İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Hagb nin gerekçeli kararı olur mu ben itiraz edecem bilmiyorum neye göre edeceğiz ,bide mahkemede idari mahkemesi olsun ,danıştay olsun bunların sonucu eve geliyor yoksa Uyaptan mı takip etmemiz gerekiyor ben nasıl bir yol izliyen anlamadım. 

Mahkeme yeni bitti perşenbe gunu hagb itiraz için gerekçeli kararı mı bekliycez bide mahkeme sonucları bütün hepsi idari ,danıştay sonuç eve mi geliyor yoksa Uyaptan mı takip ediyoruz bu konuda bilgileri olan varsa sevinirim

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bizi ilgilendiren kısım burada. Anladigim kadariyla komisyon görevini tamamlattirip sonra idari mahkemede cozecekler bu işi çoğunlukla ya da Danistayda 

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
692 mağdur, 26 dakika önce yazdı:

Mrb herkse gecmis olsun gecen hafta içinde kuruma kanaat sormuşlar sizce ne zaman sisteme yansır kannatı olomlu kurum adalet bakanlığı 

İkm mısınız yoksa katıp mi? Kuruma sorduklarini nasıl öğrendiniz? Kriter neydi?

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 35 dakika önce yazdı:

Hagb nin gerekçeli kararı olur mu ben itiraz edecem bilmiyorum neye göre edeceğiz ,bide mahkemede idari mahkemesi olsun ,danıştay olsun bunların sonucu eve geliyor yoksa Uyaptan mı takip etmemiz gerekiyor ben nasıl bir yol izliyen anlamadım. 

Mahkeme yeni bitti perşenbe gunu hagb itiraz için gerekçeli kararı mı bekliycez bide mahkeme sonucları bütün hepsi idari ,danıştay sonuç eve mi geliyor yoksa Uyaptan mı takip ediyoruz bu konuda bilgileri olan varsa sevinirim

Hagb kararlarına karşı itiraz edebilirsiniz. Itiraz süresi durusmada karari öğrenmenizden veya kararin teblig edilmesinden itibaren 7 gündür. Karari veren mahkemeye itiraz dilekçenizi sunun. Temyiz incelemesi gibi yapilmiyor hagb itirazlari.Yani sekli ve sınırlı bir inceleme. Ancak basvuru yolunu tuketmis olmaniz en azindan anayasa mah. bireysel basvuru yapabilmeniz acısından önemlidir. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
692 mağdur, Bir saat önce yazdı:

Mrb herkse gecmis olsun gecen hafta içinde kuruma kanaat sormuşlar sizce ne zaman sisteme yansır kannatı olomlu kurum adalet bakanlığı 

Adalet Bakanlığı nda kurum kanaatini kim veriyor acaba

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Meto konuşmuş iyi de, idari mahkeme topu topu 5 tane var. Nasıl hızlanacak. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 11 dakika önce yazdı:

Meto konuşmuş iyi de, idari mahkeme topu topu 5 tane var. Nasıl hızlanacak. 

Onun da verimli çalıştığı söylenemez. Bilerek ya da bilmeyerek çok ağırlar. Amaç sanırım aihme gidişi ötelemek. Enteresan bazen mahkeme kararında diğer mahkeme hakiminin imzası oluyor. Sanki görünürde mahkeme.  Var ama gerçekte havuz var gibi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen hafta danıştığım avukatın dediği doğru mu o zaman? Görünğrde 5 mahkeme var ama hepsine aynı hakimler bakıyor. Amaç süreci uzatmak. Demişti. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@wildPuppy önceden bakıyordum isimlere o zaman dikkatimi çekmişti. Resmi Sitede hangi mahkemede hangi hakim var liste vardı. Kararın altındaki isme bakıyorsun diğer mahkemeden. Hakimlerin hepsi bakıyordur ama paylaşarak ya da nöbetleşerek olabilir. Benim 13 ay oldu 18 aydır sonuç bekleyen varmış Melih hocanın demesine göre. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İzlemedim feyzioğlu ne demiş özetleyebilir misiniz 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...