İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

aras, 22 dakika önce yazdı:

Kac gundur sayfaya gıremdım yogunluktan pasaport biriminin kuruldugu haberi daha once de vardı sistem siz dilekce veriyorsunuz il nufusa sonra emnıyet hudut arastırmaa yapıyo arastırma olumlu geldıgınde ankaraya yazı yazıyorlar olumlu rapaoru da ekleyıp sonuc acılıyor banada bır ay dedıler amaa bır haftada bellı oldu dilekce basvurum 28 ekimdi sanırsam edevletten baktım acılmıs  olay bu arkadaslar bence bulundugunuz ille alakalı işin hızlanması onun içinde hergün aramanız veya görüşmeniz lazım yoksaa biliyorsunuz masada durur evraklar kimse elini kıpırdatmıyo bence devamlı sormanızda fayda var

Ankara özelinde dilekçe alındıktan sonra görüş sorulan yerler, dağıtımlı tek yazı,

- Eski Kurum

- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı

- Ankara İl Emniyet Müdürülüğü Hudut Kapıları Büro Amirliği

Genelgeye göre Başsavcılık fazladan gibi. Bir haftada bitmesi gönülden geçen lakin çok olası değil.

....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar ben 679 khk ile ihrac oldum ohal komisyonu hala inceliyor sorum olacak ozellikle istanbuldaki devrelerimden ben 4 ekim 2016 aciga alindim cep telefon ve esimin bilgisayarina el koydular ve hala alamadim dijitallerimi bunun ile ilgili alan kardeslerim yardim ederse memnun olurum nereye gitmem lazim caglayana mi ayrica baska ilde ikamet ediyorum

679 khj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Degerli Arkadaslar,

Esim ve ben cifte ihraclardandik.

Az once Esimi YOK ten aradilar ve iade oldugunu teblig ettiler. 3 universite tercihi yapmamizi istediler.

Esim 692 KHKli Doçent. Hic bir kriter, sorusturma  adli islem yoktu.

Siz sormadan soyleyeyim hicbir torpil  referans yoktu.

Bende haber bekliyorum iade icin...

Allah hepimizin yardimcisi olsun.

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
communication, 12 dakika önce yazdı:

Degerli Arkadaslar,

Az once Esimi YOK ten aradilar ve iade oldugunu teblig ettiler. 3 universite tercihi yapmamizi istediler.

Çok mutlu oldum. Darısı sizin ve bekleyen herkesin başına. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

komisyon sayfasına baktınız mı?

communication, 21 dakika önce yazdı:

Degerli Arkadaslar,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
communication, 23 dakika önce yazdı:

Degerli Arkadaslar,

Tebrikler ya ne güzel bir sevinçtir Allah bilir. Ama cevaplarsanız seviniriz ekrana bakıyormuydu hala inceleniyormu görünüyor yoksa kabul mü 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
söpçü, Bir saat önce yazdı:

komisyon sayfasına baktınız mı?

Hayir bakmadik, aklimiza gelmedi.

Nasil sevinilir 3 yildir unutmusuz. Evden oturup napacaz simdi diye dusunuyoruz.

Simdi bakalim hemen...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 48 dakika önce yazdı:

Degerli Arkadaslar,

Tebrik ederim. Darısı size ve bekleyen tüm masumların başına. Üniversiteden tek tük de olsa iade haberi geliyor. Sevindirici haber.

672 KHK, YÖK, Akademisyen. Mart 2019 Beraat. Ohal Komisyonu incelemeye devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yinedee, 1 saat önce yazdı:

Tebrikler ya ne güzel bir sevinçtir Allah bilir. Ama cevaplarsanız seviniriz ekrana bakıyormuydu hala inceleniyormu görünüyor yoksa kabul mü 

Simdi sistemden de baktik kabul karari gorunuyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@communication Hayirli olsun gözünüz aydın sevindirici bir haber duymak ne kadar güzel.darisi tüm bekleyenlere.ayrica referans olmayipta iade oldugunu duymakta ayriyetten güzel

MEB -672 KHK-Beraat-KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...