İçeriği gör

Önerilen Yorum

@Yengeç tesekkurler cevab icin, bu 1 2 aylik sureçte son calistigim kurumdan ve cevreden ispat etmek icin belge mi isteyecekler acaba bisey yok ama bakalim hayirlisi...

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemelerinde, davalı kurumun dilekçelerinin veya diğer evrakların UYAP'a çok geç yüklenmesi gibi bir durum oluyor mu? Örneğin, davalı kurumun dilekçesinin davacıya tebliğ edildikten çok sonra UYAP'a düşmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bu hususu süre aşımı nedeniyle hak kaybına uğramamak adına soruyorum, uzun bir süre ikamet adresimde bulunamayacağım gibi gözüküyor. Dosyayı, tamamen UYAP'a güvenerek takip etmek sorun yaratır mı?

Boşanma davamda, dilekçeler veya mahkemenin kararları/talimatları bana ve karşı tarafa hangi tarihte tebliğ edildiğini dahi gösterecek şekilde vakitlice paylaşılıyordu, dolayısıyla, bugüne kadar UYAP'ta aslında hiç sorun yaşamadım ama bu durumu yine de merak ediyorum.

Bu arada, dosyam 25. İdareye düşmüş.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şüpheli SGK kaydı nedir Allah aşkına biri bana açıklayabilir mi 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 3 saat önce yazdı:

Şüpheli SGK kaydı nedir Allah aşkına biri bana açıklayabilir mi 

Birileri, birilerinin heryere çöreklenmesine izin vermiş. 

Çöreklenenlerin kurumsallaşmasına da izin vermiş.

Siz karın doyurmak için çöreklenenlerin kurumlarından birinde çalışmışsınız.

Bunu engelleyici bir yasak, yada yasal düzenleme yokmuş, ama aslında yasakmış.

Tam olarak ben de ifade edemiyorum.

Çatpat böyle anlıyorum.☺️

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Cihaneymen sigortalı olarak gösterildiğiniz yer sigorta bildirimlerini yapmış ancak primleri yatırmamış bu sebeple SGK tarafından işveren şirketi olarak denetime alınmış, inceleme sonucunda SGK tarafından  sahte işyeri olduğu kanaate varılırsa Ş yazan bütün sigorta günleri silinir , çalışan emekli olmuş ise bu zamana kadar verilen maaşlar faizi ile geri isteniyor ve emekliliği iptal ediliyor.

Ancak siz o şirkette çalıştı iseniz hizmet tespit davası açabilir ve kanıtlarsanız herhangi bir sorun olmaz . Zaman aşımı olayını da bir araştırın derim .

SGK son zamanlarda bu tür olayların peşine düşmüş . Adamın çalıştıgı yer şüpheliyse neden araştırmıyorsun emekli ediyorsun  10 -15 yıl sonra günlerini siliyorsun ,emekliliğini iptal ediyorsun.

1-Tanık beyanı - Ceza verilmesi-Yargıtay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Libertatores, 30.08.2022 - 20:39 yazdı:

Sayın @Cihaneymen sigortalı olarak gösterildiğiniz yer sigorta bildirimlerini yapmış ancak primleri yatırmamış bu sebeple SGK tarafından işveren şirketi olarak denetime alınmış, inceleme sonucunda SGK tarafından  sahte işyeri olduğu kanaate varılırsa Ş yazan bütün sigorta günleri silinir , çalışan emekli olmuş ise bu zamana kadar verilen maaşlar faizi ile geri isteniyor ve emekliliği iptal ediliyor.

Ancak siz o şirkette çalıştı iseniz hizmet tespit davası açabilir ve kanıtlarsanız herhangi bir sorun olmaz . Zaman aşımı olayını da bir araştırın derim .

SGK son zamanlarda bu tür olayların peşine düşmüş . Adamın çalıştıgı yer şüpheliyse neden araştırmıyorsun emekli ediyorsun  10 -15 yıl sonra günlerini siliyorsun ,emekliliğini iptal ediyorsun.

Ben sustum. Soruya verdiğim cevap tamamen duygusal bir sallama idi. 🤭

"Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu" bu olsa gerek.

679 KHK - Sağ.Bak - Adli= İstinafsız Beraat - Komisyon=Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi akşamlar ,eşimin idare mahkemesinde devam eden davasında geçen hafta e devletten baktım mahkemeye 9 kurumdan  dönüş olmuş.mit ,emniyet,SGK  ,maliye BDDK vs. cevaplarda hiçbirinde kayıt yok şeklinde ama en ilginç olan eşimin kurumu olan SGK dan .Mahkeme SGK ya demiski bize sunduğun kurum kanaatine dayanak teşkil eden tutanak belge varsa 3.kisinin  ad soyad telefon bilgilerini gizleyerek elinde ne varsa gönder minvalinde yazmış.SGK da eşime ait hizmet dökümünü göndermiş,kurum avukatina gittim dedimki böyle bı yazı gitmiş başka bı yazı yazilmismi ? O da başka bi yazinin yazılmadığıni mahkemeye sadece hizmet dökümünün olduğu yazının gittiğini belirtti.

Şimdi bu gelişmelerden bağımsız bizim dava dosyasında göremeyeceğimiz mahkemenin başka bı araştırma yada belge dayanak isteme ne biliyim değişik bı şeyi olabilirmi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yakın zamanda idare mahkemelerinden karar çıktığını duydunuzmu. Adli yıl açıldıktan sonra hiç kabul yada ret paylaşımı görmedim 

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar 

bölge idare mahkemesine dilekçemizi 26 Eylül'de göndermişti eşim. hangi mahkemeye sevk edildiğini göremiyoruz UYAP'tan. 

sadece 21. idare mahkemesinde dosyaya eklenen son 20 evrakta istinaf başvuru dilekçesi görünüyor 03/10'da eklenmiş ve de 05/10'da elektronik tebligat(davalı içişleri bak.) yazıyor. 

normal bir durum mu? UYAP'ta ne zaman görebiliriz acaba?

sayın @Aklima

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 2 saat önce yazdı:

merhabalar 

bölge idare mahkemesine dilekçemizi 26 Eylül'de göndermişti eşim. hangi mahkemeye sevk edildiğini göremiyoruz UYAP'tan. 

sadece 21. idare mahkemesinde dosyaya eklenen son 20 evrakta istinaf başvuru dilekçesi görünüyor 03/10'da eklenmiş ve de 05/10'da elektronik tebligat(davalı içişleri bak.) yazıyor. 

normal bir durum mu? UYAP'ta ne zaman görebiliriz acaba?

sayın @Aklima

Merhabalar, alt mahkemelerden dosyanın üst mahkemeye geçmesi biraz zaman alabiliyor. Ben 3-4 hafta beklemiştim mesela. 

Alt mahkeme, itiraz dilekçenizi üst mahkemeye (BİM) gönderince, üst mahkeme kendi dosya numarasını veriyor ve ayrı bir klasör olarak görünüyor UYAP'ta aşağıdaki resimde olduğu gibi. Sizin dosyanızın da yakında UYAP'ta görüneceğini düşünüyorum. 

Ekran-Resmi-2022-10-06-20-14-08.png

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...