmedim girmek de istemiyorum. Yine söylüyorum  hukuken suçsuz olduğu kanitlanan kişiler takipsizlik ve beraat alanlar iade edilecek NOKTA. İleride bankadan dolayı 2 ye 1 alanlar  da  iade edilecek buna  da NOKTA . Bana söylenen yasal  bankaya para yatırmak suç değildir  adamın dediği bana  bu. 

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 18 dakika önce yazdı:

Yine bu formda  khk ile ilgili haber verenlere  egm adı altında saldıriya geçmiş; yapmayın eylemeyin  dostlar buradaki gerçek  mağdurlar ufak  da olsa bir umut kırıntısı pesindeler siz gibiler bunlara engel olmayın bu zamana kadar hiç kimseyle polemiğe girmedim girmek de istemiyorum. Yine söylüyorum  hukuken suçsuz olduğu kanitlanan kişiler takipsizlik ve beraat alanlar iade edilecek NOKTA. İleride bankadan dolayı 2 ye 1 alanlar  da  iade edilecek buna  da NOKTA . Bana söylenen yasal  bankaya para yatırmak suç değildir  adamın dediği bana  bu. 

Hocam siz musterih olun, teşbihte hata olmaz derler, haşa peygamberler bile muhatap oldugu kitlenin tamamini memnun edememistir. Kaldi ki siz... biz... Siz getirdiginiz haberlerle kac kisinin hayata daha siki tutunmasini sagliyorsunuz bunu bilin yeter.

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 35 dakika önce yazdı:

Sayin Karabulut beraat aldigi halde komisyondan ret alanlarin durumu ne olur bir bilginiz var mi?idari mahkemenin yilllarca sonuclanmasini  mi bekliyecegiz??

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 41 dakika önce yazdı:

Slm tarih verdiler mi size bilgi aldığınız kisiler? Ekim kasım Aralık? Teşekkürler.

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
670EGMKhk, 4 saat önce yazdı:

forumda fetocu trol reklamlari son gaz devam ediyor. Maalesef fuatavniden rol kapip cok gizli hukumet toplantilarindan guya bilgi verebilen (bu arada da KHKli bi fetocu bu haberleri veren, yani kendine hayri yok ama tahterevanla WCye gidiyor :) ) kisilere bile Sayin hitabiyla sorular soran KHKlilar da var. 

Yine de 203xlar diye bi rakam attim ve bu isin 10-15 ve kimi icin 20den fazla yil surecegini iddia ettim. Simdi bu iktidar o kadar zaman ayakta kalir mi sorusunun siyasi analizini yapicam

oncelikle 2018 itibariyle siyasi partilerin ve meclisin FIILEN kapatildigi analiziyle baslayalim. Artik 50%+1 baskan ve hukumet secmektedir ve bu baskan yasamayi, yurutmeyi ve yargiyi tek basina yonetmektedir. Devlette baska bir aktor ya da merci yoktur, dunya 5ten buyuktur ama artik Turkiye 1den kucuktur. O 1'in kim oldugu onemli degil, o artik tek basina butun devlettir. Bakan-basbakan-milletvekili-vali-danistay-yargitay diye bisey yoktur. 1 kisi vardir. Bu nedenle "falan parti baskani bunu demis, falan milletvekili-bakan bunu demis, farkli gruplar varmis iktidarda da catisiyolarmis" filan  gibi laflarin HICBIR onemi yoktur. o 1 kisi bisey demeden 80 milyon ayni anda inthar etse bisey degismez. Ve tekrar soyluyorum, bu 1in kim oldugu onemli degil, istediginiz herhangi bi siyasi figur olabilir baskan, fakat bu gerceklik degismeyecek

demek ki onemli olan senin-benim-kilisdarin-imamovun vs vs ne dedigi-istedigi-yapacagi filan degil. Onemli olan %50+1'i kim alabilir? Bu Turkiyede kesinlikle sagdan bir kisiyi dikte ettiriyor. Tabi simdi imamovcular zipliyacak, ama oncesinde su 2 linkte bi 10 dakika harcamanizi rica ediyorum. Lutfen her iki linkten de 10ar sayfa okuyun

