İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

@Mühendis cihan medya kaç lira gözüküyor..

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ahmet Turan velevki öyle diyelim her ne kadar yanlış olduğunu düşündüğümüz bir uygulama olsa bile, burayı takip eden üniformasını şerefi ve onuruyla üzerinde taşımış, aklından hainliği bir an bile geçirmemiş binlerce polis-asker kardeşimiz burayı takip ederken bu tür cümleleri yüzlerine karşı kurmaktan İMTİNA ederdim... 

Çok rica ediyorum artık bu konuyu kapatın!!! 

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mencelik, 13 dakika önce yazdı:

@Mühendis cihan medya kaç lira gözüküyor..

2000 TL gözüküyor. Ama yanlış hesaplanmış. Benim hesabıma göre 1000 TL civarında. 20. İdare mahk. Bunu belirttik lakin ne olur bilinmez.

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Serap” ışığın kumlara yansımasıyla ve kumların uzaktan su gibi görünmesiyle oluşur.

Hiç serap görmemiş biri, kervanla çölde giderken, sıcağın ve yorgunluğun etkisiyle serap görmüş. Suya yaklaştıklarını sanarak, sevinçle koşmaya başlamış. Bu hareketi gören tecrübeli bir güngörmüş, “Oğlum, o gördüğün su değil, seraptır. Dereye varmadan paçaları sıvama.” demiş.

Hepimiz mağduruz. Hepimiz masumuz. Hepimizin anamızdan emdiği süt burnumuzdan geldi. Ayranı süt diye üflüyerek içiyoruz. Hepimiz acılara katlandık acılar yaşadık. Ailelerimizin ve yakınlarımızın (istisnalar kaideyi bozmaz) zulmüne, çevremizdeki koyunların duyarsızlığına ve serzenişine şahit olduk. Yakınlarımızdan üzülenlerimiz olup hastalandı, öldü. Bazı khklılarımız psikolojisi bozulup intihar etti. Bazılarımız hastalandı, kahrından öldü. Lütfen birbirinize girip darılmayın. Asıl mücadele edecekleriniz varken kininizi öfkenizi onlara saklayacakken birbirinizin moralini bozan söylemlerinizi okuyunca üzülüyorum. Lütfen biraz daha duyarlı olun. Hoşlanmadıklarınıza cevap vermezseniz zaten konu kapanır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Uğur Poyraz konuşuyor...

23 derece Gökhan Özbek canlı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar niye boş tartışmalarla kendinizi yoruyorsunuz ne gerek var bunlara. Herşey bitti bu konularda konuşmak mı kaldı? Beraat veya takipsizlik hatta banka gibi saçma sapan kriterden dolayı hapis cezası alanlar,yasal olan herhangi bir durumdan dolayı ceza alanlarda dahil olmak üzere herkes kendi kurumunda görevine dönmelidir ve tüm haklarınıda alarak. Ha seçme hakkı tanırlarda insanlar kurum değiştirmek isterse o ayrı. Ama kendi penceresinden bakıyor herkes bu böyle olmaz. Bencillik etmek bunun adı. 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
upset.3455, 3 saat önce yazdı:

Bilen arkadaslara danısmak istiyorum acık sorusturma dosyası nasıl hızlandırılır, öyle beklemekte 3 yıldır..

İstanbul dayım her hafta kalemi arıyorum ama hala acık 3 senedir.2016 ya bilmem kac sorusturma nosu adı altında 

kaleme dedim savcıyla ya da sizinle görüşeyim, savcı kimseyle görüşmüyor bizim de yapabilecek birşeyimiz yok sadece bilgi verebiliriz açık ya da kapalı şeklinde konusuyor..

2016 dan beri önemli birşey olsa şimdiye çoktan birşeyler olurdu. önemli bir detay da yok benim bildiğim sadece istifa ettiğim sendika var..

Sorusturma ne kadar bekleyebilir yasal olarak sonsuza kadar mı? savcı iddianeme yazıp kovuşturmaya evirecek yada takipsizlik verecek diyelim süresi mi var mı bu sürecin...

Bc

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fırıncı14, 14 saat önce yazdı:

Hangi tarihte Kıbrıs dönüşünde öğrenmiştiniz halen pasaportunuzda şerh var mı? 

gecen yil eylul ayinda öğrendim, hala var mi bilmiyorum. O tarihten sonra birdaha gitmedim. Esim orada görevliydi  tayini çıktı  donuste ikimize de yurtdisi icin idari serh konulduğunu  öğrendik. 

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi geceler herkeze inşallah herkez mesleğine dönüş yapar allahtan tek dileğim bu ben hala mahkemem devam ediyor bazen yaşamak,bazende yaşamamak arasında gidip geliyorum bazen de bu bir rüyamı diyorum psikolojim bozuldu 

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...