İçeriği gör

Önerilen Yorum

ayşe ayşe, 5 saat önce yazdı:

@Tarikcihan 

duruşmalıydı mahkeme beraat kararımı goturmüştüm ama red geldi

Geçmiş olsun 

686 banka MEB red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 yılı kasım ayında ohal komisyonundan ret kararım geldi. Akabinde idare mahkemesine başvurumu yaptım. İdare mahkemesine ohal komisyonunun ret kararının iptalini talep ettim. Parasal hakları yazmadım . Forumda okuduklarımdan parasal haklar için kazanıldığında ayrıca müracaat edilecek diye okuduğum için.. Kurum savunmasını yaptı cevabını yazıp gönderdim. Bu arada adli olarak 4 yıl sonra davam açıldı. ilk duruşmamda beraatimi aldım. Gerekçeli kararı idare mahkemesine dilekçe ekinde sundum. Sormak istediğim idare mahkemesini kazananların kararlarında parasal haklarının ödenmesi şeklinde kararlar bulunmakta . İdare mahkemesine parasal haklarımın verilmesi diye yeni ek bir dilekçe ile müracaat etsem mi yoksa mahkeme sonuçlanınca yeniden dava mı açmak gerekir. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

670 KHK EGM 25.09.2020 tarihinde ret görüldü.  4 yıl sonra Adli soruşturma açıldı. Mahkemeden Beraat alındı. 28. İdare mahkemesinden ret kararı çıktı. Şu anda istinaf aşamasında. (Dipnot hukuka ve yargıya olan inancım ve beklentim hiç kalmadı. Bu davalar siyasi davalardır.)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mağdur 670, 03.04.2021 - 14:03 yazdı:

2020 yılı kasım ayında ohal komisyonundan ret kararım geldi. Akabinde idare mahkemesine başvurumu yaptım. İdare mahkemesine ohal komisyonunun ret kararının iptalini talep ettim. Parasal hakları yazmadım . Forumda okuduklarımdan parasal haklar için kazanıldığında ayrıca müracaat edilecek diye okuduğum için.. Kurum savunmasını yaptı cevabını yazıp gönderdim. Bu arada adli olarak 4 yıl sonra davam açıldı. ilk duruşmamda beraatimi aldım. Gerekçeli kararı idare mahkemesine dilekçe ekinde sundum. Sormak istediğim idare mahkemesini kazananların kararlarında parasal haklarının ödenmesi şeklinde kararlar bulunmakta . İdare mahkemesine parasal haklarımın verilmesi diye yeni ek bir dilekçe ile müracaat etsem mi yoksa mahkeme sonuçlanınca yeniden dava mı açmak gerekir. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Ankara'daki Ohal Komisyonu itirazları için kurulan idare mahkemeleri sadece Komisyon kararının iptaline yönelik karar alıyorlar. Bu şekilde bir dilekçe yazmanız doğru değil. Mahkemeniz umarım olumlu sonuçlanır, ondan sonrası zaten iadeniz ve parasal haklarınızın bir kısmını kurumunuz ödüyor, ödemediklerine ilişkin siz dava açıyorsunuz (öğretmenseniz, ek ders, banka promosyon vb. gibi neyse artık). Onlar sonrası iş.

Sizi şu andan itibaren (kaçıncı idare mahkemesi olduğuna göre değişir) ortalama 2 yıllık bir süreç bekliyor. Siz 4 ayını doldurmuşsunuz. İnşallah daha kısa sürer ve en önemlisi İPTAL kararı alıp göreve iade olursunuz.

Kolaylıklar.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar. 4 yıldır meslekten uzaktayım. ağır ceza mahkemesinden beraat aldım istinafa verdiler. istinaf, kararın tekrar görüşülmesi kararı alıp bölge adliyeye sevk etti. bölge adliye mayısa duruşma verdi. ohal komisyonu red verdi idari mahkemeye dava açtım. 19. Ankara idari mahkemesinde dosyam 2020 nin başından beri aynı şekilde duruyor. savunma dilekçesi yolladılar ağustosta cevap yazdım ama hala bir gelişme yok. sizce süreç ne olur nasıl ilerliyor. 

KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
magdur68, 15 saat önce yazdı:

merhabalar. 4 yıldır meslekten uzaktayım. ağır ceza mahkemesinden beraat aldım istinafa verdiler. istinaf, kararın tekrar görüşülmesi kararı alıp bölge adliyeye sevk etti. bölge adliye mayısa duruşma verdi. ohal komisyonu red verdi idari mahkemeye dava açtım. 19. Ankara idari mahkemesinde dosyam 2020 nin başından beri aynı şekilde duruyor. savunma dilekçesi yolladılar ağustosta cevap yazdım ama hala bir gelişme yok. sizce süreç ne olur nasıl ilerliyor. 

Merhaba @magdur68,

yazınızın hemen üstünde cevapladığım gibi, henüz idare mahkemesi sürecinde yolu anca yarılamışsınız. Kararınız tahminim Ekim-Kasım gibi çıkar, size tebliği Şubat-Mart'ı bulur. Çok bir şey beklemeyin idare mahkemesinden sadece sürenizi dolduruyorlar. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Badi Ekrem

Benimde 28.idare yazışmalar bitti duruşma için gün bekliyorum.  Talimatsiz banka ve eski 5 aylık SGK 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
magdur68, 17 saat önce yazdı:

Sayın @Badi Ekrem kısaca cevaplamış. Ek olarak; verdiğiniz bilgilerden şu yada bu olabilir demek mümkün değil. Ceza davasındaki aleyhte deliller neler, beraat kararı gerekçesi nedir, istinaf neden bozdu, komisyon ne gerekçeyle ret verdi, idare mahkemesine başvuru sonrası kurum delil olarak ne gönderdi, siz ne cevap verdiniz... 

Olumlu tek husus var idarenin savunmanızı almasına rağmen işlem yapmamış olmaması. Bir şey/şeyleri bekliyor olabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Sayın @Badi Ekrem kısaca cevaplamış. Ek olarak; verdiğiniz bilgilerden şu yada bu olabilir demek mümkün değil. Ceza davasındaki aleyhte deliller neler, beraat kararı gerekçesi nedir, istinaf neden bozdu, komisyon ne gerekçeyle ret verdi, idare mahkemesine başvuru sonrası kurum delil olarak ne gönderdi, siz ne cevap verdiniz... 

Olumlu tek husus var idarenin savunmanızı almasına rağmen işlem yapmamış olmaması. Bir şey/şeyleri bekliyor olabilir.

Sn @Aklima

Haklısınız. Burada Davalı kurum, ikinci kez savunma göndermeyebiliyor. Göndermek zorunda da değil biliyorsunuz. Dosyanın sonlanması anlamına geliyor bu. İnanın bana Davalı kazanacağını bildiği için (MALESEF) çokta asılmıyor. Çünkü İdare mahkemeler nasılsa RED'i veriyor.

Burada kıymetli kaderdaşımın moralini bozmak istemem ama, geçenlerde twitter'da Sn Melih Kutlu'nun paylaştığı bir olayda;

- Aynı idare mahkemesi önce iade veriyor, sonra davalının itirazına istinaden, gelen dosyaya RED veriyor. Mahkeme aynı, dava aynı taraflar aynı deliller aynı ama sonuç değişiyor.

Sadece süremizi dolduruyoruz İdare mahkemesinde.

Çok basit bir algoritma var: Komisyondan döndün döndün (Nasıl döndüğün ile ilgilenmiyorum), dönemezsen çok iyimser olma. 

Yengeç, 2 saat önce yazdı:

@Badi Ekrem

Benimde 28.idare yazışmalar bitti duruşma için gün bekliyorum.  Talimatsiz banka ve eski 5 aylık SGK 

Şöyle söyleyeyim, 2018 Aralık'ta tüm yazışmalar bittikten sonra Karar 2019 Ekim'de verildi, 2020 Nisan'da tebliğ edildi. (Böyle olur demiyorum, ama fikir verir)

Geçmiş olsun sayın @Yengeç kaderdaşım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Vermiş olduğunuz birbirinden kıymetli bilgilendirmeler için çok teşekkürler.

Benimde 28. İdare. Siz kaderdaşlarımın buradaki paylaşımlarınız sayesinde önümüzü görebiliyoruz. Sağolun.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

20.idareden beklediğim gibi red kararı geldi.Beraat almıştım.Karar daha elime geçmedi bakalım ne yazmışlar.Yarin görürüm.

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...