https://eksisozluk.com/1-kasim-2015-turkiye-erken-genel-secimi--4890900?p=27

https://eksisozluk.com/24-haziran-2018-cumhurbaskanligi-secimi--5624577?p=180

Muhaliflik boyledir, hele hele bu forum gibi herkesin muhalif oldugu ortamlar hep aynidir, gerceklerden kopulur. "aha simdi bitti" denilir, "ekonomi cok kotu, kesin kaybedecek" olur. Bi de comar dedigimiz seyin sagcilikla-solculukla ilgili olmadigini ve her inanctan her egitim durumundan kisinin comar olabilecegini kayda aldiniz mi, al iste sana siyasi yanilgi. Sanirsin ki bunlarin 1-2 yili kalmis, bi de bakarsin 30 yil o hayallerle gecmis.

peki 2023 (2020) secimlerinde ne olur?

ilk ciktigi gunden beri IP'nin muhaliflerin icinde truva ati olduklarini ve huysuz-yasli kadinin sadece ve sadece saray menfaatine calistigini aktarmaya calistim, ve maalesef insanlar yavas yavas bunu goruyorlar

https://ahvalnews-com.cdn.ampproject.org/c/s/ahvalnews.com/tr/siyaset-iklimi/iyi-parti-sarayla-anlasti-chp-ise-devletciligine-yenilmek-uzere?amp

A.Gul gercekte 2018deki en makul muhalif adayiyken muhalifleri alkoligin birine muhtac eden kadin, yerel secimlerde de CHPnin adaylarini sokmadigi butun illeri (BUTUN ILLERI) iktidara verdi (yani BIR il BELEDIYEsi bile kazanamadi). Bu zaten iktidarin arayip da bulamadigi turden bi muhalefetti ama artik yetti galiba, ve esas renklerine donuyorlar. Ortanca damat muhtemelen saglik nedeniyle MHPyi IPlilere birakacak. Ote yandan Davutoglu ekibi AKP de belki de baskanliga kadar getirilerek muhalefetten koparilacak, gorusuyorlarmis, twitterda dedikodulari var

yani muhtemelen imamov (plase Yavas), MInce (bu da iktidara calisiyor), AGul aday olacak

boylece mevzu 2. tura kalacaktir, o sanki kesin, yani %2 hata payiyla

%40

EI %27

Kurtler %12

AG %10

MI %9

gibi bisey cikar, 2. turda muhalifler ayni 1. turdaki gibi birlesemezler ve Kurtlerle AGcilerin sadece yarisini rahatlikla kazanan kisi 52% ile baskan olur

tabi Istanbul secimlerini hemen dile getireceksiniz, Istanbul Turkiyenin onemli bir kesimi ama hepsi degil, bu memlekette yozgat-kastamonu-kayseri-rize gibi yerler var, yeterince calisilirsa Istanbul ve Ankaranin etkileri buralarda esitlenebilir. Denge, Turkiyedeki guvenilir TEK arastirma sirketi olan KONDA'ya gore hala 51% vs. 49%. Yani kucuk mudaheleler secimi getirecektir.

buna inanmiyacaksiniz, yukaridaki 2 linke tekrar bakin, eco-chamber daki muhalifler hep aynidir, inanmazlar, ama gercekler sizin inanmanizla gerceklesmez

yani 203xlar aslinda iyimser bi tahmin, bizim isler 204x'lara da uzayabilir. o nedenle oyle 1-2 sene icinde biseyler olacak diye hayaliniz olmasin, daha beter rezil olursunuz. Dil ogrenin, evinizden cikin, meslek edinin, coluk-cocugunuzu yurtdisina hazirlayin.. Dustu-dusecek diyenlere de kulak asmayin..

******* kendi karamsarlığını kendine sakla bu is aihm e kalsa bile ( ki bence kalmiyacak aym bu isi en gec bir yil icinde cozecek) en fazla 3-4 yil icinde tekrar ediyorum aihm kaldigi taktirde 3-4 yil icinde cozulur bu da demektirki sen ve senin gibiler bu magduriyetlerden en fazla bu kadar zaman nemalanabilir simdi ufaktan uza 

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...